reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Gluupie pytanie ale pomóżcie...Dziewczyny nigdy nie miałam czegoś podobnego , ale mam ostrą biegunkę, w życiu takiej nie miałam, czytałam w necie że taka może wystąpić na 48-24h przed porodem, miała tak któraś z Was ?
No mnie czyściło 2 dni przed i w dniu porodu... I to tak konkretnie, że co zjadłam to za chwilkę od razu do kibelka 🥴
 
reklama
No ja też właśnie samo rozwolnienie to mam już jakiś miesiąc co jakiś czas , ale nie az tak meczącą biegunke , myślałam że umrę, co będzie przy porodzie , masakra 🤯🥺
 
Dziewczyny ja wiem ze teraz kazda inny problem ma : czeka na porod, walczy z barem mlecznym, połóg, biegunki, bolesci różne ( to na szczescie za mna ) Wam współczuję ale cale szczęście w tym ze to nie trwa wieczne i mija. 3mam kciuki za wasze rozpakowania i cyce i wszystko co Wam doskwiera zeby już ustapilo i moglyscie sie cieszyc bejbusiami.
U mnie 6 tyg skonczone i przyznam ze juz polog ( dolne sprawy) koniec, bar mleczny ustabilizowany i bolesci blizny od dzwigania tez sie rozeszly bo az sie brzuch za zaczerwienil ogniscie, bol przy dotyku, opuchlizna, zero czucia przy dotyku !! Az sie przestraszylam ze cos sie dzieje ale na szczescie po paru dniach sie rozeszlo po kosciach i juz nic nie boli. Do dr na kontrol nie mam czasu isc😁

Mam pytanie z innej beczki :
Jak szczepilyscie swoje pociechy?
Ja mlodego 6w1 i noc poza tym ( nic mu nie bylo). Alr teraz sa obowiazkowe pneumokoki i nir wirm co robic???
Jak szczepilyscie lub jak zamierzacie?
Standardowo 3 wklucia na nfz?
3w1, 5w1 czy 6???
Cos dodatkowego?
Podzielcie sie opiniami bo ja znowu sie boje reakcji
 
Dzień dobry ☀️
Suzie trzymam kciuki 🍀💚🍀 Wszystko będzie dobrze i już za chwileczkę, już za momencik mały człowiek będzie się tulił w Twoich ramionach 🍀💚🍀

Mystic w Niemczech jest inny kalendarz szczepień i wszystkie są bezpłatne. Także ja nie pomogę 🤷🏼‍♀️

I czuję się jak mama noworodka. Malizna prawie całą noc nie spała. Chyba 2 razy po 2 godziny udało nam się pospać. A i to tylko dlatego że ją przytulałam we własnym łóżku 🤷🏼‍♀️ za to teraz raźno odsypia na mojej klacie. 🙈🤱🏼
 
U nas dziś deszczowo.. szkoda bo chciałoby się iść na spacerek.
Mała zasnęła O 23 i spala do 5, później zasnęła ok 5.30 i spala do 8. Później znowu chwilę po 8 zasnęła i spala do 10.30.
Także noce są ok. W dzień gorzej się jej zasypia. Zasypia parę min i się budzi. Ale jak już zaśnie konkretnie to śpi z 4h.
Problem mamy z ulewaniem. :/
Pierwsze szczepienie jeszcze przed nami. I jestem w sumie ciemna w tym temacie.
 
My na pierwszej wizycie u pediatry wzięliśmy od razu receptę na szczepienie 6w1. To w sumie tylko 200zl a zaoszczędzi młodemu częstego kłucia. Dodatkowo pediatra powiedziała że te szczepionki 6w1 są lepiej zrobione i bardziej przebadane
 
My na pierwszej wizycie u pediatry wzięliśmy od razu receptę na szczepienie 6w1. To w sumie tylko 200zl a zaoszczędzi młodemu częstego kłucia. Dodatkowo pediatra powiedziała że te szczepionki 6w1 są lepiej zrobione i bardziej przebadane
A co z pneumokokami czy innymi dodatkowymi??? Tego samego.dnia braliscie czy innego?
 
Na szczepionkę 6w1 dostaje się receptę, trzeba ją samemu zamówić w aptece i podaje się ją po 6 tygodniu życia i wtedy też na pneumokoki. Wiem że dodatkowo są jeszcze na rotawirusy ale to już droższa sprawa, a na meningokoki chyba po 2 miesiącu życia dopiero
 
reklama
Na szczepionkę 6w1 dostaje się receptę, trzeba ją samemu zamówić w aptece i podaje się ją po 6 tygodniu życia i wtedy też na pneumokoki. Wiem że dodatkowo są jeszcze na rotawirusy ale to już droższa sprawa, a na meningokoki chyba po 2 miesiącu życia dopiero
U nas w osrodku jak bylam 4 lata z mlodym to szczepionki miala w lodowce swojej pielegniarka i tam sie placilo. Ale czy brala ktoras 6w1 i pneumo jednego dnia??
I czy ewentualnie byly jakies reakcje na wszystko razem?
 
Do góry