reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skracającą się szyjka od 19 tc

Ja od 30tc miałam skurcze i skradająca się szyjkę, trafiłam do szpitala, gdzie w sumie oprócz dużych dawek magnezu i luteiny nie dostałam nic. Potem odpoczynek, leżenie i już zaczynam 37tc. a szyjka po luteinie się poprawiła, mimo tego, że skurcze całkowicie nie ustąpiły i ciagle pojawiają się raz na jakiś czas. Leżenie też dużo pomogło. ;) Śluz po luteinie zwiększony, lekko żółty i może być albo bardzo rzadki albo taki twarogowy- to wyciekająca resztka tabletki, która się nie wchłonęła. ;)
 
reklama
Gorsze od skracania jest rozwieranie. Niektórzy mają 2cm przez całą ciążę ale jest zamknięta i to jest najważniejsze. Jeżeli Twoja się nie rozwiera jest zamknięta i twarda to tylko musisz się oszczędzać i uważać na sobie bardzo. Ja miałam założony szew w 24 tyg ale u mnie było rozwarcie całego kanału i szyjka 1,6 cm a miękka była od 16 tyg. Także popatrz w książeczce ciąży jakie masz wpisane wartości. Pierwsza to długość szyjki a kolejne to rozwarcie zewnętrzne i wewnętrzne
U nas nie ma książeczki a systemie na stronie pisze że 1,7 długość szyjka miękka. A na badaniu lekarza pytałam to mówił że rozwarcia jeszcze nie ma. Ale tutaj lekarze nie dali żadnych zaleceń. Tylko z moim lekarzem z polski się kontaktowałam i on właśnie kazał dużo odpoczywać nospa na bóle podbrzusza i 3x1 Magne b6 .
Miałaś jakieś objawy rozwarcia?
 
Ja od 30tc miałam skurcze i skradająca się szyjkę, trafiłam do szpitala, gdzie w sumie oprócz dużych dawek magnezu i luteiny nie dostałam nic. Potem odpoczynek, leżenie i już zaczynam 37tc. a szyjka po luteinie się poprawiła, mimo tego, że skurcze całkowicie nie ustąpiły i ciagle pojawiają się raz na jakiś czas. Leżenie też dużo pomogło. ;) Śluz po luteinie zwiększony, lekko żółty i może być albo bardzo rzadki albo taki twarogowy- to wyciekająca resztka tabletki, która się nie wchłonęła. ;)
To super. Wytwarłości na resztę czasu i szczęśliwego rozwiązania ♥️
Mam nadzieję że i u mnie luteina pomoże i odpoczywanie. Na razie rozwarcia nie mam ale boje się i czuję się jak na minie.
Dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie mam taki wodnisty i dość dużo i twarogowy taki ale jego jest odrobinę .
 
To super. Wytwarłości na resztę czasu i szczęśliwego rozwiązania ♥️
Mam nadzieję że i u mnie luteina pomoże i odpoczywanie. Na razie rozwarcia nie mam ale boje się i czuję się jak na minie.
Dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie mam taki wodnisty i dość dużo i twarogowy taki ale jego jest odrobinę .
Dziękuję ♥️

Ja miałam szyjkę miękką od 30 tygodnia i rozwarcie na opuszek palca, ale dalej nic nie poszło. ;) Ja miałam dokładnie tak samo, wodnistego sporo, natomiast taki twarogowy raz, dwa razy dziennie w niewielkiej ilości, to właśnie resztka tabletki. ;) Trzymam za Ciebie kciuki, dużo odpoczywaj i jak najmniej stresu. ;)
 
Dziękuję ♥️

Ja miałam szyjkę miękką od 30 tygodnia i rozwarcie na opuszek palca, ale dalej nic nie poszło. ;) Ja miałam dokładnie tak samo, wodnistego sporo, natomiast taki twarogowy raz, dwa razy dziennie w niewielkiej ilości, to właśnie resztka tabletki. ;) Trzymam za Ciebie kciuki, dużo odpoczywaj i jak najmniej stresu. ;)
A ja od 19 . Dotrwałam dziś do 27 ale boje się strasznie. Mam nadzieję,że będzie u mnie tak jak i u ciebie i że uda mi się dotrwać jak najdłużej.

Co do odpoczywania to masz na myśli leżenie ? Czy jakieś niewielkie aktywności jednak można ? Często miałaś bóle podbrzusza?
Ja mam tak 3-5 razy w tygodniu. Czasem twardniejący brzuch .
 
A ja od 19 . Dotrwałam dziś do 27 ale boje się strasznie. Mam nadzieję,że będzie u mnie tak jak i u ciebie i że uda mi się dotrwać jak najdłużej.

Co do odpoczywania to masz na myśli leżenie ? Czy jakieś niewielkie aktywności jednak można ? Często miałaś bóle podbrzusza?
Ja mam tak 3-5 razy w tygodniu. Czasem twardniejący brzuch .
Ja leżałam większość dnia, wstawałam podgrzać jedzenie, pochodzić trochę po domu. Wychodziłam tylko do lekarza, na badania i z dwa razy z psem na spacer. Trochę siedziałam w ciągu dnia, bo ile można leżeć… z takich prac domowych to robiłam pranie, ale nie dźwigałam go po wysuszeniu, mąż mi przynosił na kanapę i składałam. ;) I w zasadzie więcej nic… nie odkurzalam, nie sprzątałam. Wszystko mąż. Bóli podbrzusza nie miałam, ale twardniał mi brzuch często. Kilka razy dziennie, codziennie… czasem od ruchów małej, czasem sam z siebie, czasem przy zmianie pozycji.

Będzie dobrze, 27tc to już niedługo. ;) Jak tyle przetrwałaś to i dotrwasz do bezpiecznego terminu. :)
 
Ja leżałam większość dnia, wstawałam podgrzać jedzenie, pochodzić trochę po domu. Wychodziłam tylko do lekarza, na badania i z dwa razy z psem na spacer. Trochę siedziałam w ciągu dnia, bo ile można leżeć… z takich prac domowych to robiłam pranie, ale nie dźwigałam go po wysuszeniu, mąż mi przynosił na kanapę i składałam. ;) I w zasadzie więcej nic… nie odkurzalam, nie sprzątałam. Wszystko mąż. Bóli podbrzusza nie miałam, ale twardniał mi brzuch często. Kilka razy dziennie, codziennie… czasem od ruchów małej, czasem sam z siebie, czasem przy zmianie pozycji.

Będzie dobrze, 27tc to już niedługo. ;) Jak tyle przetrwałaś to i dotrwasz do bezpiecznego terminu. :)
Ja właśnie takie aktywności miałam do tej pory ale czym częściej mnie podbrzusze boli i bardziej to tym bardziej zaczęłam wpadać w panikę i stwierdziłam że tu napiszę jak jest u Was i się czegoś dowiem. Bo już sama zaczęłam fiksować czy może przykuć się do łózka tylko czy może można siedzieć. Jak tu odciążyc szyjkę by się na skracała.
Twoja historia mnie pocieszyła trochę i narobiła nadziei. ♥️
 
Ja właśnie takie aktywności miałam do tej pory ale czym częściej mnie podbrzusze boli i bardziej to tym bardziej zaczęłam wpadać w panikę i stwierdziłam że tu napiszę jak jest u Was i się czegoś dowiem. Bo już sama zaczęłam fiksować czy może przykuć się do łózka tylko czy może można siedzieć. Jak tu odciążyc szyjkę by się na skracała.
Twoja historia mnie pocieszyła trochę i narobiła nadziei. ♥️
Siedzenie obciąża szyjkę. Na logikę, nie o nogi przecież chodzi :p

Po prostu leż.10 tygodni wyleżysz :) ja leżę trzeci miesiąc i idzie się przyzwyczaić.
 
Lez, leż i leż - magnezu łyknij trochę więcej, @LadyLoka dobrze mowi :)
Masz opiekę jaka masz, ale jedyne co powstrzymać poród przedwczesny to magnez, luteina i przede wszystkim leżenie, wstawaj tylko się wykąpać i do WC, dasz radę 😊😊
 
reklama
Siedzenie obciąża szyjkę. Na logikę, nie o nogi przecież chodzi :p

Po prostu leż.10 tygodni wyleżysz :) ja leżę trzeci miesiąc i idzie się przyzwyczaić.
Tak zrobię. Dużo się od was dowiedziałam. Nie miałam nawet pojęcia że w pozycji półleżącej też się obciąża a taką najczęściej stosowałam podczas odpoczynku. Teraz wprowadzę zmiany.
 
Do góry