reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

BEZSENNA revenalka ma racje, tymbardziej ze wpisalas dane ojca, byl jego podpis to znaczy ze dziecko ma oboje rodzicow, i wtedy nie kwalifikujesz sie jako samotna matka.
ja danych ojca we wniosku nie wpisywalam nigdy.

rosi z lekarzami tak jest, ja np sama probowalam podawac rozne produkty, moja mala zwyklym mlekiem dla niemowlat wymiotywala.
probuj powoli sama sprawdzac co mozna malej podawac, wkoncu ma juz skonczone 2 lata wiec mozna wylapac co i jak
 
reklama
Rosi mnie nigdy nic nie wychodziło na testach, a wiecznie miałam coś na skórze. Moja mama w końcu się doczytała co mi jest i dopiero jak byłam u alergologa mając lat 18 stwierdził co to. Ollka ma rację, musisz sama próbować podawać powoli kolejne produkty i sprawdzać reakcję:tak:
 
Z przedszkola tak jest,ze musisz pokazac wyrok sadowy,bo teraz ciezko o miejsce w przedszkolu, glownie w duzych miastach i ludzie kombinuja na lewo i prawo,rozwodza sie czy ojcowie w ogule nie uznaja dzieci,a mieszkaja razem,aby baba miala status samotnej matki brala "kokosy"w mopsie i dodatek dla samotnych matek:baffled::angry:
ja zawsze wpisywalam tylko imie i nazwisko ojca,podpisu nie mialam,bo szanowny tatus musialby sie pofatygowac 40 km

Rosi ja teraz bylam na kontroli w szpitalu i tam wlasnie dziewczyny mowily,ze testy skorne sa wiarygodne po 5 roku zycia,wczesniej moze nic nie wyjsc
miom zdanie dziewczyny mowia dobrze,trzeb po trochu wprowadzac,a jakie dajesz to mleko zwykle dla niemowlot???
 
bezsenna niestety tak niektórzy postępują i już nieufność jest do takich osób jak my
a Wasze pociechy już do przedszkola a już odpieluchowane???

Tak. Od 6 miesięcy chodzi bez pieluchy. No dość przykra była dla mnie ta wizyta w przedszkolu.

bezsenna, bo wg naszego prawa nie jesteśmy samotnymi matkami, skoro dzieci są uznane przez ojców, dlatego pewnie niektórzy mają jakieś "ale" i poddają w wątpliwość, to, że matka sama wychowuje dziecko. Nie zmienia to faktu, że jednak takie potraktowanie miłe nie jest:dry:
Chociaż powiem Wam, że mnie o nic nie pytali w ani jednym przedszkolu (składałam podania do dwóch). Przy braniu podania zapisywali nasze dane i już tam mówiłam, że nie chcę podawać danych ojca, bo sama wychowuję córkę, tylko w jednym przedszkolu pani zapytała o prawa rodzicielskie.

Pewnie najlepiej by było jakbym miała ojciec nieznany albo nieżyjący.


Bezsenna,widze ze ty z warszawy jestes.Jak tam z przedszkolem?dlugo wczesniej trzeba zapisac dziecko?ile sie czeka?

12 marca się zaczęła rejestracja przez internet. Ja zaznaczyłam 6 przedszkoli, te co najbliżej domu są. Papiery się składa do przedszkola pierwszego wyboru. 19 kwietnia są wyniki.

BEZSENNA revenalka ma racje, tymbardziej ze wpisalas dane ojca, byl jego podpis to znaczy ze dziecko ma oboje rodzicow, i wtedy nie kwalifikujesz sie jako samotna matka.
ja danych ojca we wniosku nie wpisywalam nigdy.

Ma dwoje rodziców. Czemu ma nie mieć? Tylko dlatego, że nie jestem z ojcem dziecka? Mieszkam z mamą i z bratem, nie mam własnych pieniędzy, bo nie pracuję, a studiuję dziennie. Mam zasądzone alimenty. Więc dlatego nie rozumiem w czym był problem. Żadnego przekrętu nie robię, a się poczułam jakbym robiła.
 
bezsenna ja cie rozumie ale w przedszkoalch inaczej patrza, ja ojca malej nie wpisywalam bo i po co.. skoro nie uczesniczy w wychowaniu.
niestety sporo ludzi przegina oszukujac i pozniej jest taki cyrk.
 
Ma dwoje rodziców. Czemu ma nie mieć? Tylko dlatego, że nie jestem z ojcem dziecka? Mieszkam z mamą i z bratem, nie mam własnych pieniędzy, bo nie pracuję, a studiuję dziennie. Mam zasądzone alimenty. Więc dlatego nie rozumiem w czym był problem. Żadnego przekrętu nie robię, a się poczułam jakbym robiła.
Problem jest w tym, że żyjemy w Polsce.
 
Problem jest w tym, że żyjemy w Polsce.


to raz a dwa a samotna matka placi wiecej za to ze jest sama,pod wzgledem finansowym,uczuciowym i jakim chcecie bo nasz kraj jest zacofany A TAKA PRAWDA BO RADZIMY SOBIE LEPIEJ I PROSCIEJ KOGOS OCZERNIC NIZ PRZYZNAC ZE TAK JEST :)
ja mam to generalnie gleboko i szeroko jak sie da i tez zlozylam papiery o przedszkole ale u mnie nie bylo problemu

i chcialam wam powiedziec ze ex doczekal sie soboty po PARU MIESIACACH BRANIA gdzie kubus chcial zostac,ucieszyl sie na jego widok i ja mowie mama idzie a on uhm ,mama brum ka i pokazywal na glowe, a chodzilo ze przjade po niego rowerem i zaloze mu swoj kask i mial go do 18 i jak po niego zajechalam tym rowerem to juz z daleka slyszalam jak sie razem chichrali i wyglupiali na dworzu,i ex przyznal mi sie ,ze tak mu sie milo zrobilo ze wreszcie poczul jaka mozna miec wiez i ze dziecko czuje tak samo jak my , mowie do niego NIE SCHRZAN TEGO a bedzie dobrze,bo ex nie byl zadowolony jak maly wiecznie nie chcial zostac i plakal albo marudzil, placil swoja cene za to co robil wczesniej i nikt sie z tym nie kryl nawet dziecko ..
 
bezsenna bo byłaś na wojnie o miejsce w przedszkolu a na wojnie zawsze nie przyjemnie ;-) mam nadzieję że zakończy się sukcesem 19 kwietnia napłynie pozytywna odpowiedz? a jakie miałaś sposoby na odpieluchowanie???? właśnie zaczynam próbowac z nocnikiem
katerinka111 dobre podejście, no no nawrócony tata a to ci zjawisko :-D:-D:-D
a mi ostatnio smutno jak wychodzę do pracy mały cały czas mówi "gdzie" ma taką podkuweczkę i się tuli a ja brutalnie muszę go odkleić i iść, ale za to jak wracam mało jest mną zainteresowany tylko wszystko chce od babci :-D:-D:-D
 
bezsenna bo byłaś na wojnie o miejsce w przedszkolu a na wojnie zawsze nie przyjemnie ;-) mam nadzieję że zakończy się sukcesem 19 kwietnia napłynie pozytywna odpowiedz? a jakie miałaś sposoby na odpieluchowanie???? właśnie zaczynam próbowac z nocnikiem
katerinka111 dobre podejście, no no nawrócony tata a to ci zjawisko :-D:-D:-D
a mi ostatnio smutno jak wychodzę do pracy mały cały czas mówi "gdzie" ma taką podkuweczkę i się tuli a ja brutalnie muszę go odkleić i iść, ale za to jak wracam mało jest mną zainteresowany tylko wszystko chce od babci :-D:-D:-D


jaimis maly odkad przestal chorowac nareszcie moge sie zabrac za porzadne odstawienie pampka w dzien,chodzi juz od paru dni w samych gatkach tylko w domku i robi kupke juz na nocnik i siusiu :)))) nie raz tez idzie na nakladke na duzy i podoba mu sie jak sprawdza majtki i tam sucho ,zakladam mu jak jedziemy autem i na dwor jeszcze,ale juz widze roznice jak szlo pampko a teraz ,alleluja

a ja od 7 rana dzisiaj ,okna mylam ,firanki popralam ,porzadki z ciuszkami zimowymi i spokoj
bylam po torcik i tulipanki dla malej,TO JUZ 8 URODZINKI:)))))ale ten czas leci to naprawde i w tym roku zrezygnowalismy z chucznej imprezy z kolezankami na rzecz porzadnego prezentu,mala tak zadowolona ze naprawde i tata do niej zadzwonil i dlugo rozmawialismy,zaczal pracowac,zaczal splacac zaliczke i juz nie moze sie doczekac malej az sie zobacza,
czas leci i wszystko uklada sie tak jak powinno :)

a ja kocham taka pogode bo az sie chce zyc
milego dzionka mamuski:)
 
reklama
Do góry