reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sen dwulatka-jak to jest z Waszymi dziecmi?

Witam!!!

ja tez mam podobny problem moja pociecha ma 2,5 roczku a jeszcze nie przespałą ani jednej nocy!! masakra! i mam juz serdecznie dosc. w nocy budzi sie 3-4 razy! je kasze po 24 ok.3 no i czasmi nad ranem:eek: daje jej dop icia wode! no ale ta kasza!!! :wściekła/y: moja wina przyznaje sie ebz bicia!!!!
ale ostatnio budzi sie w nocy i drapie choc nie ma ani jednej krostki ! drapie sie az do krwi! do tego dochodzi histeria zaczyna krzyczec drzec sie nie da sie dotknac!:no:
juz sama nie wiem co robic??? a mam co raz mniej cierpliwosci!

dodam ze przed spaniem czytam jej bajeczki wyciszamy sie obydwie zdarza sie ze czasmi usnie przed laptopem na baji ale to sporadycznie! a w dzien nie spi wogóle! na noc usypia ok godz 20-21!

co o tym myslicie?
po pierwsze odstawiłabym karmienie w nocy. Czym wczesniej tym lepiej, choćby ze względu na zęby, bo przeciez pije z butli a ząbków nie myje. Podawaj wodę jak chce pić i przygotuj sie na kilka nocek z głowy.
Po drugie - albo jest alergiczką i dlatego się drapie (AZS??), albo jest histeryczką i wtedy to życze cierpliwości w przetrzymaniu tego.
po trzecie - codziennie wychodze z Wiki na spacer popoludniu. nie przejmuje się, że jest szybko ciemno, czy że zimno. Zima bedzie jeszcze zimniej i tez będę wychodzić. Wystarczy niespełna godzina biegania i juz widac efekty w pójściu spać.
Dodam, że Wiki ma 2 lata i 3 miesiący, śpi około godziny-ółtora w dzień (zależy od rannego spaceru) i od 21 do około 7-8rano.
 
reklama
Antylopka ze spaniem w nocy juz lepiej bylismy u alergologa i jednak to AZS ale kupilismy opdpwiednie balsamy płyny do kąpania! i teraz jest super!! ani sie nie drapiespi do samego rana nawet siu siu nie zrobi przez cała noc tylko rano biegnie na nocniczek!
kasza niestety jeszcze jest:zawstydzona/y::-( i 2 dziurki w zabkach musze sie zabrac za to!! prosze o doping;-):tak:przyda sie!
a na dwór my wychodzimy codziennie nie wazne czy descz wiatr zawsze i codziennie! nie lubie siedziec takze tez jestem za tym dzisiaj byłysmy 3 godziny na spacerku a mamy gdzie łazic;-) i mała padła o 21!

i teraz jest u mas tak zero spania w dzien! spacerek! duzo ruchu mycie w olejku balsam kolacja i 21 Julus idzie spac 24 i 6 pije kasze i spi do 8.30!:tak:
dziekuje za rady!
 
paaulisia - no to fajnie, że się wyjaśniło. Z dentysta lepiej zacząć wcześnie:tak: Mi sie tak wydaje, ja bardzo nie lubię, zawsze sie denerwuję. Mam swoja jednyna dentystkę, nigdzie indziej buzi nie otworze, cyrki po prostu, kiedyś zemdlałam w ogóle... A nie mialam żadnych większym zabiegów typu leczenie kanałowe... Z moja Wikunia chodze juz teraz, aby się "zaprzyjaźniła" :tak:i nie miala potem problemów z lękiem stomotologicznym.:eek::shocked2::szok:
 
Jeśli chodzi o spanie to moja Ola jak miała miesiąc przesypiała już prawie całą noc(do 4-5 rano) potem butla i tak jeszcze do ósmej.Każdemu życzę takiego dziecka:-D.Teraz ma 2,5 roku i też nie mogę narzekać.Jeśli jest zdrowa to przesypia całą noc bez problemu,chodzi spać ok.21-21.30 a wstaje 7-8, do tego 1,5-2 godz.spania w dzień. Jak jest chora to bywa różnie,czasem tylko popłakuje przez sen,czasem trzeba ją wziąć na kolana przytulić i potem idzie spać dalej a czasami jest tak,że śpię z nią na jednym łóżku do rana.
Często słyszę jak mówi przez sen.Przeżywa dzień we śnie,szczególnie jak miało miejsce coś bardzo atrakcyjnego:-)
Powodów złego snu u maluchów może być dużo...
Syn np.nie przespał żadnej nocy przez 1,5 roku a wszystko to przez skazę białkową,o której lekarz nie chciał słyszeć(a ja to podejrzewałam od 2 miesiąca życia u dzieciaka).Budził się z potwornym krzykiem i tak kilka razy w ciągu nocy.Teraz jest wszystko OK:-)
 
Ja z Kingą mam problem ze spaniem od jej narodzin, choć ma już 2 lata i 8 miesięcy to cały czas się budzi, też w nocy piła sok i budziła się nawet 5 razy czasem miałam dość. Odkąd daje jej mleko w kubeczku to budzi się raz albo dwa jest lepiej. czasami jest gorsza noc dziś np. zbudziła się z płaczem i krzyczała żebym dała jej grzebień, ale po chwili zasnęła. Dzieci w tym wieku przeżywają wydarzenia dnia i potem w nocy mają dziwne sny. pozdrawiam.:-)
 
Moj Synus ma tak samo , budzi sie co kilka godzin na jedzenie. Nawet jak mu podam wode mineralna to i tak ją wypije hihihihi wiec ja to juz niewiem jak mam Go oduczyc picia w nocy. Jak sie budzi to wypije 3 łyki i idzie spać dalej . . . Wiem ze to tez wina zlego snu , badz energicznego dnia .
 
gwiazdeczka - a zwróć uwagę czy macie dobrze wywietrzony pokój przed snem - bo przez to może budzić się w nocy o picie. My mamy zasadniczo suche powietrze i Karola ok 6 budzi się o picie - wypije i jeszcze sobie śpi.
Po za tym sama śpi w łóżeczku odkąd pamiętam i jak skończyła roczek budziła się tylko nad ranem po wodę przesypiając całą noc :-D
 
moja corka w przyszlym m-cu skonczy 2 latka, ze spaniem jest roznie. cala noc przesypia jak spi z nami bo jak spi w lozeczku to budzi sie i przechodzi do nas. mam cicha nadzieje, ze jak bedzie miala juz lozko to wtedy ladnie bedzie spac.
 
mój urwis odkąd zaczął chodzić do przedszkola to śpi cala noc nawet bez siku i to 9.30 a wcześniej wstawał po 7 i w nocy tez czasem markocił tak wiec jestem zadowolona;)
 
reklama
Do góry