reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Mi też wypadają ale to normalne.
W ciąży włosów jest dużo więcej i po ciąży musza wypaść. Dodatkowo karmienie wpływa na osłabienie organizmu. Warto brać witaminy. Ja biorę te które łykalam w ciąży.

Apropo piersi, to nie karmisz jedną stroną częściej?
 
Anitek, co to znaczy ze się do jej jedzenia przyzwyczailas? Moglabys mi opowiedzieć :)
To Ty tez długo się meczylas...Podobno normalne jest gdy boli tydzien-dwa.

Olgierda, ja w lewej piersi mam więcej mleka zawsze. Nie mogłam tego pojąć bo przecież karmie na zmianę i mniej więcej tyle samo czasu. U mnie problemem jest chyba wypływ mleka. Z lewej leci szybko, wieloma strumieniami i Oli wypije więcej niż w tym samym czasie z prawej.
 
Mi też bardzo wypadają włosy. Jak tam z wagą u Was? Moja stoi w miejscu, odkąd wróciłam ze szpitala nic nie schudłam, jak się rozkręciła laktacja to przytyłam 2 kg i tak jest cały czas. Maja nosi 62/68, 74 są jeszcze za duże. Ja karmię z obu piersi, ale wydaje mi się, że Maja woli prawą :) Co do wózka, to Maja jeździ jeszcze w gondoli, lubi to bo zaraz idzie spać. My mamy Joolza (waga 13 kg), ale koleżanka ma Bugoaboo Cameleon i waży tylko 9 kg, ma nawet specjalny uchwyt do ciągnięcia po schodach na piętro.
 
Staram się karmić na zmianę,ale prawa napełnia się częściej. Chyba z prawej wychodzi zawsze tak, ze Staś pije dłużej. Takie sobie robi długie przerwy i po chwili znów je. I wychodzi na to że czasem z tej prawej je pół godz. A potem z lewej szybko wypije w 5 min. Dziwne. Staram się go prxystawiac jak najczęściej do lewej ale czy to tak działa że każda pierś osobno reaguje na ssanie?
Jeśli chodzi o teściowa to u mnie jest to temat rzeka. Dziś nawet wracając samochodem od lekarza sluchalam audycji o relacjach dzieciatych małżeństw z tesciami, a szczególnie z tesciowymi. I nie wygląda to kolorowo. Jedna babka napisala ze ma swietne relacje z tesciowa , choc nie ma nawet jej num tel bo zawsze kontaktuje sie przez meza:szok:. To by mi sie przydalo...mysle, ze z czasem udaje się wypracować w miare dobrą relację, przynajmniej u mnie tak jest. Akurat moja dobrze gotuje więc tu nie było problemu;). I jak mąż wyjeżdża to właśnie z nią I z teściem zostawiam Stasia jak muszę coś załatwić. Ich pomoc jest niezastąpiona..no to się teraz rozpisalam hehe
Dobrej nocki dziewczyny.
 
Olgierda, jeśli dajesz obie piersi podczas jednego karmienia to wtedy jedna piers powinna być dość dobrze oprozniona przez dziecko i dopiero dahesz drugą. Kolejne karmienie zaczynasz od tej drugiej i postepujesz tak samo. Wtedy co drugie karmienie każda piers powinna być dobrze oprozniona i równomiernie będzie się produkowac mleko.
Bo każda piers działa jakby osobno. I każdą piers osobno dziecko stymuluje ssaniem.

A jeśli dajesz jedna piers na karmienie to wtedy na przemian. Każde karmienie to inna piers. Ja sobie zapisuje bo nigdy nie pamiętam. Mam dziennik karmien od położnej ale są tez aplikacje które można sciagnac na smartfona.

Jeśli chodzi o pomoc przy małym to nie korzystamy z niczyjej pomocy, bo nikt mi jej nie proponuje ;) Razem z chlopakami radzimy sobie.
Dobranoc :)
 
Cześć dziewczyny. Co to za forum ze się nikt przez cały dzień nie odzywa? :p
Moja słodka pirania śpi, ale dziś obudził się o 4:50 :szok: Co prawda zasnął od razu przy cycu ale ja się do teraz nie pozbieralam :D
 
reklama
Do góry