reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

*S U P E R rada na K A T A R *

AgaMP wiem ze cebula i czosnek mozna podawac pzretworzaona od 7 miesiaca a surowa od 1-2 roku wiec mi sie wydaje ze mozesz smiało mu dac ten syropek jest on słodki wiec napewno mu posmakuje :) 8)
 
reklama
Witam ja proponuję wykąpać malucha z dodatkiem soli kuchennej jodowanej, a następnie wysmarować plecki, nóżki i klatkę piersiową spirytusem oczywiście trzeba natłuścić ciałko, albo zamiast spirytusu wick wapo( czy jakoś tak sie nazywa), u nas zadziałało także polecam. A na katarek proponuje inchalacje z soli fizjologicznej.
 
Są maści rozgrzewające dla dzieci bez kamfory. Wicka nie polecam, bo kamfora może uczulać.Dla dzieci są: Pulmex baby i Depulol. Dominika 2000 ma rację dobrze jest malucha wysmarować i dobrze nawilżać powietrze w pokoju. Ze spirytusem to bym się wstrzymala, nawet po natłuszczeniu cialka.
 
Smaruję malucha i rozgrzewam, zastanawiam się tylko czy mogłabym z nim wyjsc na dwór, kiedyś lekarka poleciła nam spacerki jak jest katar, a kaszelek? sama nie wiem, w sumie dzis ładna pogoda, bezwietrznie?......
 
Polecam zestaw- cebion, syropek- ja dawałam ambroksol- dostosowany oczywiscie dla dzieci, na katarek nasivin 0.01 i wyciaganie wydzieliny "fridą" a plecki klatkę piersiową i stópki smarujemy maścią Pulmex baby, jeśli nosek jest zatkany tak ze maluchowi cieżko oddychać to poduszke mozna skropic Olbasem. Jejku ten antybiotyk... Przy samym katarku i kaszlu jesli płuca są czyste...ech no z lekarzami sie nie bede kłócić...
 
hayne1 zapomniałaś dodać, że ambroksol tylko do 17tej, ;D żeby w nocy nie męczył kaszelek, bo to syrop wykrztuśny. A co do antybiotyku... Bez kometarzy! :mad:
A co do spacerku... Hmm, pogoda faktycznie ładna, szkoda zmarnować... Możnaby na pół godziny do godziny pochodzić w końcu w domu tak samo ciepło jak na dworzu...
 
a tak tak... zgadza sie... nie podawać przed snem... W ogóle to moja Mała miała czesto katarek i potem troche kaszlu ale zaczełam je dawac multi- vitaminol w płynie. To jest od roku, ja jej dawałam tylko troche wieczorem do kaszki. I jakoś od tamtej pory, z pogodą róznie bywało a jest spokój...Ale na suchy kaszel jest chyba Drosetux, Stodal, bo z tego co wiem to syropek z cebuli działa raczek wykrztuśnie..
 
Jeżeli chodzi o ten spirytus to polecała nam właśnie nasza pediatra( a naprawde świetna i mądra kobieta), sama się nawet zdziwiłam że mi to zaproponowała, ale zaufałam i naprawde rezultaty sa bez obciążania maluszka lekami. Wiadomo każdy powinien kierować się własnym rozsądkiem, ja doradzam to co sama stosowałam z dobrym efektem.Po ambroxolu warto zawsze oklapem malucha łatwiej będzie mu odkrztusić wydzieline. Pozdrawiam
 
Dominika2000 nie chciałam zeby to zle zabrzmiało. Po prostu dla mnie to troche ryzykowne. Wole najpierw skorzystac z masci rozgrzewajacej, bo alkohol to tez obciazenie dla organizmu. Natłuszczenie zapobiega wchłanianiu do krwi, ale zawsze cos tam do organizmu dotrze...
Oklepywac nie potrafie... :( Rzeczywiscie po ambroksolu to dobrze robi.
 
reklama
Witam.Mam dwu miesięczna córeczkę.Od około dwóch tygodni ma zapchany nosek,nic z niego praktycznie nie leci.Pediatra kazał nawilżać go Tetrisalem , smarować pod noskiem mascią majerankową.Dodatkowo stosuję Sterimar.Wszystko to działa dorażnie,mała za chwilę znowu ma problemy z oddychaniem.najgorzej jest w nocy.W ciągu dnia po zakropleniu kładę ją na brzuszku,ale nic praktycznie nie wycieka,stosuję Fridę ale ona praktycznie nic nie wyciąga.Nie wiem co robić.Pomózcie:-(
 
Do góry