reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

oleńka dobrze, że Gosia zaczęła jeść. Ja tez już wole, to jego częstsze jedzenie.. u ciebie w nocy pobudki na papu co 2 godz, a mój nie je nic od ok 1.00 do 7.00 rano, ale śpi bardzo kiepsko. Płacze co chwilę, rzuca się po łóżeczku, wstajemy co kilka minut do niego.. no i jesteśmy z tego powodu strasznie wypruci

barbara ja też karmię zwykłą łyżeczką, plastikową canpola i jest ok. Bądź cierpliwa, każde dziecko potrzebuje kilku dni na oswojenie się z czymś nowym w buzi. Mój w pierwsze 2 dni był przerażony. Zjadał najpierw pół słoika, a po ok tygodniu zjadał już cały.
aaaa i też nie podaję mu słoika jak jest najedzony. Czekam od butelki tak ok 2 godzin. Po dłuższym czasie mały jest już bardzo głodny i ciężko się karmi wrzeszczące i wierzgające dziecko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuje Wam bardzo! To właśnie chodzi chyba o technikę, bo łyżeczki myślę że podobne są. Mam z Canpola takie maleńkie zmieniające kolor pod wpływem temperatury (czego to ludzie nie wymyślą). Możliwe że młoda musi się przyzwyczaić, bo jak na razie wypycha tą papkę i z tych kilku łyżeczek to zjada może z półtorej, bo reszta jest albo na mnie albo na leżaczku albo na śliniaku... A kiedy podaję? Na pewno nie jak jest najedzona. Zwykle właśnie dwie, trzy godziny od ostatniego mleka. Ale dziś Hipp chyba kompletnie jej nie podszedł, bo z kilku łyżeczek w miseczce połknęła zaledwie parę kęsów. Po czym chwyciła butlę z mlekiem i cała szczęśliwa pochłonęła 180ml ;) A ja tak bardzo chcę żeby już się nauczyła jeść z łyżeczki a nie tylko ssać z butli...
 
u nas wysypka całkowicie znikła. Myślę, że dziś młodemu zrobię kleik i dodam do tego odrobinę marchewki, żeby sprawdzić reakcję. Mam nadzieję, że nie rozboli go znowu brzuszek, ale chcę tą marchew małymi porcjami wprowadzać, żeby układ pokarmowy przywykł. Przy okazji sprawdzę czy go nie uczula, ale nadal na widelcu jest skrobia.
 
koncia- skóra powinna być bez wysypki ok tygodnia by wprawadzać cokolwiek nowego do diety, może sie jeszce wstrzymaj
 
przyłanczam sie do klubu niejadków u nas dzis to młody wypił tylko 210 ml mleka przez dzień zjadł pół słoiczka obiadku i to wsio!!!! na flaszkę z mlekiem mamy odruch wymiotny,i płacz;-( i ciągle mu sie odbija i ulewa!!!! buuuu masakra jakaś
 
U nas dzisiaj była po raz pierwszy zupka jarzynowa z BoboVity. Poszedł prawie cały słoiczek... Szok bo inne tak nie pasowały;P Ale niestety po 25 min był atak płaczu i krzyku. Na szczęście minął. Teraz niunia wykąpana i już spi:)

Co do łyżeczek to ja mam też z Canpola ale moja mała jak widzi łyżeczkę wędrującą w jej stronę to buzia już otwarta i gotowa do jedzenia:)
 
przepraszam ze sie wcinam bo nie wypowiadam sie zbyt czesto ale sledze was na bierzaco moj maly zjada dziennie 2 125ml butelki kaszki,2 cale sloiczki jeden obiadek i jeden deserek a w miedzy czasie wszystko popija spora iloscia mleczka z cycusia a w nocy tylko cycus budzi sie tylko raz czy to aby nie za duzo jak na 4 miesiace? dodam ze nic mu sie nie dzieje nie ulewa ma bardzo ladne kupki ale jak was podczytuje to wydaje mi sie ze za duzo troszke je..... co wy o tym myslicie?
 
mi tez zaczyna sie wydawac ze za duzo:/ z pediatra nie pogadam bo ona kaze zaczac wprowadzac po 7 mcu jak dziecko jest na piersi wiec nawet jej sie nie przyznam ze dokarmiam bo mnie zryypie :( to samo mialam z cora jak zapytalam w wieku 6 mc czy moge juz podac sloiczek, ale tez zaczelam w wieky 4 mc ale jadla mniej duuuzo mniej niz teraz synek
 
reklama
kiedy wprowadzać jakieś 'słoiczki' lub kaszki maluszkom?
3 października wracam na studia i byłoby nam łatwiej gdyby mała jadła coś innego niż cycka, no i jeszcze trzeba ją do tego jakoś przyzwyczajać
 
Do góry