reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen - na boku czy na wznak

a ja wlasnie doczytalam w poradach połoznej ze po 20 tyg nawet na plecach nie powinno sie spac tylko na bokach, a mi najwygodniej na pleach, z nogami do góry i poduszką pod kolanami:-( no to moje biodra dostaną teraz po tyłku:-(
 
reklama
Tak szukam dziewczyny cos na temat snu w ciazy i nic, moze gdzies przegapilam jesli tak to przepraszam.
A wiec zakladam ten watek - bo na innym forum wpadlo mi w oko, ze nie wolno w ciazy spac na plecach i na prawym boku wiecie cos moze, wiecej na ten temat to napiszcie cos...
jak sie czasami
budze w nocy na plecach to az mokra jestesm ze strachu bo niby niewolno i sie tak zastanawiam co nam wolno :dry::dry::dry: jak sipie na jadnym boku lewym cala noc to niemoge sie ruszyc wszystko mnie boli...
Pozmozcie
 
Podobno jak sie spi na lewym boku to krazenie krwi jest lepsze,
nic mi nie wiadomo o spaniu na pleckach ale znalazlam cos takiego(na temat seksu prawda ale tez o lezeniu na plecach ;-) i dziwi mnie to niesamowicie -

Drugi trymestr - należy unikać tych pozycji, które wymagają od kobiety leżenia na plecach (aż do rozwiązania), ponieważ powiększająca się, ciężarna macica uciska wówczas na naczynia, aortę i żyłę główną dolną, co utrudnia powrót krwi do serca i może przyczynić się do odczuwania dyskomfortu, a w skrajnych sytuacjach do omdleń

zrodlo
http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=222&Itemid=79
 
tak szukam dziewczyny cos na temat snu w ciazy i nic, moze gdzies przegapilam jesli tak to przepraszam.
A wiec zakladam ten watek - bo na innym forum wpadlo mi w oko, ze nie wolno w ciazy spac na plecach i na prawym boku wiecie cos moze, wiecej na ten temat to napiszcie cos...
Jak sie czasami
budze w nocy na plecach to az mokra jestesm ze strachu bo niby niewolno i sie tak zastanawiam co nam wolno :dry::dry::dry: Jak sipie na jadnym boku lewym cala noc to niemoge sie ruszyc wszystko mnie boli...
Pozmozcie

czytałam ostatnio o tym w gazecie i szukam tego artykułu własnie...pamietam ze najlepiej dla dziecka jest własnie na lewym boku lezec....ale zaraz odnajde ten artykuł co do bólu pleców...tez mam z tym problem czsami jak sie połoze to wstac nie moge bo cała bok od krzyza do kolana mnie boli...jest to ucisk na jakis nerw i nie ma lekrarstwa na to bo pytałam moej ginki...
 
Jeste dokładnie tak jak pisze Angel_Devil_Love.
Podczas spania na plecach uciskane są aorta i żyła główna dolna.
Przez to może dochodzić do obrzęków kończyn.
Dlatego zaleca się spanie a lewym boku.....wtedy oba te naczynia są odciążane.
Ale ja do tej pory(końcówka 8m-ca) śpię pół nocy na plecach, nie mam obrzęków ani bóli kręgosłupa;-)
 
Hej, dziewczyny!
Zaleca sie spanie ma lewym boku, ale ja w ciazy spałam jak mi bylo wygodnie, głownie na plecach i nic mnie nie bolało.
Polecam Wam kładzenie poduszki miedzy kolana, gdy spicie na boku.Ja kupiłam specjalna, ale najpierw spałam ze zwykła- nie ma specjalnrj róznicy,jest b. wygodnie.A zaleca sie spanie z poduszka ze wzgledu na kosci miednicy.
Pozdrawiam!
Zazdroszcze Wam:-)ciaza to wspanialy czas. Mezu gdzie jestes??Cce jeszcze jednego dzidziusia!!!:-D
Cieszcie sie tym czasem i niezamartwiajcie takimi sprawami jak spanie na plecach:tak:.Pa!
 
A co do ucisku na nerw kulszowy - pomagaja cwiczenia- tzw kolysanie miednicy i koci grzbiet, ale trzeba codziennie rano i wieczorem. Tez mnie bolalo bardzo, ale przestalo, gdy zaczełam cwiczyc.
 
reklama
A mi jest strasznie niewygodnie na lewym boku.
Ja preferuje
bok prawy i plecki na ktorych nie zaleca sie spac...:szok::szok::szok::szok:


ja przy 1 ciąży w ogole nie zwracałam uwagi na to jak spie...spałam tak jak było mi wygodnie...a córci nic nie było...zazwyczaj spalam troche bokiem troche na brzuchu z nogą w bok co mi pozostało do dzisiaj...dopiero przy 2 ciazy zaczełam sie interesowacjesli lepiej ci na prawym to tak spij ja w nocy sie pzrekładam raz na lewym raz na prawym:-)
tym jak nalezy spac prawidłowo...
 
Do góry