reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka w drugiej ciąży

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2015
Postów
9
Miasto
Warszawa
Witam;) kiedy powinnam poczuć ruchy dziecka w drugiej ciazy? Jest 17 tydz i niby jakies przelewanie w brzuchu czuję, ale nie są to takie wyraźne ruchy ;)
Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam :*


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ruchy dziecka są odczuwalne od ok 20 tygodnia. Dużo zależy od np wagi i budowy ciała oraz umiejscowienia dzidziusia. juz niedługo i napewno poczujesz wyraźne ruchy powodzenia
 
Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy bardzo późno, chyba 22 tydz lub 23, teraz przy drugiej ciąży to mnie zatkało jak nagle początkiem 17 tyg czułam już ''rybkę''. Po dwóch trzech dnia córa się tak rozkręciła , że czułam ją cały czas , na prawdę byłam w szoku, biorąc pod uwagę, że przez cała pierwszą ciąże czułam ruchy rzadko i słabo :) w 19 tyg już mąż nawet czuł, pan doktor mi nie wierzył ale na badaniu dzidzia zaczeła kopać i mówie mu:
-Rusza sie, rusza sie daj Pan rękę !
Sam w szoku był że tak mocno już czuć aż się brzuch ruszał :D
 
Do góry