reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i nabywanie nowych umiejętności

Musze tylko dokupic zwykly materacyk piankowy bo to co jest w lozecku turystycznym moze wkrotce nie wytrzymac Szaleństw Panny Zuzy... Ona staje w tym łózeczku i potrafi 10 min non stop skakac w gore i wdoł jak sprezynka. Mi sie zbiera na wymioty od samego patrzenia :crazy::baffled::eek::sick:

:-D:-D:-D:-D:-D:-D

a swoje drogę moje dziecko po raz drugi odkryło że ma ręce, tzn znowu je ogląda i podziwia. cofa sie w rozwoju czy jak:-D

Teraz to podobno zdają sobie sprawę, że mogą ruszać każdym paluszkiem z osobna i to ich tak dziwi :-)

... u nas zabawa siusiakiem też na porządku dziennym podczas przewijania lub kąpieli i czym bardziej go ciągnie tym większe oczki mu się robią ... ze zdziwienia chyba :-D:-D;-)

A może z przyjemności ;-)

Witek zaczyna odpinać sobie sam pieluchę jak mu ją dopiero co zapnę :crazy: A poza tym pieluchę z kupą już też wymacał kiedyś. Wystarczył mu tylko moment jak schylałam się po chusteczkę, by mu to dupsko wyczyścić. Poza tym umie zrobić sobie namiot z maty edukacyjnej i kręcić się z nią na wszystkie strony.
 
reklama
hehehe prawdziwy z Witka indianiec w tym namiocie :-)

u nas mata dawno poszła w odstawke bo była rozkładana na czesci pierwsze a mi sie nie chciało za kazdym razem za nia sprzatac..

dzis nakreciłam film jak Zuzka wchodzi po schodach, postaram sie jutro wrzucić
 
Witus super cuda wyprawia z ta matka u nas niestety tez juz poszla w odstawke bo bylo na niej za nudno. Wiele ciekawszych rzeczy jest wkolo.:-)
 
a my sobie maszerujemy powolutku kilka krokow dziennie, bo pozycja sie spodobala, tylko lenulec nie wzial pod uwage, ze mamuske plecki bola, schylac sie z brzuchem nie do konca potrafi i kiedys juz sie nie podniesie. no coz, starosc nie radosc:-D
 
jeju ale ona szybko zaczela:tak:ale to najgorszy moment dla ciebie mialam to samo o tym samym czasie....Nie wiem jak to faktycznie jest z tym chodzikiem ale nie chce zaczynac tematu:-Dbo to drazliwy temat;-)ale mialam to w nosie a Natalka caly czas sie rozwijala i rozwija super
 
Michas wczoraj sam zrobil 3 kroczki, tzn zlapal sie nog cioci (stala rozkraczona) no i trzymajac sie nog przeszedl miedzy jej nogami :-) czyli jakby z pod pupy , miedyz nogami az tak ze stal przed ciocia, ale musial sie puscic i wyladowal na czworaka :-)

a tak wogole to jak chodzi trzymany za raczki to tak dziwnie klatke piersiowa do przodu wypycha, tak jakby nogi nie nadarzaly za tulowiem :-)
 
reklama
Witam
Graty dla michalka - genniusza

Skakanka, ja sie do tej pory nie wypowiadalam na temat chodzika po czulam sie bardzo niezorientowana, moge Ci powiedziec cos z doswiadczenia dwoch moich znajomych.
Pierwszy przyklad Poltoraroczna Niki jeszcze nie chodzi a jak sie probuje ja prowadzac to probuje chodzic na palcach, ma potezne problemy z zachowaniem rownowagi. zostala wsadzona w chodzi w wieku pol roczku zanim jeszcze myslala o stawaniu.
drugi przyklad Stycznioweczka marysia, wsadzona w chodzik jakies dwa miesiace temu smiga teraz sama przy szafkach scianach i innyh takich. Wsadzona w chodzik sama juz chwile potrafila utrzymac sie na nogach.
Roznica polegala na tym ze Niki chodzila w chodzika na palcach w nienaturalnej pozycji a chodzik Marysi byl tak rozciagniety ze zeby chodzic musiala wstac i sama isc kawalek ylko i wylaczmie wsie przytrzymujac

Moj Oiwcia dzisiaj zaskoczyla mnie tym ze lezac na plask na plecach wreszcie pozadnie zaczela podnosic glowke, lezac na przuszku jest w stanie okrecic sie spokojnie w ktora strone chce tzn nie na plecy ale dookola no i jak jej robie i mowie papa to odma****e, tyle ze lewa reka.
 
Do góry