reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skurcze łydek :-((

reklama
koniecznie bierz magnez, bo skurcze są strasznie niebezpieczne. A pozatym: po co się męczyć???

A może wiecie, czy nadmiar magnezu jest wydalany z organizmu i jak???
 
ale wiecie lydki to mnie tak bola ze szok po tych skurczach ze schodow nie moge schodzic to juz zabawne nie jest... a z tym wydalaniem magnezu to nie mam pojecia moze inne mamuski cos wiedza?
 
właśni w mojej mądrej knidze którą kupiłąm wczoraj lekarze odpowiadają;
za skurcze łydek obarcza się odpowiedzialnością, oprócz niedoboru takich minerałow jak potas, wapń oraz witaminy z grupy B, także niedobór magnezu. w casie ciązy znacznie zwieksza się zapotrzebowanie na magnez. niemal niemożliwe jest dostarczenie odpowiednich ilości magnezu z pożywieniem.

wuielu lekarzy zaleca przyjmowanie tabletek magnezu własciwie przez cały okres ciąy aby niedopuścić do pojawienia siętego pierwiastka. przy prawidłowym funkcjonowaniu nerek przedawkowanie jest praktycznie nie mozliwe. skutkiem ubocznym co najwyzej może byc bardziej ni ż zwykle luźny stolec
jeżeli jednak noga jest obrzęknięta i zaczerwieniona należy zgłosić się do lekarza gdyz może to być objawem stanu zapalnego żył
 
dzięki za info, muszę wygrzebać mój magnefar z apteczki - myslałam wcześniej, że ciążówki nie mogą go łykać, nie przeczytałam ulotki, wtedy nie byłam w ciąży :)
 
o dzieki wielkie za informacje -jeju wlasnie robie poszukiwania magnezu w apteczce eh:) nie chce znow przezywac dzis skurczy lydek w nocy albo nad ranem bo posiekam hehehe ;D
 
reklama
ja jeszcze nie mam takich skurczy poczekam aż się pojawia na razie łykam żelazo i zestaw witaminek dla ciężarówek

teraz przeżuwam cytynkę mam ochotę na kwaśne ale nie wiem jak to nziesie moje szkliwo
 
Do góry