reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócenie kości długich

Angmal3127

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2020
Postów
19
Witam mamy i przyszłe mamy. Do tej pory wszystko przebiegało bez zastrzeżeń. Od samego początku słyszałam, że moja kruszynka jest o 2 tyg młodsza niż wynika z ostatniej miesiączki, ale wynikało to z nieregularnych okresów. Pierwsze badania prenatalne wyszły dobrze, test PAPP-A również bez zastrzeżeń. Zrobiłam ostatnie badanie prenatalne w 28 tygodniu i doktor miał wątpliwość co do kości długich. Kazał powtórzyć badania 3 tyg później. Zrobiłam tak jak prosił i nadal twierdził ze mały ma skrócenie kończyn długich,a przy tym jeszcze ubytek międzykomorowy. Od razu wykonałam badanie Echo serca płodu i doktor nie potrafił jednoznacznie potwierdzić, ale też nie zaprzeczył. Powiedział, że nie zagraża to życiu w każdym razie i że będzie chciał po prostu zobaczyć małego po porodzie. Ale lekarz wykonujący badania prenatalne powiedział, że jedno z drugim może mieć powiązanie i mały może mieć wady. Wspomniał, że mogę wykonać amniopunkcje, ale decyzja należy do mnie. Jestem załamana i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. 😔 Wspomnę, że jestem obecnie w 33 tygodniu ciąży. Jeśli chodzi o inne wymiary podobno jest wszystko w porządku tylko kości długie (3centyla dla wieku ciąży.)
Czy któraś z Was miała podobny problem?
Czy jest szansa a na szczęśliwe zakończenie?
 
reklama
Rozwiązanie
Moj lekarz prowadzacy powtarzał,że mam sie az tak nie przejmować tymi kośćmi bo przecież każdy z nas ma różne długości rak, nog. Mowil,ze pewnie taki urok malego... no i urodzil sie niebyt wysoki bo 52 cm.. trzymam kciuki.
A mój niestety ale powiedzial, że pewnie jakoś dysplazja tylko nie wiadomo jaka 😐... AJ obym i jak mogła odetchnąć z ulgą wkrótce.. Dam znać po badaniach, pozdrawiam serdecznie
Autorka już pewnie tuli swojego bobaska, ale gdyby ktoś trafił na ten wątek i szukał jakiegokolwiek pocieszenia to moja dzidzia miała niedomknieta zastawka trojdzielna i w pewnym momencie bardzo skrócone kości długie, nawet o 7 tygodni. PrZed porodem o.ponad 4 tyg uda a kość ramienna jeszcze więcej. Moja dzidzia się zdrowa urodziła i jak na razie rośnie normalnie☺
 
reklama
Autorka już pewnie tuli swojego bobaska, ale gdyby ktoś trafił na ten wątek i szukał jakiegokolwiek pocieszenia to moja dzidzia miała niedomknieta zastawka trojdzielna i w pewnym momencie bardzo skrócone kości długie, nawet o 7 tygodni. PrZed porodem o.ponad 4 tyg uda a kość ramienna jeszcze więcej. Moja dzidzia się zdrowa urodziła i jak na razie rośnie normalnie☺
Okazuje się, że moja kruszynka jest uparta bo nadal nie chce wyjść 😊 jestem już grubo po terminie i skierowanie do szpitala na piątek.
Jeśli chodzi o to co wiadomo na dzień dzisiejszy... Nie zdecydowałam się na amniopunkcje, bo zbyt wysokie ryzyko przy 32 tygodniu ciąży, ale zrobiłam test Nifty. Wynik wskazuję na to, że nie ma podejrzenia ZD. Kości długie nadal są krótsze, ale różnica zmalała. Jestem w dobrej myśli!!
Oczywiście gratuluję i dużo zdrówka dla dzidzi 😊
 
Okazuje się, że moja kruszynka jest uparta bo nadal nie chce wyjść 😊 jestem już grubo po terminie i skierowanie do szpitala na piątek.
Jeśli chodzi o to co wiadomo na dzień dzisiejszy... Nie zdecydowałam się na amniopunkcje, bo zbyt wysokie ryzyko przy 32 tygodniu ciąży, ale zrobiłam test Nifty. Wynik wskazuję na to, że nie ma podejrzenia ZD. Kości długie nadal są krótsze, ale różnica zmalała. Jestem w dobrej myśli!!
Oczywiście gratuluję i dużo zdrówka dla dzidzi 😊
To w takim razie szczęśliwego i szybkiego rozwiązania!😊 Moje dziecię wygląda normalnie, a to co oni w sensie lekarze tam mierzą to nieraz może matce odebrać radość z ciąży:/
 
Mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie. Tak jak już pisałam,mój lekarz zaproponował amniopunkcje, ale nie wiem czy jest sens. Teraz jest bardzo kiepski okres, ponieważ panuje wirus, zamykają oddziały. Wykonują tylko planowe zabiegi i operacje. Kolejna sprawa na wyniki czeka się 3-4 tygodnie. Może się okazać, że urodze szybciej niż zobaczę wyniki. Pozostaje mi mieć nadzieję i wierzyć, że wszystko będzie dobrze.
 
Dzień dobry!
Pomyślałam, że Panią spytam, czego się spodziewać u mojej córki, gdyż lekarze mi nie odpowiedzieli. Otóż na usg w 32 tygodniu i 4 dniu ciąży okazało się, że kości długie, czyli ręce i nogi skrócone o ok 4 tygodnie...😥 Czy to oznacza karłowatość? Jest wiele rodzaju karłowatości i ciężko mi się w tym połapać. Czy jest możliwe, że mimo tych wyników córka urodzi się proporcjonalna? Jak jest u Pani? Pozdrawiam.
 
Dzień dobry!
Pomyślałam, że Panią spytam, czego się spodziewać u mojej córki, gdyż lekarze mi nie odpowiedzieli. Otóż na usg w 32 tygodniu i 4 dniu ciąży okazało się, że kości długie, czyli ręce i nogi skrócone o ok 4 tygodnie...😥 Czy to oznacza karłowatość? Jest wiele rodzaju karłowatości i ciężko mi się w tym połapać. Czy jest możliwe, że mimo tych wyników córka urodzi się proporcjonalna? Jak jest u Pani? Pozdrawiam.
Dzień dobry ! Proszę być w dobrej myśli! 18 maja urodziłam swojego synka,którego raczki i nóżki są proporcjonalne,a w pewnym momencie lekarz stwierdził 6 tyg różnicy.. Szymek urodził się stosunkowo maly bo miał 52 cm. U nas jedynie sprawdziła się wada serduszka. Jesteśmy już po operacji.
Robiła Pani 1 badania prenatalne? Wszystko było ok ?
Glowa do góry. Naprawde
 
Dzień dobry ! Proszę być w dobrej myśli! 18 maja urodziłam swojego synka,którego raczki i nóżki są proporcjonalne,a w pewnym momencie lekarz stwierdził 6 tyg różnicy.. Szymek urodził się stosunkowo maly bo miał 52 cm. U nas jedynie sprawdziła się wada serduszka. Jesteśmy już po operacji.
Robiła Pani 1 badania prenatalne? Wszystko było ok ?
Glowa do góry. Naprawde
 
Dziękuję. Życzę zdrowia dla Pani i synka.
U mnie w pierwszych prenatalnych, czyli szczegółowe usg i test z krwi było ok.
Będę starała się być dobrej myśli. Tylko w poniedziałek mam kolejne usg i teraz to już trochę się boję na nie chodzić...😥😏
Wcześniej to była przyjemność. 😊
 
Dziękuję. Życzę zdrowia dla Pani i synka.
U mnie w pierwszych prenatalnych, czyli szczegółowe usg i test z krwi było ok.
Będę starała się być dobrej myśli. Tylko w poniedziałek mam kolejne usg i teraz to już trochę się boję na nie chodzić...😥😏
Wcześniej to była przyjemność. 😊
Proszę mi wierzyć, że miałam tak samo. Od 28 tygodnia na każdym badaniu słyszałam coś nowego.. najpierw te kosci długie potem wada serca, wielowodzie,powiększony żołądek.. balam się co jeszcze uslysze. Nawet jeśli na usg będzie widać ta rozbieżność ,ale w porównaniu z badaniem wcześniejszym będą rosły to proszę się tym az tak nie przejmować bo nerwy jedynie mogą zaszkodzić maluszkowi. Wiem ,ze towarzyszą temu różne myśli i wyobrażenia,ale w większośc z nas Tu usłyszała takie wiadomości w ciąży i skonczylo się dobrze.. najwazniejsze,ze nie ma dzidzia żadnych innych groźniejszych przypadłości.. trzymam kciuki !!
 
reklama
Do góry