reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pulsowanie brzucha a ruchy dziecka w 17 tc

Florense

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Luty 2022
Postów
16
Witam bardzo serdecznie mam do was ważne pytanie ponieważ jestem w 17/18 tc ( usg/miesiączka) i od jakiegoś momentu czuje takie pulsowanie w brzuchu , czasem takie bombelkowanke czy to mogła być ruchy dziecka ? Moje poprzednie ciąże zakończyły się poronieniami pierwsza w 8 tc, a druga ciąża biochemiczna .
 
reklama
Witam bardzo serdecznie mam do was ważne pytanie ponieważ jestem w 17/18 tc ( usg/miesiączka) i od jakiegoś momentu czuje takie pulsowanie w brzuchu , czasem takie bombelkowanke czy to mogła być ruchy dziecka ? Moje poprzednie ciąże zakończyły się poronieniami pierwsza w 8 tc, a druga ciąża biochemiczna .
U mnie od razu był szturchaniec, ale różnie kobiety mówią. Jedne mają bombelki, inne łaskotanie, inne mrowienie, a jeszcze inne coś jakby ruchy jelit. Wszystko w normie🙂 Fajnie, że masz już teraz. Odpadnie Ci wyczekiwanie w 20 tygodniu🙂 I druga ważna rzecz. Po pierwszym szturchańcu przez tydzień była cisza. Potem przez kilka dni. Potem czułam coś co 2-3 dzień. Nie stresuj się, jak tak będzie🙂 Ja miałam tak do 22 tygodnia, a i potem zdarzały się całodniowe przerwy.
 
U mnie od razu był szturchaniec, ale różnie kobiety mówią. Jedne mają bombelki, inne łaskotanie, inne mrowienie, a jeszcze inne coś jakby ruchy jelit. Wszystko w normie🙂 Fajnie, że masz już teraz. Odpadnie Ci wyczekiwanie w 20 tygodniu🙂 I druga ważna rzecz. Po pierwszym szturchańcu przez tydzień była cisza. Potem przez kilka dni. Potem czułam coś co 2-3 dzień. Nie stresuj się, jak tak będzie🙂 Ja miałam tak do 22 tygodnia, a i potem zdarzały się całodniowe przerwy.
Ja też nie czułam tych sławnych bąbelków, od razu czułam takie pukanie, które z czasem stawało się intensywniejsze ☺️
 
Mam łożysko z przodu i pierwsze ruchy poczułam ok 20tc i było to walnięcie i to mocne po paru minutach drugie. Następne 1 z drugiej strony (1 raz) a potem przerwa na 2 tygodnie.
Był moment, że czułam codziennie a obecnie potrafię jej nie czuć kilka dni (33tc)
 
Do góry