reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen - na boku czy na wznak

witajcie,
na początku ciąży jak wyczytałam że powinno się spać na lewym boku ciągle tak leżałam... a w nocy jak tylko się obudziłam w innej pozycji to zaraz hop na lewą strone... od tego strasznie mnie biodra bolały...!! ale pewnego dnia doszłam do wniosku że będę spać tak jak mi wygodnie!!! nasze mamy, babcie napewno nie zwracały uwagi na to na którym boku śpią a dzieci się rodziły zdrowe! jestem w 26 tygodniu ciąży bliźnaczej więc od kilku tygodni mam problemy ze spaniem ze względu na coraz większy brzusio... i każda pozycja jest niewygodna... więc nie zwracam uwagi na którym boku leżę/spię tak żeby było mi wygodnie:)
Pozdrawiam przyszłe i obecne mamusie:-)
 
reklama



ja przy 1 ciąży w ogole nie zwracałam uwagi na to jak spie...spałam tak jak było mi wygodnie...a córci nic nie było...zazwyczaj spalam troche bokiem troche na brzuchu z nogą w bok co mi pozostało do dzisiaj...dopiero przy 2 ciazy zaczełam sie interesowacjesli lepiej ci na prawym to tak spij ja w nocy sie pzrekładam raz na lewym raz na prawym:-)
tym jak nalezy spac prawidłowo...
To tak jak ja w pierwszej ciazy nawet do nternetu nie zagladalam.. hehe mam ksiazke "bedziemy rodzicami" i tylko na niej sie opieralam a teraz mam jakies mieszane uczucia ze jednak moze cos sie malenstwu dziac...
to chy
ba przewrazliwienie:dry::dry::dry:...
Tak jak wczoraj kichnelo mi sie i tak mnie moj
brzuch zabolal doslownie nie wiedzialam co sie dzieje, az sie wystraszylam bolalo i to fest tak przez 3 minuty...:szok::szok::szok:
 
Tak, lewy bok najlepszy, bo macica nie uciska na naczynia krwionośne i dziecko jest dotlenione. W innym wypadku moze być odwrotnie ;-) A swoją drogą przed ciąża najlepiej mi się spało na plecach właśnie z nogami i rękami rozrzuconymi na 4 strony świata, a teraz....:-( Nieraz się budzę w nocy na plecach i ciężko samej mi się oddycha.. i często w tej pozycji nękają mnie koszmary. No ale co zrobić, nad tym nie panuję.
 
To tak jak ja w pierwszej ciazy nawet do nternetu nie zagladalam.. hehe mam ksiazke "bedziemy rodzicami" i tylko na niej sie opieralam a teraz mam jakies mieszane uczucia ze jednak moze cos sie malenstwu dziac...
to chy
ba przewrazliwienie:dry::dry::dry:...
Tak jak wczoraj kichnelo mi sie i tak mnie moj
brzuch zabolal doslownie nie wiedzialam co sie dzieje, az sie wystraszylam bolalo i to fest tak przez 3 minuty...:szok::szok::szok:

no ja przy 1 ciazy nie zwracałam uwagi na nic...i wszytsko dobrze było a teraz niby doswiadczona a mam tez jakies takie strachy pzred wszytskim.....:szok::eek:
 
Niby najlepiej na lewym boku, ale nie ma co przesadzać, bo przecież od ciągłego leżenia na lewym boku to odleżyn można dostać:-) I zgadzam się, że nasze mamy i babcie nie wiedziały o takich rewelacjach a my jakoś żyjemy.

A co do poradników, to ja jak tylko zaszłam książkę o ciąży sobie kupiłam i jak zaczęłam ją czytać to po pewnym czasie stwierdziłam, że najlepiej to chyba zamknąć ciężarne w jakimś naczyniu, do którego nie przenikają żadne bakterie, zwierzątka ani nic. Jakbym się miała do wszystkiego stosować to bym pewnie jeszcze z głodu padła, leżąc z odleżynami na lewym boku, bo przecież wszystko jest niezdrowe:-)

Naprawdę chyba nie warto przesadzać, szczególnie, że gdzieś wyczytałam opinię położnej, że najlepiej spać jak nam wygodnie:tak: I tego się trzymam:happy2:
 
reklama
Do góry