reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwarcie A 33 tydzień ciąży

Pyśķa-malutka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2018
Postów
28
Witam,
Czy są tu kobiety,które rodziły w 33/34 tygodniu ciąży?
Potrzebuje porady w tej kwestii.
Jestem w 33/34 tygodniu ciąży i jest już rozwarcie na 3 cm. Martwię się o maluszka. Jeśli urodzi się tak szybko czy będzie z maluszkiem wszystko dobrze ? W końcu przez w tym okresie ciąży maluszek jeszcze nie na dobrze rozwiniętych płuc.

Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Rozwarcie na opuszek miałam od 20 ty. Potem coraz większe , zalecenia leżeć i L-4. Urodzilam tydz po terminie , poród wywoływany. Jednak w 27 tygodniu byłam na zastrzykach na rozwinięcie plucek. Tak naprawdę nigdy się nie przewidzi rozwoju wydarzeń, więc jeśli masz taką możliwość to nie wstawaj z łóżka niemalże , każdy dzień się liczy
Hej! Ja może nie rodziłam w takim czasie ale w ostatniej ciąży między 34/35 tygodniem ciąży miałam rozwarcie na 4 cm. Lekarka w szpitalu mówiła, żebym się oszczędzała i starała się wytrzymać te dwa tygodnie. Urodziłam dokładnie dwa i pół tygodnia później. Synek był zdrowy. Nie wiem co Tobie mówił lekarz. Czy rozwarcie jest w ujsciu tylko zewnetrznym czy też w wewnętrznym. Ja teraz mam rozwarcie na opuszek, a jestem w 35 tygodniu ciąży, ale lekarz robił mi usg dopochwowe i mówił, że nie ma co się martwić, więc widocznie szyjka jest jeszcze dość długa. To będzie Twój pierwszy poród czy kolejny?
 
Hej! Ja może nie rodziłam w takim czasie ale w ostatniej ciąży między 34/35 tygodniem ciąży miałam rozwarcie na 4 cm. Lekarka w szpitalu mówiła, żebym się oszczędzała i starała się wytrzymać te dwa tygodnie. Urodziłam dokładnie dwa i pół tygodnia później. Synek był zdrowy. Nie wiem co Tobie mówił lekarz. Czy rozwarcie jest w ujsciu tylko zewnetrznym czy też w wewnętrznym. Ja teraz mam rozwarcie na opuszek, a jestem w 35 tygodniu ciąży, ale lekarz robił mi usg dopochwowe i mówił, że nie ma co się martwić, więc widocznie szyjka jest jeszcze dość długa. To będzie Twój pierwszy poród czy kolejny?



To jest mój pierwszy poród. W dodatku moja szyjka macicy jest bardzo mocno skrócona wręcz przygotowana do porodu i do tego te rozwarcie Lekarz mi powiedział że mogę rodzic w każdej chwili ale mam dużo leżeć by wytrzymać jeszcze z dwa tygodnie.
Gratuluję ! Dobrze że synek urodził się zdrowy bo to najważniejsze :)
 
Ostatnia edycja:
Moja znajoma chodziła z rozwarciem od 35 tygodnia i urodzia idealnie w terminie. Także dużo odpoczywaj i nie martw sie na zapas, nie ma na to reguły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
reklama
reklama
Do góry