reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Dwóch chłopców 🙂 wizyta w piątek, dotychczas rozmiarowo byli w normie, zobaczymy co teraz, 3 tygodnie między wizytami to dla mnie wieczność choć wiem ze to i tak częściej niż przy pojedynczej ciąży 🙂
Gratuluje 😉 beda nierozlaczni! Ja tez co 3 tyg sie umawiam choc to wynika z mojej psychicznej potrzeby😂
A imiona juz macie?
 
reklama
No właśnie z imionami jest największy problem 😀 dla dziewczynek miałam dużo imion a dla chłopców już gorzej 😅
 
Megan gratulacje! Z cukrem nie pomogę. Ale bym się nie przejmowała na zapas bo to i Tobie i chłopakom nie służy 😉

Mystic super że wszystko w porządku! Pozostaje słuchać się specjalistów i dać się rozpieszczać do samego porodu 😜

Jak będą wskazania do CC to ja też dyskutować nie zamierzam! Ale wolałabym jednak SN...
 
Hej. Jaki to typ ciąży? U mnie jednokosmówkowa i wizyty od samego początku mam co dwa tygodnie, żeby wyeliminować zespół podkradania. Niektóre dziewczyny z bliźniakami mają co tydzień już po 30tc. [emoji6]
Dwóch chłopców [emoji846] wizyta w piątek, dotychczas rozmiarowo byli w normie, zobaczymy co teraz, 3 tygodnie między wizytami to dla mnie wieczność choć wiem ze to i tak częściej niż przy pojedynczej ciąży [emoji846]
 
Dzień doberek! :)
Podpiac jakis stymulator masujacy
Są aparaty TENS. Możesz sobie kupić taki na własność lub wypożyczyć. Zorientuj się w necie jak to wygląda w Twojej okolicy, podobno działają cuda! Ja zamierzam wypożyczyć taki.
Nie ma w Polsce opcji ze znieczuleniem?
nawet jak zapłacisz ??
Jest znieczulenie zewnątrzoponowe, ale nie kazdy szpital oferuje je. Jest bardzo zależne od anestezjologa, tylko on może je podać.
Tym razem chcę robić masaż dodatkowo już kilka tygodni przed porodem
Ja za tydzień zaczynam jazdę z masażem, od zakończonego 32 tc spokojnie można robić 🙈 na YT są filmiki jak robić. Mam nadzieję ze faktycznie pomoże.
Jest jeszcze hypnobirthing wymyślony w Ameryce.
Co tydzień we wtorek o 20 u Zaufaj Położnej mam zajęcia z hipnoporodu (oczywiście online). Powiem Wam, że jest to zajebiste. Ostatnio nawet zasnęłam w trakcie, tak się odprężyłam. Polecam!


Jestem po teście i wynik po 2 godzinach mam 147
Ja bym jeszcze nie panikowała, czasami delikatne zmiany w diecie pomagają. Ale koniecznie umów się do diabetologa. Jeżeli chodzi o dietę, jak będziesz potrzebowała daj znać. Postaram się dac Ci wskazówki :) może moje studia się na coś przydadzą 🙈
Jak sie nie urodzi sam to po terminie mam podobno wybor sn czy cc. Nie czekaja pow tygodnia.
Fajnie że dają wtedy też wybór! Łatwiej do tego się przygotować.
Na szczescie szyjka trzyma i ma 2,77 mimo lekkiego lejka zew. Nic sie od 3 tyg nie zmienilo.
Woho! Gratuluję 🥳 I cieszę się bardzo :)
No pojedyncza to co 4 tygodnie :D zastnawiam się, czy w późniejszej ciąży te wizyty są częstsze, czy dalej chodzi się co 4tyg?
Ja teraz mam nawet 6 tyg przerwy, przez głupią pandemię. Wizyta kontrolna, dopiero 17.06 chyba że coś się będzie działo. Po drodze USG III trymestru 8.06.
Ale 17.06 to już będzie 33 tc i podobno co dwa tygodnie będę już miała chodzić na wizyty do Doktorka. Co by mieć wszystko pod kontrolą :)

Uff, tak się rozpisałyście, że i miałam co czytać i na co odpowiadać 😁
 
Hej, podpytam Was bo już pewnie każda ma juz za sobą krzywa cukrowa. Ja oficjalnie termin mam na 2 września ale ze będą bliźniaki to sierpień jest prawdopodobniejszy (oby nie lipiec). Jestem po teście i wynik po 2 godzinach mam 147 (reszta w normie) i zastanawiam się czy to już cukrzyca? Jedne normy mówią ze ma być do 140 inne do 153, wizyta w piątek ale ciekawość mnie już z zera jak to było u Was?

Jest OK. Norma dla ciężarnych po 2 h jest 153.
 
Witam wszystkie 🌻

W poniedziałek mam wizytę i od tej wizyty każda kolejna co 2 tygodnie. Już będzie też pierwsze CTG i kolejne na każdej następnej.

W środę przyjdzie położna i muszę spisać listę"100 pytań do..."

Generalnie czuję się jak 🎈 balon 🙈 rośnij duży, okrąglutki 😂 waga przyhamowała jakby- za to objętość nadrabia ruchem jednostajnie przyśpieszonym 🙈😂🙈

Koło porodowe to taki lepsiejszy fotel, prawda? Nie rodziłam ani nic nie słyszałam nawet- ale mnie zszywali na nim ✌️ podczas zszywania było wygodne. 😂
 
reklama
W środę przyjdzie położna i muszę spisać listę"100 pytań do..."
Podziel się odpowiedziami 🤣🤣
W poniedziałek mam wizytę i od tej wizyty każda kolejna co 2 tygodnie. Już będzie też pierwsze CTG i kolejne na każdej następnej.
A który to tydzień już?
Generalnie czuję się jak 🎈 balon 🙈 rośnij duży, okrąglutki 😂 waga przyhamowała jakby- za to objętość nadrabia ruchem jednostajnie przyśpieszonym 🙈
Chyba każda z nas to czeka 🤣🤦‍♀️
 
Do góry