reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen 7-miesięcznego dziecka.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Mam pytanie ile razy w nocy powinno budzic się 7 miesięczne dziecko? Karmię piersią i próbuję przejść na MM ale jakoś mi nie wychodzi. Corka przed snem dostaje kaszke, później chcę pierś i zasypia przed 21. Do rana budzi sie około 6 razy, tak że o godzinie 6 rano jestem na tyle zmęczona że zabieram ją do łóżka, choć nie powinnam
 
reklama
Rozwiązanie
U
Córeczka jak była mała zasypiała od razu po kąpaniu przeważnie chwilę po 19, budziła się na mleko 1-2 w nocy. Zabierałam ją do siebie do łóżka i tak spała do rana bez pobudki. Do 5 miesiąca spała w łóżku później sama się domagała przenoszenia do łóżeczka. Co do mleka MM zaczęłam podawać na wyjazdach do babci itp. Jak zasmakowała to sama odstawiła pierś.
Tyle ile potrzebuje, nie ma reguły. A przejście na mm też nie gwarantuje przespanych nocy. Są dzieci które przesypiają w wieku 3mcy i są takie które robią to w wieku 3 lat.
Jedynie możesz sprawdzić czy nie masz za ciepło, ewentualnie czy wilgotność jest dobra. Może przeszkadzają zęby, bo może potrzebuje bliskości. Czasem lepiej jest wziąć dziecko do siebie do łóżka, tylko później różnie bywa z powrotem do łóżeczka.
Duzo cierpliwości życzę.
 
Witam. Mam pytanie ile razy w nocy powinno budzic się 7 miesięczne dziecko? Karmię piersią i próbuję przejść na MM ale jakoś mi nie wychodzi. Corka przed snem dostaje kaszke, później chcę pierś i zasypia przed 21. Do rana budzi sie około 6 razy, tak że o godzinie 6 rano jestem na tyle zmęczona że zabieram ją do łóżka, choć nie powinnam
Dlaczego twierdzisz, że nie powinnaś zabierać do siebie? To wręcz najlepsza opcja. Wstawanie tyle razy to masochizm ;) A jest szansa, że mniej pobudek będzie lub przynajmniej Ty wyspana.
 
reklama
Córeczka jak była mała zasypiała od razu po kąpaniu przeważnie chwilę po 19, budziła się na mleko 1-2 w nocy. Zabierałam ją do siebie do łóżka i tak spała do rana bez pobudki. Do 5 miesiąca spała w łóżku później sama się domagała przenoszenia do łóżeczka. Co do mleka MM zaczęłam podawać na wyjazdach do babci itp. Jak zasmakowała to sama odstawiła pierś.
 
Rozwiązanie
Do góry