reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Puste jajo jest bardzo jasnym sygnałem jeśli ma ponad 20 mm to prawda. Ale takie 8 mm nie mówi nam nic poza faktem że właśnie wtedy najszybciej coś zaczyna być widać. I że ewentualnie cisza jest ciut młodsza.
Wyslalabym niektórych lekarzy na studia :)
Dokladnie a potem się dziwią że my leczymy się dr Google.
 
reklama
Dziewczyny ja dzisiaj bez mdłości, czuje się dziwnie 🙆🤷 mam siłę i energię, nawet kawa mi weszła. Bawię się z córką od 6 😅 Sylwester przespałam.. ale uważam że pogięło ludzi z tymi fajerwerkami. Mieszkamy w Katowicach i przez dobre 40 minut po północy był taki ciąg petardowy, że nie dało się spać. Biedne zwierzęta 🤷🤦
Popieram, za głośno i za brudno. Wczoraj mój syn po wybuchu obudził się telepiąc ze strachu, że nie było z nim kontaktu, a dziś jak wyszliśmy na spacer to jeden wielki śmietnik. Sylwester w takiej postaci bardzo mnie irytuje.
 
Witajcie w 2022 roku
To będzie nasz rok :)
Mnie w poprzednich ciążach mdliło tylko trochę w porównaniu z tym co dzieje się teraz. Ale od wczoraj jakoś dziwnie przeszło, tzn zmniejszyło się bardzo mocno.. i cycki nie bolą 🙆 zaczynam świrować, że coś jest nie tak.. a nie byłam jeszcze u lekarza. Pierwsza wizyta dopiero 14 stycznia i to będzie 10 tydzień. Niestety wcześniej się nie dało, a do żadnej innej lekarki nie mam takiego zaufania. No i to moja czwarta ciąża.. człowiek już zupełnie inaczej podchodzi 🤷 a i tak trochę panikuję...




Moja pierwsza ciąża wg lekarza była skazana na niepowodzenie. 7 tc, brak bicia serduszka, diagnoza puste jajo. Dostałam skierowanie do szpitala gdyby się samo nie ruszyło nic. W 9 tc, kiedy się już pojawiłam załamana w szpitalu zrobili mi USG kontrolne i piękne serducho. Byłam wtedy młoda, nie pomyślałam nawet żeby iść do innego lekarza... Ale nic nie jest przesądzone, powiedziano mi, że ciąża młodsza niż wynika z OM i to o dwa tygodnie prawie. Nie martw się na zapas, odczekaj chwilę i powtórz USG. Tutaj na forum mnóstwo takich przypadków..
Ściskam mocno ❤️


Wywietrzona kołdra.. ile bym dała 🙆 ciągle jest mi gorąco i duszno.



Gratulacje ❤️🎈 zrób kontrolne sprawdzenie poziomu beta HCG w odstępie 48h, morfologia i może mocz. To bym zrobiła najpierw. Chyba, że od razu pakiet dla ciężarnej do 10tc, ale na to skierowanie dalej lekarz i nie trzeba tego robić prywatnie. Ja w SLA wybrałam ten pakiet i mam komplet gotowy na pierwszą wizytę.
Odnośnie wizyty: najlepiej iść ok 6/7 tygodnia najwcześniej, wtedy powinno być widoczne serduszko. Zacznij przyjmować kwas foliowy jeżeli nie bierzesz i jeżeli to potrzebne, to witaminy dla kobiet w ciąży (kwas foliowy jest już w witaminach). Powodzenia ❤️


Dziewczyny ja dzisiaj bez mdłości, czuje się dziwnie 🙆🤷 mam siłę i energię, nawet kawa mi weszła. Bawię się z córką od 6 😅 Sylwester przespałam.. ale uważam że pogięło ludzi z tymi fajerwerkami. Mieszkamy w Katowicach i przez dobre 40 minut po północy był taki ciąg petardowy, że nie dało się spać. Biedne zwierzęta 🤷🤦

Miłego dnia ❤️ no i wszystkiego dobrego w tym nowym roku 🤰
Dziękuję za odpowiedz, tak zrobię jutro przed praca drugie badanie beta hcg później będę się próbować umowic na wizyte na następny tydzień myślę będzie ok . Z moich obliczeń wychodzi dzis 5 tydz 3 dzień. Liczę że będzie już coś widać ❤ czy któraś Was może zna I poleca lekarza z Profamili RZESZÓW ?
 
Mam do Was pytanie a co tak naprawdę kwalifikuje do CC? Bo mam obawy czy się zgodzą. Miałam dwa porody naturalne ale przy drugim syn ważył 4360g i lekko nie było a od tamtej pory uszkodziłam sobie kolano i szczerze mówiąc o to boję się najbardziej.
 
Popieram, za głośno i za brudno. Wczoraj mój syn po wybuchu obudził się telepiąc ze strachu, że nie było z nim kontaktu, a dziś jak wyszliśmy na spacer to jeden wielki śmietnik. Sylwester w takiej postaci bardzo mnie irytuje.
Fakt, ludzie powinni po sobie sprzątać, ale lubię oglądać fajerwerki i dla mnie to jednak sylwestrowa tradycja. Na szczęście bałagan po fajerwerkach jest raz w roku za to kupy po psach znajduję pod swoją furtką przez cały rok.
 
Mam do Was pytanie a co tak naprawdę kwalifikuje do CC? Bo mam obawy czy się zgodzą. Miałam dwa porody naturalne ale przy drugim syn ważył 4360g i lekko nie było a od tamtej pory uszkodziłam sobie kolano i szczerze mówiąc o to boję się najbardziej.

Wpisz sobie w google: Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące cięcia cesarskiego - i Ci wyskoczą, nie wiem jakie masz uszkodzenie tego kolana, ale obawiam się że może to być za mało, szczególnie że masz za sobą udane 2 porody sn. Obecnie jest też gorzej z załatwieniem sobie zaświadczenia od psychiatry tzn. musi być ono dobrze napisane że przeszłaś kilkumiesięczną terapię, która nie dała rezultatów, że poród naturalny jest dla Ciebie zagrożeniem itd. Zwykle wymagane jest skierowanie od jakiegoś specjalisty plus od lekarza prowadzącego. No dobrze mieć grubą dokumentacje na to. Na koniec warto też dowiedzieć się jakie Twój szpital ma procedury bo np. taka Żelazna w Warszawie kwalifikacje do cesarskiego cięcia robi maksymalnie w 28 tygodniu ciąży, a na wizytę czeka się ok 3/4 tygodnie więc bardzo szybko trzeba to ogarnąć. Potem już nie ma szans na planowe cc, a nieplanowe to różnie bywa. Sama byłam świadkiem odmówienia takiego cc i Pani będzie rodzić sn. O takiej swojej sytuacji pisała też blogerka Joanna Pachla
 
reklama
Fakt, ludzie powinni po sobie sprzątać, ale lubię oglądać fajerwerki i dla mnie to jednak sylwestrowa tradycja. Na szczęście bałagan po fajerwerkach jest raz w roku za to kupy po psach znajduję pod swoją furtką przez cały rok.
Oj tak te 💩 po psach mnie denerwują! Jak ja bym chciała, żeby właścicielom wlepiali mandaty. Może to by poprawiło "jakość trawników". Kurcze... będąc mamą te miny doprowadzają mnie do szału, bo dziecku ciężko wytłumaczyć by patrzyło gdzie chodzi, a ja szoruje później podeszwy... 😤🤬

Serio nie mam nic do psów, są cudowne, ale niektórzy właściciele to totalne ignoranty.
 
Do góry