reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

reklama
znajoma pediatra mówila ze u nas jedynym produktem z glutenem jest kasza manna. Moze za granica jest cos innego.

A podac ja w zupkach mozna.
 
ha ha ja o glutenie wiem tyle że trzeba go wprowadzić do diety ale jak na razie nawet się nie interesowałam jaką to ma formę :-D

Pamka a robisz przerwy jak podajesz coś nowego? bo ja sczytałam że trzeba po podaniu odczekać ze 3 dni żeby zobaczyć reakcję :tak:

słyszałam też że lepiej zacząć od zupki jarzynowej bo po owocach to dzieci niekoniecznie chcą warzywa :sorry:


dziewczyny ja myślę że dziecko za pierwszym razem nie musi wpaść w zachwyt nad czymś nowym więc jak jabłuszko od razu nie posmakowało to ja bym za tydzień spróbowała znów :tak: a marchewka?
 
kasia.natka - tez tak słyszałam. Ze najpierw warzywa bo jak dziecko poczuje pyszne słodziutkie to nie bedzie chcialo potem ziemniaczka czy marchwi.

Dostałam dzis paczuszke z hippa - a w niej łyżeczka, przecier z jabłek i 2 herbatki. Oraz kupony znizkowe do rossmana na produkty hippa. I na 2 paczke za 1 grosz. Chyba skorzystam z kuponów i kupie testowo te których nie bedzie mi sie chciało robic w domu. Bo jabłuszko i bananek w sloiku sa na wage złota.... Za to suszona sliwka - pychota a wybierac z suszek mi sie nie chce :)
 
pamka - odstaw te słoiczki, z dynią i ziemniakiem, poczekaj aż wysypka zniknie i ew. podaj jeszcze raz, żeby stwierdzić czy to po tym, ale... jesli wysypka się powtórzy, to musisz sprawdzić na co ma uczulenie czy na ziemniaka czy na dynię
 
Dziewczyny czy nietolerancja jakiegoś składnika może objawiać się np. wysypką na brzuchu? Dałam wczoraj Julkowi dynię z ziemniakiem z Hippa i bardzo mu smakowała ale jak skończyliśmy jeść to od razu zaczął płakać i przez kilkanaście minut nie mogłam go uspokoić, tylko nie wiem czy płakał bo się skończyło, czy bolał brzuszek bo on ma problemy z wypróźnianiem ostatnio czy z powodu tej dyni... Wieczorem zauważyłam krostki na brzuchu i dalej je ma... nie jest ich baaardzo dużo ale są. I co teraz??
Myślę, że w takim tempie to by go nie rozbolał w wyniku nietolerancji na składnik jedzenia. Alergie może mieć - Katrina dobrze radzi, aczkolwiek słyszałam, że alergie pokarmowe przeważnie zaczynają się od buzi - nic innego nie zmieniałaś? proszek, kosmetyk?
 
reklama
ha ha ja o glutenie wiem tyle że trzeba go wprowadzić do diety ale jak na razie nawet się nie interesowałam jaką to ma formę :-D

Pamka a robisz przerwy jak podajesz coś nowego? bo ja sczytałam że trzeba po podaniu odczekać ze 3 dni żeby zobaczyć reakcję :tak:

słyszałam też że lepiej zacząć od zupki jarzynowej bo po owocach to dzieci niekoniecznie chcą warzywa :sorry:


dziewczyny ja myślę że dziecko za pierwszym razem nie musi wpaść w zachwyt nad czymś nowym więc jak jabłuszko od razu nie posmakowało to ja bym za tydzień spróbowała znów :tak: a marchewka?

Ja mu podałam przez 3 dni jabłko- bo na słoiczku pisze, że trzeba zużyć w ciągu 3 dni, przecież on nie jest w stanie zjeść tego więcej jak kilka łyżeczek, dynię z ziemniakiem jak podałam to mu bardziej smakowała ale cóż jak uczulenie wyszło to dziś nie dostał nic bo najpierw muszę sprawdzić co mu nie spasiło- ziemniak czy dynia:no:

Znalazłam dziś kaszkę w Carrefourze z glutenem, jabłkowo-gruszkową. Jest na niej napisane od 6 miesiąca ale z tyłu opakowania pisze, że dzieciom karmionym UU należy zacząc podawać wcześniej. Jutro dokładnie sprawdzę co i jak.

Nie dawałam mu najpierw marchewki bo marchew zatwardza a u nas i tak jest problem z kupskiem ostatnio, bo zdarzało się raz na 4- 5 dni... dlatego wybór padł na jabłko jako pierwsze:tak: Teraz rozkminiam jak się daje kaszki i takie tam czy równolegle ze słoiczkami sie to wprowadza czy nie?

Ja sadzam sobie Julka w leżaczku i tam go karmię:tak:
 
Do góry