reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Witajcie, dziewczyny!
Melduje ze żyje i wróciła dziś do domku. Bylo cudownie. Odezwę się wieczorem bo mezus prosi na herbatke :)
 
reklama
Bez smoczka o dziwo jakby go nigdy nie było
Przesiadamy się od poniedziałku na spacerówkę. Dzisiaj zjadł ładnie pół słoiczka i już sporo wody wypija. Jutro kaszka.
Mój właśnie nie lubi wody. Morze jakieś herbatki spróbujemy jeśli wolno. Muszę gdzieś poczytać. A Wy dajecie jakieś soczki lub herbatki?Staś odkąd je kaszke nie zrobił kupki:( już trzeci dzień. A udało mi się unormalizowac pory jedzenia. Mamy stały plan jak ż książki 7 11 15 19 23. W końcu je efektywnie opóźnia całą pierś bez cmokania i marudzenia. Trochę gorzej z drzemkami ale pracujemy nad tym. A jak wyglada Wasz plan dnia?
 
Malemu bardzo podobało się nad morzem. Staralismy się zachoowac mu rytm dnia, który jest w domu. Oli je co 3 godziny. Jak dla mnie 4 godsinne odstępy są zbyt duże, zwlaszcza gdy Olek malo pije wody. Chociaż muszę go pochwalić ze jak wrocilismy, to zjadł miseczkę kaszki na moim mleku i popil wodą. Wypił tej wody więcej niz zwykle. Nad morzem mu nie dawalam wody bo nie mialabym za bardzo jak przygotowac jej w hotelu. Natomiast obiadki ktore tak lubił w domu, nie smakowaly na wyjeździe. Dziwna sprawa.

Olgierda, podczas rozszerzania diety niestety jest problemy z kulkami. Zdarzyło sie ze Oluśnie robił 5 dni, tez sie martwilam. Za to nad morzem robił codziennie, widocznie morskie powietrze mu służy ;)
Jaką dajesz kaszkę Stasiowi? Może taka z pelnego przemiału yroche by pomogla kupce? Olgierda nie zrazaj sie do wody i nie dawaj na razie soczkow i herbatek dla niemowląt. Sa slodkie i dzieci jeuwoelbiaja, najadaja sie nimi i nie chca jeść. Mój starszy tak pokochał herbatki dla niemowląt, ze uzależnił sie od nich i ciagle chodzil a nawet spał z niekapkiem :( Nie chciał przy tym jeść bo domagał sie takich ilości ze na jedzenie w brzuchu nie było miejsca. Jeżeli chcesz dawać herbatki to spróbuje jakieś zwykle ziolowe lub owocowe ekspresów, ale na nie tez trzeba uważać. Dzisiaj maz kupił nam herbatę malinowa a w niej skład: czarny bez 60%, hibiskus, aromat, malina 0,6%, maltodekstryna. Masakra i to ma byc herbata malinowa?

Nasz rytm dnia wygląda mniej wiecej tak (godzin nie podaje bo raz budzi sie o 7 a innym razam np o 8): pobudka- piers- pielęgnacja, smarowanie, ubieranie- zabawa- drzemka- po drzemce piers- przebierani3- zabawa- zupka- spacer/spanie na tarasie- piers- przebieranie-zabawa- drzemka- piers- przebieranie- zabawa- kaszka- kąpiel, pielegnacja- piers- usypianie- piers i ok 22-23 piers
W sumie je 7 razy , czasem 6.

Kamila, Bogu dzięki ze w końcu ktoś wyleczyć ci to ucho w dodatku z uwzglednieniem KP. Jestem pod wrażeniem ze takie cuda na NFZ. Super!

Aveline, kiedy wyjazd? Jak walczycie z AZS?

Anitek, jak tam Zojka? Zupki zajada?

Dziewczyny mueze pochwalic nasz balsam. Balam sie ze Olek po codziennym basenie bedzie miał znowu problem ze skora ale nic z tych rzeczy. Skora nadal jak jedwab a codziennie kapal sie w basenie. Jednak pediatra miała racje ze ten balsam jest świetny. Używamy 5 miesiecy i nie zamienie na razie na inny.

Piszcie co u Was? Stesknilam się.
 
Acha! W hotelu maly spał z nami w łóżku. KOSZMAR!!!Nigdy wiecej:angry: Rozpychal sie, balam sie ze mu zrobie krzywde, nie moglqm zasnac przez to. Ale nie chcialam wynajmowac lozeczka bo nie dosc ze nowe miejsce to jeezcse oosobno ale musze kupic turystyczne na wyjazdy i zeby je poznal i chcial w nim spac. 
 
Aneczqa miło Cię widzieć na forum :happy:
Apropo rytmu dnia, to my mamy rytuały np zabawa, drzemka, itp. z jedzeniem jest różnie. Zoja je na pewno częściej niz co 3 godziny. Też przyzwyczajam ją do wody. Mój syn pił soczki i nie chcę tego powtarzać. Babcine rozrabiane z woda.

Zoja nie preferuje słoiczków ani warzyw ani owoców. Za to banana czy jabłko mogłaby lizać pol dnia. Kartofelki też jej smakują:wink:

Aneczqa napisz proszę jeszcze raz nazwę tej maści. Zoja ma suchą bródkę i nasz piłam nie działa:sorry:
 
Aderma exomega krem nawilzająco zmiekaczający
Brodke ma sucha od slinienia? Ja smaruje cale ciało rano i wieczorem ale buzke kilka razy jeszcze , właśnie ze wzgledu na slinienie.
Kupilam mięso z indyka, kalafiora, kalarepke, marchewke, pietruszke i seler. Jutro ugotuje sama jakąś zupke, przyprawie natka pietruszki która zamrozilam dla małego latem. Zobacze , może chętniej zje niż te sloiczkowe? Ja malemu daje banana ugniecionego widelcem i jabłko starte na szklanej tarce .
On wszystko co dostaje do buzi, na początku ma jakby odruch wymiotny. Dopiero jak mu po kilku lyzeczkach posmqkuje to otwiera dzióbek.
Po bananie sie kwasi choć przeciez jest słodki :)
Zabawne sa te maluszki :-) :)
 
Cześć Aniu już się stęskniłam. Fajnie że mieliscie udany wspólny wyjazd.
UUnas dzień teraz pobudka o 7 zmiana pieluszki zabawa w łóżku o 8cyc i śpimy do 9. Ubieramy sie ogarniamy wtedy mały bawi się do 10 w łóżeczku. Mata do ok. 10:45 cyc i sen11:30 pobudka zabawa mata 12:45 spacer do 13:45 na nim spi wracamy i cyc bawi sie do 15 obiad je razem z nami i luli. Po 16 pobódka szalenstwa z tatą przed 18 cyc i sen. Zabawa pielęgnacja 19:30 śpi w łóżeczku. Budzi się okolo 22 wtedy biore go do łóżka i spi. Pobudka okolo 5 cyc i luli.

Wcześniej nie wytrzymywał dłużej niż 1,5h bez snu. Teraz po poludniu potrafi dłużej czuwać. Nocki różne. Ostatnio dobre. Jak się lekko przebudzi potrafi sam zasnąć. Ale tak to cyc spacer albo ramie taty.

Mega ruchliwy. Raczkował do tyłu. Zaczyna już powoli do przodu. Schodzi z maty a mamy parkiet to się na nim odbija nogami i robi ślizg. Już szukam kojca bo kombinuje jak się otwiera komode.
Dzisiaj pierwszy raz próbował jeść sam łyżeczką i połowę trafiał. Już też lepiej trzyma kubek. Do roku planuje dawać do picia tylko wodę.
 
reklama
Maja dostała trzy maści na AZS, jedna ze sterydem, inna nawilżająca, robiona. Niestety ta robiona wzmagała zaczerwienienie skóry i teraz wróciliśmy do balsamu z aloesem. Przyjmuje też krople fenistil na swędzenie. Generalnie to póki co badam, po czym ma wysypkę, a po czym nie. Co mogę zjeść itp. Jest to jak stąpanie po lodzie. Wydrukowałam sobie tabelę z produktami, które mogę jeść. Testujemy też płyny do kąpieli.
Do dziadków lecimy we wtorek, dobrze, bo lekarka kazała zmieniać jej klimat. Myślę, że jak zrobi się cieplej, to wybierzemy się nad morze.
Jeśli chodzi o rytm, to wstajemy o 8 do 9 Maja je i bawi się w łóżku, później na macie, około 12 znowu je i ma drzemkę. Po drzemce je i o 14 wychodzimy na spacer, który trwa 1,5-2h w zależności od pogody, na spacerze śpi. O 16 znowu je i potem do 19 bawi się. O 19 jest kąpiel, jedzenie i spanie. Budzi się o 22 i o 1 na jedzenie. Później już śpię, więc nie wiem o której je ;) Generalnie od 1 w nocy śpi z nami. Jeśli śpi w łóżeczku budzi się często. Ona lubi w nocy się przytulać i cmokać pierś. Niestety jej na to pozwalam, bo śpię. W ciągu dnia nie smoczkuje piersi, tylko używa jej do jedzenia. Schemat niekiedy ma obsunięcia, jeśli zachodzą jakieś okoliczności.
Jeśli chodzi o żywienie, to u nas póki co pojedyncze warzywa, jutro planuję jej połączyć marchewkę i ziemniaka i dać deserek w postaci gruszki ze słoika. Dziewczyny wodę dajecie z niekapaka czy butelki?
 
Do góry