reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pietrwsze ruchy waszych malenstw???

Hej dziewczyny ja byłam w pierwszej ciąży i mała zaczeła sie wiercić koło 17 tyg w następnej ciązy wszyscy mówią że to będzie szybciej bo juz wiadomo czego oczekiwać, ale to się chyba nie sprawdza bo jestem teraz już w 18 tyg i czekam i czekam i nic już nawet mój mąż się niepokoi że coś nie tak. Byłam na usg tydzień temu i widziałam bijące serduszko i skrzatek się ruszał więc się troche uspokoiłam ale wolałabym już coś czuć bo wtedy zawsze jest uczucie że wszystko ok bo przynajmiej się czuje że dzidziusiowi nic nie ma. CZekam jeszcze z niecierpliwością
 
reklama
Rodzaj ruchów zalezy nie tylko od wielkosci dziecka, ilosci tłuszczyku mamy i jej wyczulenia, ale tez od temperamentu dziecka.

Jestem w 31 tygodniu i moj synek rusza się czesto, ale leniwie. Nie wyprawia dzikich harcow, raczej tak nieśmiało klepie to tu, to tam. Lubie obserwowac powierzchnie mojego brzucha, jak faluje, ale żeby jakos specjalnie kopał to nie. Zawsze raczej udawał rybkę I tak mu zostało do teraz :)
 
Ja poczułam ruchy swojego maleństwa w 14 tc, ale bobo jest większy iż powinien być " na swój wiek " a pozatym jestem szczupła i to może dlatago. pierszy raz to taka " winda " jadąca w górę , trwa to już 5 dni , najbardziej czuć około południa , albo jak kaszlnę , psiknę to zaraz potem zaczyna sie wiercić ... super uczucie :tak:
 
ja jestem w 28 tyg a ruchy mojego słoneczka wyczuwam już od 17 tyg lekarz trochę się zdziwił twierdzi że to trochę za szybko na pierwsze dziecko ale ja jestem pewna że to juz były ruchy cyba kazda z nas wie najlepiej Te uczucie jest fantastyczne tak bardzo się wtedy zbliżam z moim skarbkiem pozdrowionka
 
Ona_mika nie przejmuj się ruchy dziecka powinnaś poczuć do 20 tc a niekiedy nawet do 22 tc więc masz jeszcze duuuużo czasu :tak:. Napewno z dzidzią jest wszystko ok ! Czasem kobieta czuje ruchy dziecka , ale o tym nie wie :baffled: myśli , że to gazy , albo przelewania , bulgotania. U mnie takie wczesne ruchy są " rodzinne " jak moja mama byla ze mną w ciąży , też tak wcześnie poczuła ruchy , ale babcia ją wyśmiała , powiedziała że to NIE MOŻLIWE !!! ale kobieta wie co czuje! Może musisz jeszcze troche poczekać, jeśli masz dużo wód płodowych , to one tłumią ruchy i możesz nie czuć , zależy to tez od położenia macicy , i łożyska. Ale brzusio masz piękny ! Nie martw sie twój dzidziuś pieknie rośnie !:tak:
 
Witam ja jestem już w 16 tygodniu a nadal nie czuję ruchów maleństwa, idę w czwartek na wizytę to może USG będę miała to nie trochę uspokoję
Kochana ja pierwszy raz poczułam mojego małego coś koło 19-20 tygodnia, a moja znajoma dopiero w 22 tygodniu więc masz jeszcze sporo czasu, nie stresuj się ;-)
 
Ja myślałam że od razu czuje się kopniaki i nie przypuszczałam, że to co czuję od kilku dni - wiercenie w brzuszku, bańki mydlane - to moje maleństwo:-) bardzo się cieszę i teraz czekam na mocnego kopniaka:-)
 
reklama
Ja pierwszy ruch poczulam w 21 tyg i przez pierwsze kilka dni nawet nie wiedzialam ze to to :-) czytalam rozniez ze niektore kobiety pierwsze ruchy czuja dopiero w 22 takze nic sie nie martwcie :tak:

jestem w 38tc i wczoraj takiego kopa dostalam ze uslyszalam jak mi w zebrach cos strzelilo :-D jeszcze sie doczekacie,obiecuje !
 
Do góry