reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen - na boku czy na wznak

Dołączył(a)
2 Maj 2009
Postów
13
O tym, że na wznak nie można spać od 6 miesiąca ciąży słyszałam wielokrotnie. Jednakże ostatnio wyczytałam w jakiejś mądrej gazecie, że na prawym boku również nie można bo serduszko ma wtedy problem z pompowaniem krwi. Ile w tym prawdy? Może ktoś wie? A tymczasem pozostaje mi lewy bok (spróbujcie przespać całą noc na jednym boku). To dopiero szaleństwo!
 
reklama
szaleństwo i dlatego można spac na jednym i drugim boku. Zanm wiele kobiet które spałay do końca ciązy na wznak- mnie przydusza więc tylko poki mi pozostały:)
 
Na prawym boku nie można (lub nie powinno) się spać, bo rozwijająca się macica może uciskać nam na żyłę główną dolną, która zbiera krew z dolnej części ciała i doprowadza ją do serca, co może prowadzić do niedotlenienia i nas i naszych maluszków. Oczywiście chodzi tu o bardziej zaawansowaną ciążę, myślę, że do 6 m-ca można spokojnie spać w takiej pozycji, w jakiej jest wygodnie.:-)
 
Na prawym boku nie można (lub nie powinno) się spać, bo rozwijająca się macica może uciskać nam na żyłę główną dolną, która zbiera krew z dolnej części ciała i doprowadza ją do serca, co może prowadzić do niedotlenienia i nas i naszych maluszków. Oczywiście chodzi tu o bardziej zaawansowaną ciążę, myślę, że do 6 m-ca można spokojnie spać w takiej pozycji, w jakiej jest wygodnie.:-)


Zgadza sie .....w 9 miesiacu juz nie dasz rady spac na prawym boku.....mnie po prostu po chwili zaczyna zatykac i nie moge oddychac.....pozostaje tylko spanko na lewym boku.
 
ja zaczyanm 8 miesiąc i mnei nie zatyka, za to od 6 nie mogę spac na plecach.....na jednym boku starsznie cięzko spać:(
 
Cóż, w ciąży z wielu przyjemnych rzeczy trzeba zrezygnować ;). Co do snu... Na początku musiałam zrezygnować ze spania na brzuchu. Odkryłam wówczas, że na plecach też jest wygodnie. Teraz pozostaje mi lewy bok. Czego to się nie robi dla swojego Maleństwa! Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
 
Na prawym boku nie można (lub nie powinno) się spać, bo rozwijająca się macica może uciskać nam na żyłę główną dolną, która zbiera krew z dolnej części ciała i doprowadza ją do serca, co może prowadzić do niedotlenienia i nas i naszych maluszków. Oczywiście chodzi tu o bardziej zaawansowaną ciążę, myślę, że do 6 m-ca można spokojnie spać w takiej pozycji, w jakiej jest wygodnie.:-)
mi pod koniec ciąży strasznie niewygodnie było spać na lewym boku, na pleckach też odpadało więc czasami pozwalałam sobie chwilę pospać na prawym boku;-)
 
"Dzięki" możliwości spania w jednej pozycji zacznę wcześniej wstawać (bo przecież nie da się wyleżeć 8-10 godzin na jednym boku). Mój mąż, który jest rannym ptaszkiem będzie zachwycony.
 
U mnie zaczal sie 8 miesiac i spie na lewym i na prawym boku - narazie nic mnie nie uciska i dobrze mi sie oddycha - zauwazylam nawet, ze jak leze na prawym boku to malenki jest bardziej ruchliwy - dotad cieszylam sie, bo jak sie wiercil to pokazywal stopke lub raczke ale jak piszecie, ze przez to spanie mozna zaczac sie ducic to moze dlatego maly tak sie wiercil ??

dorcia_1 - dzieki za poruszenie tematu - od dzis spie tylko na lewym boku :)
 
reklama
Ja spie na lewym i na prawym boku. Nic mnie nie zatyka, nie wyobrazam sobie spac cala noc na lewym boku ( moje lewe biodro by tego nie wytrzymalo !!!) nie popadajmy w skrajnosci, nic sie nie stanie jesli bedziemy spac tez na prawym. Z tego co ja sie naczytalam to nalezy unikac pozycji lezania na plecach wlasnie z uwagi na slabszy przeplyw krwi przez naczynia ale spanie na prawym boku nie jest zakazane ( jedynie ograniczone)
 
Do góry