reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze brzucha pierwszy trymestr

bobas2020

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
112
Cześć dziewczyny :) mam pytanie . Dziś rano wstałam i niestety miałam dość silne zaparcia . Teraz jestem w pracy i w dole brzucha po lewej stronie mam dość silne kłócia które się utrzymują już jakiś czas. Trochę się martwię napisałam do mojego lekarza prowadzącego czekam na odpowiedz . Mam dość twardy brzuch . Czy mam czym się martwić ? Wiem, ze nie jesteście lekarzami, ale może któraś z was przechodziła przez podobne objawy :( pozdrawiam was 😊
 
reklama
Rozwiązanie
U
Dziewczyny czy któraś z was przechodziła w 7 tygodniu ciąży delikatne bóle w prawym dole brzucha takie jakby menstruacyjne ? Ja dziś tak mam trochę się martwię .

Nie stresuj się, bo takie bóle są zupełnie normalne. Mają związek z rozciąganiem się macicy i przystosowaniem wszystkich narządów do ciąży.
Ja mam dzisiaj wizytę i też mam taki sam problem, tylko jestem w 26tc.
Zauważyłam, że najbardziej mam twardy brzuch od południa do wieczora (nawet jak zazywalam rozkurczowe) 🤷‍♀️ Jak kładę się na boku z podkulonymi nogami to brzuszek mi przeszkadza o nóżki, za to rano nie mam takie problemu 🤷‍♀️ Wtedy jest taki miękki i mniejszy (ja to zwalam na głod ;) ale nie wiem jaka jest prawda)
Mam jakby wzdęcia, zaparcia, kłuje mnie lewy albo prawy bok (jakby okolice jajnika, ale pod brzuszkiem, muszę jakby trzymać bok brzuszka, bo mam takie skurcz/bol) nie wiem jak to inaczej opisać 🤷‍♀️😁 Takie dolegliwość mam też jak siusiam (tylko rano)
 
Na wczesnym etapie ,skorcze są niepokojące, i podczas wyróżniania, nie można przec ,tak mówił mój gin, postaraj się skontaktować z lekarzem, a w tym czasie, weź magnez
 
Ja mam dzisiaj wizytę i też mam taki sam problem, tylko jestem w 26tc.
Zauważyłam, że najbardziej mam twardy brzuch od południa do wieczora (nawet jak zazywalam rozkurczowe) 🤷‍♀️ Jak kładę się na boku z podkulonymi nogami to brzuszek mi przeszkadza o nóżki, za to rano nie mam takie problemu 🤷‍♀️ Wtedy jest taki miękki i mniejszy (ja to zwalam na głod ;) ale nie wiem jaka jest prawda)
Mam jakby wzdęcia, zaparcia, kłuje mnie lewy albo prawy bok (jakby okolice jajnika, ale pod brzuszkiem, muszę jakby trzymać bok brzuszka, bo mam takie skurcz/bol) nie wiem jak to inaczej opisać 🤷‍♀️😁 Takie dolegliwość mam też jak siusiam (tylko rano)

Mam to samo tylko jestem w 16 tc
 
Mam to samo tylko jestem w 16 tc
Ja jestem po wizycie, dr powiedział, że klucie, ból przy zmianie pozycji, po nocy jest normalny 👍🏻 (w moim przypadku). Jeśli chodzi o napinanie brzucha i to że jest rano mniejszy i miekszy to powiedział, że po nocy macica jest rozluźniona, bo jestem wyspana, zrelaksowana 😁 a w ciągu dnia robi się już napięta (od chodzenia, stresu itd.)
 
Ja jestem po wizycie, dr powiedział, że klucie, ból przy zmianie pozycji, po nocy jest normalny 👍🏻 (w moim przypadku). Jeśli chodzi o napinanie brzucha i to że jest rano mniejszy i miekszy to powiedział, że po nocy macica jest rozluźniona, bo jestem wyspana, zrelaksowana 😁 a w ciągu dnia robi się już napięta (od chodzenia, stresu itd.)
Najważniejsze, ze wszystko u Ciebie jest dobrze :) gratulacje i powiedzenia i oby najmniej nam dokuczały różne dolegliwości ciążowe 😁 mi lekarka poradziła by na zaparcia kupić czopki glicerynowe bądź syrop lactulos i jeść kiwi 😁 najprawdopodniej te skurcze to zaparcia 😢
 
Najważniejsze, ze wszystko u Ciebie jest dobrze :) gratulacje i powiedzenia i oby najmniej nam dokuczały różne dolegliwości ciążowe 😁 mi lekarka poradziła by na zaparcia kupić czopki glicerynowe bądź syrop lactulos i jeść kiwi 😁 najprawdopodniej te skurcze to zaparcia 😢
Dziękuję 🌷 dla Ciebie i maluszka również wszystkiego dobrego i rosnijcie zdrowo 🌷
To dobrze, że to nie skurcze :)
Ja po wizycie mam teraz inny orzech do rozgryzienia, bo lekarz zalecił szczepienie na krztusiec 🙈 i boję się jak cholera 😃
 
reklama
reklama
Do góry