reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siedzenia niemowlaka

Dołączył(a)
18 Sierpień 2018
Postów
2
Witam, moja córka ma 3msc. Płacze, że chce siedzieć a kiedy trzyma się rąk to z pozycji pół leżącej siada a kiedy próbuję ja położyć to zapiera się i zanosi płaczem. Nie zadowala jej żadna inna pozycja .. Co robić w takiej sytuacji?
 
reklama
Trzeba odzwyczaic od złych przyzwyczajeń. Nie pozwalaj tak siadać nie nos w pionie to minie parę dni złości i dziecko zapomni ze tak może. Lepiej teraz zadziałać i wprowadzić prawidłowe wzorce ruchu niż potem się martwić nieprawidłowym rozwojem i postawa ciała. Dziecko zrobi tylko tyle co się mu pokaże i do czego się przyzwyczai.
 
Dzieci sa sprytne :) w tej pozycji lepiej wszystko widzi. Absolutnie nie podciagaj za raczki i nie sadzaj, kladz na brzuszku na macie. Bedzie sie podnosic coraz wyzej zeby lepiej widziec :)
 
Dzieci sa sprytne :) w tej pozycji lepiej wszystko widzi. Absolutnie nie podciagaj za raczki i nie sadzaj, kladz na brzuszku na macie. Bedzie sie podnosic coraz wyzej zeby lepiej widziec :)
Właśnie ja tylko trzymam jej ręce a ona wykorzystuje i sama się podciaga. Ona bardzo szybko była w stanie podnosic głowę a lekarz określił tylko, że szybko zacznie chodzić.
 
reklama
To chyba lekarz nie neurolog stwierdził. Moje dziecko też bardzo szybko rozwijało się fizycznie ale z tego powodu byliśmy pod opieką fizjoterapeuty żeby ten szybki rozwój nie wpłynął na nią negatywnie. Nie hamowalismy ale nie zachecalismy do nieprawidłowych wzorców. Szybko zaczęła raczkowac siadać i chodzić mino ze nie była ani trochę pionizowana.
 
Do góry