reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Serduszko a beta hcg

olka1981

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2016
Postów
100
Witam Was jestem w ciazy jest okolo 6 tydzien lekarz potwierdzil bijace serduszko. moje pytanie czy beta hcg moze rosnac wolniej nie podwajac sie czy poprostu ciaza zle sie rozwija... beta hch 11 maja 21886,00 a z 13 maja tylko 23555,00.. ja wiem ze powinna sie jeszcze podwoic ????oczywiscie stres bo to 5 poronienie
 
reklama
Rozwiązanie
Witam Was jestem w ciazy jest okolo 6 tydzien lekarz potwierdzil bijace serduszko. moje pytanie czy beta hcg moze rosnac wolniej nie podwajac sie czy poprostu ciaza zle sie rozwija... beta hch 11 maja 21886,00 a z 13 maja tylko 23555,00.. ja wiem ze powinna sie jeszcze podwoic ????oczywiscie stres bo to 5 poronienie
Masz piękną bete odpowiadajaca 6 tygodniowi , ja mialam w 5 tyg i 5 dniu 925 i lekarz powiedzial ze to dobry wynik takze nie martw się, w 6 tyg beta nie zwalnia ciągle rośnie, zwalnia dopiero ok 10 - 12tyg gdzie wtedy moze osiagnac nawet 228.000 mlU/ml ale tego juz chyba zadna przyszla mama nie liczy, mi sie tez nie podwajała takze spokojne, poczekaj spokojnie na usg
To są bardzo wysokie wartości, beta nie rośnie już tak szybko , jeśli było serduszko, to trzeba być dobrej myśli, ja Ci powiem na moim przykładzie w 4 tc moja beta to 250 A po 48 h tylko 360 ,byłam pewna że poronie, bo na takich niskich wartościach powinna szybowac do góry, a urodziłam zdrowa coreczke ,nie martw się bo stres nie jest wskazany
 
wiecie co ja z kazda ciaza mam stresa na punkcie beta hcg tym razem tez. a wiec dac sobie na spokoj usg dopiero za dwa tygodnie nie wie jak wytrzymam czyli to sa juz duze wartosci bety tak?? bo ktos pisal ze jezeli jesy serduszko to ta beta niby zwalnia czy to prawda???
 
Jeśli nie wytrzymasz 2 tygodnie do USG, to idź szybciej prywatnie :)
Beta przy takich wartościach już nie rośnie tak szybko, dlatego nie zaleca się jej oznaczania, żeby właśnie nie panikować.
 
wiecie co ja z kazda ciaza mam stresa na punkcie beta hcg tym razem tez. a wiec dac sobie na spokoj usg dopiero za dwa tygodnie nie wie jak wytrzymam czyli to sa juz duze wartosci bety tak?? bo ktos pisal ze jezeli jesy serduszko to ta beta niby zwalnia czy to prawda???
Beta zwalnia przy takich wysokich wartościach, robienie jej na tym etapie uważam za bezsens i niepotrzebny stres.
 
Witam Was jestem w ciazy jest okolo 6 tydzien lekarz potwierdzil bijace serduszko. moje pytanie czy beta hcg moze rosnac wolniej nie podwajac sie czy poprostu ciaza zle sie rozwija... beta hch 11 maja 21886,00 a z 13 maja tylko 23555,00.. ja wiem ze powinna sie jeszcze podwoic ????oczywiscie stres bo to 5 poronienie

U mnie podobna sytuacja, 7 tydz. beta 31000, a po 3 dniach tylko 40500 (przy wcześniejszych bardzo dobrych przyrostach), więc szybko poleciałam do lekarza a na usg bicie serca i CRL zgodne z wiekiem ciąży. Podobno powodów do paniki nie ma ale wszystkie dobrze wiemy jak to działa. Dodatkowo ciąża przebiega bez objawów więc stres podwójny o_O 😝
 
reklama
reklama
U mnie podobna sytuacja, 7 tydz. beta 31000, a po 3 dniach tylko 40500 (przy wcześniejszych bardzo dobrych przyrostach), więc szybko poleciałam do lekarza a na usg bicie serca i CRL zgodne z wiekiem ciąży. Podobno powodów do paniki nie ma ale wszystkie dobrze wiemy jak to działa. Dodatkowo ciąża przebiega bez objawów więc stres podwójny o_O 😝
dzis jest 32024 wiec podrosla od wczoraj
 
Do góry