reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Cześć!
Ja dzisiaj byłam rano na badaniach krwi, która oczywiście nie chciała lecieć-z ledwością pani uzbierała tyle, że starczy na wszystko:blink: Wyniki dopiero w środę...
Dzisiaj mdłości na razie dają żyć, mam nadzieję, że będzie tak przez cały dzień:tak:

 
reklama
Madzikk-Widziałam że w tym samym wieku jesteśmy.Też zastanawiam się czy dostanę na te prenatalne,jak urodziłam syna miałam 34,5 i lek mówiła że nie trzeba.Pewnie robią te bad. w szpitalu?A to Twoja pierwsza ciąża?
Ja idę jutro kupiĆ kwas foliowy,a czytałam że od 4-tego tyg powinno się brać.A na wizytę idę po 4.01,może położna mnie wpuści bez numerka bo u nas to o 8.00 trzeba byc po numerek.No i najlepiej pasowałoby mi po 12.00 jak mały uśnie.

Mam 10-letniego syna, jak byłam z nim w ciąży nie robiło się aż tylu badań i chyba byłam szczęśliwsza a na pewno spokojniejsza:-)
 
A ja jestem jak najbardziej za wszelkimi badaniami.Wlasnie one wykazaly, ze moje dziecko ma powazne wady rozwojowe (szanse na przezycie byly minimalne i kontynuujac ciaze malenstwo cierpialo by jeszcze w brzuszku:no:)
W tej ciazy wizyte mam na 27 stycznia i na pewno pojde.
Badania prenatalne nie maja nas straszyc, tylko pomoc tej malej istotce, ktora nosimnp
dzieci z wykrytymi wadami serca beda musialy sie urodzic w specjalnych szpitalach, ze specjalnym sprzetem, teraz juz mozna przeprowadzac operacje w lonie matki!
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny! troszke mnie tu nie bylo i prosze kolejne przyszle mamuski serdecznie gratuluje!!!! Chcialabym bardzo zagladac do was czesciej ale czuje sie okropnie dokuczaja mi mdlosci od rana do wieczora a od wczoraj wymioty ledwo zyje nie mam sily na nic do tego brak apetytu nic nie moge przelknac nic mi nie smakuje zmuszam sie do jedzenia ale laduje to wszystko w kibelku :-( Biore witaminy bo z mojego jedzonka nici:no: Pierwsza wizyte mialam 22 grudnia i widzialam juz moja kropeczke albo kropeczka:tak: byl to 6 tydzien nastepna wizyta 11 stycznia. Pozdrawiam serdecznie mamuski;-)
 
Kochane,

Rzucam Wam temat do dyskusji: bank krwi pepowinowej. Jakie sa Wasze opinie, czy czytalyscie cos na ten temat, no i czy rozwazacie pobranie krwi dla swoich dzieciaczkow?
 
Witajcie:tak:
Czytalam i slyszalam troche na temat banku krwi pepowinowej.Komorki macierzystne maja zdolnosci samoodnawialne dlatego wykorzystuje sie je miedzy innymi w leczeniu bialaczki, cukrzycy, porazenia dzieciecego, guzow itp. Kiedys pobierano je ze szpiku i krwi obwodowej a teraz zrodlem jest krew pepowinowa. Pobranie krwi polega na nakluciu igla tetnicy lub zyly pepowinowej. Krew przechowuje sie w specjalnych pojemnikach z plynem zapobiegajacym krzepnieciu krwi. Krew zostaje pobrana po odcieciu pepowiny. Niestety nie jest refundowana przez NFZ, koszt to okolo15 tys.(podsumowalam tak "na oko") w zaleznosci od banku. Nie ma tez pewnosci czy na pewno bd dalo sie wyleczyc dana osobe. Z krwi moze korzystac rodzina np.rodzenstwo.
Osobiscie nie bylabym w stanie zaplacic takiej kwoty dlatego nawet nie mam co sie zastanawiac:-(
 
Też słyszałam o banku krwi pępowinowej ale wg mnie jest to mocno przereklamowane. A skuteczność w razie wystąpienia jakiejkolwiek z chorób nie do końca udowodniona.
elesia będziesz pracowała dalej na zmiany? Czy przeżucili CIę na ranki?

Jeżeli chodzi o badania prenatalne to ja nie jestem za tym,. żeby je robić. W związku z tym, że jestem pracownikiem służby zdrowia słyszałam o bardzo wielu przyadkach gdzie okazało się w badaniach, że są poważne wady rozwojowe a podczas aborcji dziecko było zupełnie zdrowe. W swojej pracy spotykałam takie kobiety i wiem, że to się niestety zdarza.

Gdzie wybieracie się na Sylwestra?
 
Też słyszałam o banku krwi pępowinowej ale wg mnie jest to mocno przereklamowane. A skuteczność w razie wystąpienia jakiejkolwiek z chorób nie do końca udowodniona.
elesia będziesz pracowała dalej na zmiany? Czy przeżucili CIę na ranki?

Jeżeli chodzi o badania prenatalne to ja nie jestem za tym,. żeby je robić. W związku z tym, że jestem pracownikiem służby zdrowia słyszałam o bardzo wielu przyadkach gdzie okazało się w badaniach, że są poważne wady rozwojowe a podczas aborcji dziecko było zupełnie zdrowe. W swojej pracy spotykałam takie kobiety i wiem, że to się niestety zdarza.

Gdzie wybieracie się na Sylwestra?

Badania prenatalne robi się nie tylko dlatego aby w razie jakichś nieprawidłowości dokonać aborcji (całkowicie wykluczam) ale również dlatego aby jak najszybciej zacząć leczyć maluszka jeżeli jest taka potrzeba i oczywiście możliwość. Oczywiście myślę o badaniach nieinwazyjnych bo na inne chyba bym się niezdecydowała.
 
Witajcie,
ja osobiście pracowałam przy komórkach macierzystych, ale skóry, pobierałam, przechowywałam itp.
Jeżeli chodzi o krew pępowinową, jest ogromna skuteczność i jestem jak najbardziej za.
Drogie koleżanki, a co jeśli za kilka lat okazało by się, że wasze dzieci mają białaczkę??? Na przeszczep czeka się kilka lat, a mając komórki macierzyste macie powód do radości.
Komórki macierzyste to doskonała polisa dla dziecka.
I nie 15 tys. tylko znam osobę, która pracuję w takim banku - koszt z pobraniem i przechowywaniem na pierwszy rok - to cena ok. 2000 zł. Za każdy rok następny 400 zł.
 
reklama
Jesli chodzi o koszt pobrania i przechowywania w Kraq to: 1650 zl kwota wpisowego i pobranie i pozniej 400 zl rocznie za przechowanie. Ja czytalam duzo pozytywnych opinii ale tez duzo negatywnych dlatego zarzucilam Wam ten temat... tym bardziej ze mamy jeszcze troszke czasu na podjecie decyzji...

Co do badan prenatalnych - ja nie mam sprecyzowanych opinii. Ale zapytam przy najblizszej wizycie mojego gina co on mysli na ten temat....
 
Do góry