reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

siusianie w nocy

Niesia_88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Wrzesień 2015
Postów
753
Witam,

Jestem macochą 3,5letniej dziewczynki i proszę Was o poradę.

Mała do tej pory spała codziennie w pampersach. W ubiegłym miesiącu postanowiliśmy zacząć uczyć ją spania bez nich. Sądziłam, że będzie to wyglądało tak, że zsiusia się w nocy, obudzi nas, my zmienimy piżamkę i pościel tłumacząc, że to się jeszcze zdarza, ale następnym razem, żeby zawołała, że obok łóżeczka stoi noczniczek i za każdym razem jak poczuje potrzebę może wstać i zrobić na niego siusiu. Liczyłam na to, że załapie ciąg przyczynowo skutkowy. W praktyce wygląda to tak, że pomimo podkładu ona siusia w łóżko, zupełnie jej to nie przeszkadza, a jak rano wstajemy łóżko jest już nieraz prawie suche i ona nie widzi powodu do tłumaczeń. W pokoiku, w którym stoi jej łóżeczko zaczyna już śmierdzieć moczem, a my jesteśmy bezradni... Tak jest co noc. Martwi mnie to, że śpi zasiusiana i zupełnie jej to nie przeszkadza!

Jak możemy jej pomóc? Czy wrócić do pampersów? Może jeszcze nie jest gotowa na ten etap? Czy któraś z Was spotkała się z podobnym kłopotem?

W dzień zazwyczaj woła siusiu, zdarzają się jakieś sporadyczne wpadki. Próbowaliśmy też przez sen sadzać ją na nocniku w nocy (za radą babci), ale ona wtedy bardzo się złości i robi awanturę. W sumie jej się nie dziwię, też nie chciałabym być wybudzana nocą. Na godzinę przed snem nie dajemy jej już pić, a przed samym położeniem się idzie jeszcze na siusiu do kibelka. Wszystko to jest na darmo. Może dodam jeszcze, że ona siusia bardzo dużo nocą. Jak sprawdzamy ok. 23 to jest już mokra, rano również.
 
reklama
niesia a może ona woła siku tylko, że przez sen i wy po prostu nie słyszycie takiemu dziecku raczej trudno wstać będąc jeszcze prawie, że we śnie wstać samemu zrobić siku do nocnika i iść z powrotem spać na wieczór ok 2-3 godziny przed snem jak sporo wypije sadzajcie ją częściej na siku nawet co pół godziny a na razie zakładajcie pampers np co drugą noc i obserwujcie np po jakim posiłku czy piciu jest bardziej mokry
 
Niesia, jeśli dziecko nie opanuje do perfekcji radzenia sobie z siusianiem do nocniczka w ciągu dnia, to jeszcze za wcześnie na przyzwyczajanie do spania bez pampersa. Może warto poczekać jeszcze trochę, aż małej nie będą się już zdarzały żadne wpadki w dzień
 
Ja myślę, że nie potrzebnie stresujecie dziecko. Mój synek ma trzy latka. W ciągu dnia chodzi w bokserkach i zawsze mówi kiedy chce np. siusiu. Jednak kiedy idzie spać, by go nie stresować zakładamy mu zawsze pieluszkę. Dodatkowo ja lub mąż zawsze w nocy się budzimy, sprawić czy pieluszka jest mokra. Michaś w nocy tak grzecznie śpi, że nawet zmiana pieluszki potrafi, go nie wybudzić ze snu.
 
możesz używać ppodkłady na prześcieradło takie jak poporodowe , lub specjalne ceratowe podkłady pod przescieradło albo zwyczajnie nocnik koło łózka i wysadzać dziecko , tylko lepiej jesli będziesz ją wybudzać bo jeśli będziesz na spiku sadzała to nie będzie miała świadomości gdzie robi i będzie sikała pod siebie dłużej . takie jest moje zdanie
 
Moje dziecko siusiało w nocy jak miało owsiki. Przestało siusiać jak jak zostało odrobaczone. Mój synek ma 5 lat.
 
reklama
Skoro śpi zasiusiana mogła przeziębić pęcherz i to napędza dalsze siusianie. Mokre ciuchy i prześcieradło robią się zimne i potem dziecko sika często. Parę dni w pieluszce i powinno być lepiej. A jeśli ma spać bez musicie ją pilnować, niestety. U nas gdy synek nie wytrzymywał do rana i zdarzało mu się w nocy zsikać to właśnie na parę dni dawaliśmy pampersa i gdy już widzieliśmy, że po całej nocy jest suchy z powrotem zabieraliśmy. Ogólnie u nas synek był mlodszy, gdy po prostu po nocy pieluszka była sucha i zacząć spać bez niej. Potem zdarzały się wpadki ale coraz rzadziej.,
 
Do góry