reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ruchy dziecka

anita1988

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Luty 2020
Postów
17
Miasto
Kościan
Witam jestem w pierwszej ciąży i zaczęłam już 20 tydzien jak mogę wyczuć ruchy dzueckakuedy leżę na prawym.boku to czuje tylko mocne bulgotanie w brzuchu czy to mogą być ruchy dziecka
 
reklama
Rozwiązanie
1
Witam jestem w pierwszej ciąży i zaczęłam już 20 tydzien jak mogę wyczuć ruchy dzueckakuedy leżę na prawym.boku to czuje tylko mocne bulgotanie w brzuchu czy to mogą być ruchy dziecka

Zdecydowanie to wlasnie dzidzia :D osobiscie uwielbiam jak się tak wierci
Ja odczuwałam już w 17 i właśnie się zastanawiałam czy to ruchy dziecka czy raczej coś mi po flakach jeździ
Ja na przykład z początku odczuwałam ruchy jak leżałam, połeżałam, z podkurczonymi nogami
Myślę że jak najbardziej to mogą być ruchy dziecka, odczekaj jeszcze z tydzień a poczujesz że są,, mocniejsze,,
Wtedy będziesz tego pewna
 
Ja pierwszy raz syna poczułam właśnie koło 20 tygodnia- ale to było takie nowe uczucie, że byłam pewna.. Raczej takie łaskotanie, drgania, ale każda mama może odczuwać to inaczej.
To mogą być ruchy dziecka, jeśli nie znasz tego uczucia, to pewnie tak jest:)
A ja tak mam nieraz że burczy mi w brzuchu i tak jak by siesię coś przelewalo takie odczucie czy to.moga być już ruchy dziecka jestem w 20tygodniu
 
A powiedzcie mi dziewczyny bo w Internecie pisze różnie że moznacspac tylko na lewym boku A na prawym lepiej nie . Czy to prawda bo mi akurat się śpi wygodnie i na lewym i na prawym boku
 
Mi też było wygodniej na prawym boku i wybierałam właśnie taka pozycje:)
W związku z tym, nic synowi się nie działo i nie dzieje, ale może warto spytać lekarza?

Ja wyszłam z założenia, że skoro tam mi wygodniej to dziecku też będzie lepiej, jak dostanie trochę endorfiny, kiedy jego mama wreszcie poczuje się komfortowo:)
 
reklama
A powiedzcie mi dziewczyny bo w Internecie pisze różnie że moznacspac tylko na lewym boku A na prawym lepiej nie . Czy to prawda bo mi akurat się śpi wygodnie i na lewym i na prawym boku
Organizm powinien trochę intuicyjnie wybierać pozycję do spania. Ta jest ważna w późniejszym etapie ciąży gdy macica z dzieckiem może uciskać na główne naczynia krwionośne. Podobno ważniejsze niż strona spania jest to, żeby w nocy się trochę obracać. Żeby ten ucisk nie był non stop w jednym miejscu. Ja na lewym boku nie umiałam zasnąć, a im dalej ciąża postępowała, to nagle zasypiam na lewym, a na prawym jest mi niewygodnie.
 
reklama
Obecnie jestem 15+5 i jak leże na boku wieczorem to zdarza mi się czuć przelewanie i muskanie.Gdy rozmawiałam z moim ginekologiem powiedział ze prawdopodobnie to już czuć dzidziusia ale ja jestem wieloródka to bede czuła szybciej
 
Do góry