reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój dziecka a widełki czasowe

Carola320

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2020
Postów
56
Hej dziewczyny 🙂 mam pewien problem który nie daje mi spokoju mianowicie mam 10 miesięcznego malucha wszystko pięknie fajnie ale czy taki maluch powinien już wskazywać palcem ? Czy to zalicza się do gaworzenia jeśli chodzi po pokoju i powtarza Dada da da bądź ma ma ma byłam u logopedy ale by sprawdzić wędzidełko kolejna wizytę mam dopiero 19 kwietnia jak to jest z tym czy aby nie przesadzam ????
 
reklama
Wydaje mi się ok skoro powtarza takie sylaby. Nie każde dziecko pokazuje palcem :) ale dobrze że byłaś u logopedy, jeśli mówi że wszystko wporzadku to nie powinnaś się martwić.
 
Hej dziewczyny [emoji846] mam pewien problem który nie daje mi spokoju mianowicie mam 10 miesięcznego malucha wszystko pięknie fajnie ale czy taki maluch powinien już wskazywać palcem ? Czy to zalicza się do gaworzenia jeśli chodzi po pokoju i powtarza Dada da da bądź ma ma ma byłam u logopedy ale by sprawdzić wędzidełko kolejna wizytę mam dopiero 19 kwietnia jak to jest z tym czy aby nie przesadzam ????
Nie wydaje mi sie, zeby dziecko musialo juz wskazywac palcem. Mysle, ze powinnas odpuscic sprawdzanie kazdej umiejętności, bo dzieci sa rozne.
Moja jedna corka usiadla i zaczela raczkowac tuz przed skonczeniem 9 miesiaca.
Druga majac 9 miesięcy stoi i chodzi przy meblach. Usiadla majac ledwo 7.
Naprawdę nie ma sensu sie stresowac chyba, ze naprawde widzisz coś niepokojącego.
 
Nie ma się co nastawiać ze coś złego się dzieje bo można sfiksowac a taka nadkontrola też zabiera dużo luzu i radości mamie;) jak coś by było nie tak to raczej jest to ewidentne i ktoś albo Ty albo otoczenie albo lekarz to zauważa :)
 
@Carola320 mój Młody skończył 9 miesięcy dwa tygodnie temu, a dopiero niedawno zaczął czworaczkowac, gdzie inne dzieci w jego wieku już wstają, niektóre chodzą. Nie wyszły mu też jeszcze zęby, a inne mają po 4-5. Ale nie ciągam Synka po lekarzach, daję mu czas i wspieram w każdym kroku rozwojowym.

Widełki rozwojowe są bardzo szerokie, daj mu czas, niech będzie sobą.

I skoro pytasz, to odpowiem: tak, przesadzasz.
Utul Synka mocno i powiedz mu, że jesteś z niego dumna!
 
reklama
Hej dziewczyny 🙂 mam pewien problem który nie daje mi spokoju mianowicie mam 10 miesięcznego malucha wszystko pięknie fajnie ale czy taki maluch powinien już wskazywać palcem ? Czy to zalicza się do gaworzenia jeśli chodzi po pokoju i powtarza Dada da da bądź ma ma ma byłam u logopedy ale by sprawdzić wędzidełko kolejna wizytę mam dopiero 19 kwietnia jak to jest z tym czy aby nie przesadzam ????
Jako mama trojki moge smialo powiedziec, ze kazda z moich dziewczyn rozwijala sie w swoim tepie.
Gdy pierwsza juz w wieku 10 miesiecy stawiala samodzielne kroki druga zaczela raczkowac majac dopiero 1,4 miesiace ale urodzila sie z wytrzewieniem jelit.
Trzecia niunia wazyla tylko 3,1kg (choc ja do filigranowych kobiet nie naleze), ale jest silna dziewczynka jak mowia pielegniarki. Sama siedzi od 5 miesiaca, a teraz w 6 juz sie podnosi przy szczebelkach. Zebow wogole nie widac ale mnie to nie martwi. Na pewno kiedys sie pokaza :)
Przy moim drugi porodzie lelarz powiedzial zebym nie panikowala bo corka na etapie niemowlectwa bedzie sie dluzej rozwijac od dzieci w jej wieku. Dla takiego maluszla wazacego2,2 2 tygodnie w szpitalu po urodzeniu to jak 2 miesiace w stecz w pierwszej fazie rozwoju.
Ciezko bylo ciagle to tlumaczyc tym wszystkim mamo ktore pytaly a czego mala jeszcze nie siada, a czego nie gaworzy a pozno zaczela chodzi bo moje to juz .....
Takze bez paniki ;)
 

Podobne tematy

Do góry