reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen - na boku czy na wznak

Mój lekarz zalecił mi spanie już od 7 tc na lewym boku, a ewentualnie przez chwilkę na prawym, kupiłam sobie nawet specjalną poduszkę do spania, ale i tak trudno mi powstrzymać chęć spania na pleckach:( ale czego się nie robi dla dobra naszych maleństw...
 
reklama
Ja do końca ciąży spałam na plecach.
Na lewym boku wiadomo, że jest najlepiej, bo nie ugniatamy żyły jakiejś tam.
Ale bez przesady.....nie jest tak, że w innych pozycjach nie wolno.
Nie panikuj
 
Ja też myślę, że nalezy spać w takliej pozycji w jakiej jest nam najwygodniej. Wiadomo, że najlepszą pozycją jest na lewym boku ale nie non stop. Ja np. śpie na brzuchu i mi to w ogóle nie przeszkadza i się dobrze czuję, tylko podginam lekko jedną nogę , podkładam własnie od strony podgiętej nogi poduszkę pod brzuch i jest super. Całą noc mogę tak przespać.
Poza tym lekarz mi mówił, że można spać na brzuch, że mięsień macicy jest bardzo mocny i wytrzymały i nic się nie może stać.
 
Co z tego jak się położę na lewym boku, w nocy i tak się przekręcam:-D M mówi że najczęściej śpię właśnie na plecach, i wtedy śpię naprawdę spokojnie bo jak jestem na jakimś boku to zaraz się przekręcam, wiercę i wybudzam.
Starałam się zasypiać jedynie na lewym boku ale teraz po prostu już nie potrafię, jakoś mi niewygodnie i zasypiam na prawym, pytałam się gina o to i powiedział że lepiej jest na lewym ale przecież co mam zrobić, przywiązać się do łóżka i nie ruszać? To jest niemożliwe, a dziecku nic się nie stanie i mam sobie tym głowy nie zawracać.
 
Witam
Ja praktycznie cały czas zastanawiam się, jak spać... przed ciążą spałam głównie na brzuchu, albo na plecach, w tak dziwnych pozycjach, że sama się sobie dziwiłam... Potem, kiedy okazało się, że jestem w ciąży, wyczytałam, że nie wolno... Cóż z tego, skoro praktycznie co noc budziłam się i budzę na plecach, czasem rozciągnięta na całą długość... I panika- duszę swoje dziecko. Po kilku razach nie wytrzymałam i zapytałam sporo starszej koleżanki- takiej, co już wnuki ma- jak ona sobie z tym radziła. A ta w śmiech. I mówi, że wszystkie swoje trzy ciąże spała na plecach i nic dzieciakom nie było... Moja mamuśka będąc w ciąży do ósmego miesiąca spała na brzuchu. Więc staram się aż tak nie panikować i spać tak, jak mi wygodnie.
Inna sprawa, że moje małe wsadziło swoją główkę w mój lewy bok, tak prawie pod biodro i kiedy tak leżę to myślę, że jej robię krzywdę- gniotę tą główkę, albo coś... I brzuch mi od razu twardnieje, choć może ty tylko ona się wypycha do przodu. A kiedy leżę na plecach- brzuszek mięciutki, mała szaleje, kręci się... więc chyba jej też tak wygodnie...
 
Ja próbowałam spać na lewym boku, ale moje dziecko strasznie tego nie lubi i tak długo sie wierci i kopie (i to mocno), aż położę się na plecach lub na prawym boku. Ostatnio na KTG kazali mi się położyć na lewym boku i nie mogli zrobić zapisu, bo mała tak się wierciła, dopiero jak położyłam sie na prawym to sie uspokoiła i można było zrobić zapis :)
 
Na prawym boku nie można (lub nie powinno) się spać, bo rozwijająca się macica może uciskać nam na żyłę główną dolną, która zbiera krew z dolnej części ciała i doprowadza ją do serca, co może prowadzić do niedotlenienia i nas i naszych maluszków. Oczywiście chodzi tu o bardziej zaawansowaną ciążę, myślę, że do 6 m-ca można spokojnie spać w takiej pozycji, w jakiej jest wygodnie.:-)

nie wiem czy to prawda ale ja wole na lewym. czasem na prawym jak zasnę i się budzę w nocy czy też rano to boli biodro całe i mam odcisnięte jakby po sznurku czy czymś związane miała ale tylko z prawej strony
 
reklama
Na dobrą sprawę to trochę zależy od ułożenia łóżka. Ja lubię być odwrócona głową do zimnego kaloryfera, więc muszę na prawym, albo główkę położyć tam gdzie nogi i na lewy boczek. Dziś mam za sobą 1. noc, gdzie starałam się spać cały czas na lewym boku ... Tak, jestem bardzo niewyspana.
 
Do góry