reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen W Ciągu Dnia

moi chlopcy spia gora dwa razy w ciagu dnia po jakies 30-40 minut. Kiedy byli mlodsi spali na spacerze po jakies dwie godzinki, teraz swiat wydaje im sie za ciekawy, jest tyle do obejzenia,ze szkoda czasu na spanie. Za to przesypiaja cale noce od 19,najpozniej 20 do 7-8: rano:-):-):tak:
 
reklama
Dawidek to ogólnie mały śpioch ... teraz sypia dwa razy w ciagu dnia ... od 10-11 do 12-13 ... i od 15 do 17-18 ... na noc zasypia około 19:30-20 ( zależy o której obudzi się po południu ) i spi do 7-8 rana ... jak był maciupeńki ;) ... sypiał praktycznie non stop ... z przerwami na karmienie i chwilowe poznanie świata ;)
 
Mój synek do 3go miesiąca w dzień spał kilka razy po1-2godz. A w nocy budził sie na karmienie max.3 razy,zazwyczaj 2 a zdażało sie i 1x(karmię piersią)Jak skończyl 3 miesiące to czar prysł.Teraz ma 5 miesięcy i 5dni i w nocy idzie zwariować(zasypia21:30-23),stęka i kręci sie co godzinę a jak mu nie dam piersi to zaczyna wrzeszczeć(czego wcześniej nie robił):szok::szok::szok:Przez co teraz śpi już z nami bo bym chyba sie wykończyła do reszty gimnastyką wkładania i wyjmowania go z łóżeczka:baffled::baffled::baffled:.Może ktoś wie czy to normalne ze synkowi sie odwidziało grzecznie spać w nocy?Bo z tego co mi sie wydaje to chyba z miesiąca na miesiąc dziecko powino coraz lepiej i dłużej spać w nocy a nie na odwrót.Prosze pomóżcie może jest jakis sposób na to?
 
Wlasnie ja mam ten sam problem i tez nie wiem od czego,myslalam ze to od kaszki ktora mu dalam ale chyba nie,to od czego,czy ktos mial podobny problem?
 
Hanuska umilowala sen po rodzicach chyba:)
Wstaje przed 9 , o 11 juz spi- jesli wychodzimy w tym czasie na spacer to tak do 14, jesli nie do 13. Potem aktywnosc , jedzonko, zabawy i od 16-18 znowu spi. Choc zdarzaja sie dni, ze spi ciurkiem 5 godzin. Jak lubi to po co ja budzic;-)Za to jak sie budzi to nadrabia usmiechami i gadulstwem.
 
o zasypianiu mojego synusia moge napisac dużo :)w dzien spi co 2 godziny zazwyczaj,ale jego drzemki nie sa niestety dlugie nie raz nawet 20min:(do 2 godzin ale żadko.W nocy wstaje co dwie godzinki ale nakarmie go i lula dalej:)niestety o 4czasem 5 jest pobudka i godzine sie bawi zanim zasnie;-)Jeszcze Pare dni temu zasypial tylko w wozku hustanie trwalo nawet godzine z różnym skutkiem:-pnauczylam go ostatnio zasypiac przy piersi i super bo trwa to do15min hehhe.od kiedy dzidzia powinien spac cala noc jesli jest karmione piersia ?
 
Moja malutka jak na razie, odpukac bardzo ladnie spi:-). A dzisiaj to juz bije rekordy. Wstala rano razem ze mna, jak posylalam starsza core do szkoly o 8 i o 9 juz wrocia do lozeczka. Potem spala ladne caly dzien z 3 przerwami, ktore trwaly max godzinke.Tylko ze cyca regularnie co 1,5 do 2 godzin, ale przez sen:tak:. Zobaczymy jak bedzie w nocy, bo ostatnio bardzo sie wiercila. Staram sie zeby nie usypiala przy cycu, tylko sama w lozeczku i widze ze odkad nauczyla sie tak spac to o wiele lepiej spi i spokojniej. Czasem tylko jak "zrzedzi" to usypiam ja na rekach, ale bez bujania. Ale z kazdym dzieckiem jest inaczej, bo Martynka w jej wieku prawie wcale nie spala, a potem bylo jeszcze gorzej.....:blink:
 
Każde śpi ile potrzebuje, jeśli jest w miarę pogodne w fazie czuwania
Co tam będziemy im wyliczać te minuty spania - 10 w tą czy w tą
(jak dla mnie to zawsze ten sen w ciągu dnia jakiś za krótki);-)
 
czesc, mój junior pod tym względem jest idealny, w nocy spi już bez budzenia, w dzien spi ok. 3 godzin w okolicach 11.00-13.00 a potem kolo 17.00 jeszcze godzinke :). Dodam ze ma 1.5 roku
 
reklama
Do góry