reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skutki delegalizacji aborcji w Polsce

BlairBitchProject

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2020
Postów
2 081
Jak myślicie - po roku od zdelegalizowania aborcji z przyczyny embriopatologicznej - jaki ma to wpływ na sytuację kobiet w ciąży i rzeczywistość aborcyjną?

Możecie polecić jakiś ciekawy artykuł czy dane?
 
reklama
Na ostatnich zajęciach z lekarzem usłyszałam, że w hospicjach perinatologicznych jest mniej dzieci, co za tym idzie więcej aborcji. Smutne były te wnioski
 
Jak myślicie - po roku od zdelegalizowania aborcji z przyczyny embriopatologicznej - jaki ma to wpływ na sytuację kobiet w ciąży i rzeczywistość aborcyjną?

Możecie polecić jakiś ciekawy artykuł czy dane?
Tez jestem ciekawa. Próbowałam znaleźć dane np urodzeń dzieci z ZD w 2019 (bo rok 2020 jako rok pandemiczny nie jest zbyt dobry do porównań) a 2021 ale chyba na nie za szybko
 
Tez jestem ciekawa. Próbowałam znaleźć dane np urodzeń dzieci z ZD w 2019 (bo rok 2020 jako rok pandemiczny nie jest zbyt dobry do porównań) a 2021 ale chyba na nie za szybko
Na pewno spadła liczna urodzeń w ogóle - czy jest jakiś związek? Ja sądzę, że tak.
Szukałam opracowań, które kompleksowo przestawiłyby skutki tego „wyroku”.
Niejednokrotnie czytałam tutaj o tym, że dziewczyny rezygnują z pogłębionej diagnostyki prenatalnej.
Czy sprawdził się scenariusz, że cywilizowana aborcja będzie tylko dla zamożnych? Dane od @aniaslu tego nie potwierdzają…
Mam nadzieję, że w takim stanie prawnym chociaż profesorowie pokroju Ch. nie będą mogli już zwodzić rodzin, bo nie licząc na terminację u nas od razu wyjadą.
 
Spotkałam się z opinią w towarzystwie, że kobiety którym źle wyszlyby badania prenatalne, od razu jechałyby na terminacje do Czech, tam można usunąć bez powodu do 12 tygodnia, więc nie czekałyby nawet na amnio. Jak wiadomo badania prenatalne to statystyka, nie są w stanie jednoznacznie określić czy dziecko jest chore. Smutne.
 
Spotkałam się z opinią w towarzystwie, że kobiety którym źle wyszlyby badania prenatalne, od razu jechałyby na terminacje do Czech, tam można usunąć bez powodu do 12 tygodnia, więc nie czekałyby nawet na amnio. Jak wiadomo badania prenatalne to statystyka, nie są w stanie jednoznacznie określić czy dziecko jest chore. Smutne.
Sama mocno bym to rozważała np po dodatnim nifty (ja robię od razu NIPT w 10 tyg, tzn robiłam i zrobię znów) bo powiedzmy szczerze ta diagnoza jest niemal pewna.
 
Spotkałam się z opinią w towarzystwie, że kobiety którym źle wyszlyby badania prenatalne, od razu jechałyby na terminacje do Czech, tam można usunąć bez powodu do 12 tygodnia, więc nie czekałyby nawet na amnio. Jak wiadomo badania prenatalne to statystyka, nie są w stanie jednoznacznie określić czy dziecko jest chore. Smutne.
Masz chyba na myśli test podwójny. Badanie prenatalne to każde badanie płodu w ciąży.

Smutne jest to, że w sumie oznacza to obniżenie poziomu diagnostyki prenatalnej w Polsce. Profesor Debski przewraca się w grobie.
 
reklama
Masz chyba na myśli test podwójny. Badanie prenatalne to każde badanie płodu w ciąży.

Smutne jest to, że w sumie oznacza to obniżenie poziomu diagnostyki prenatalnej w Polsce. Profesor Debski przewraca się w grobie.
Tak o to mi chodzi, źle sformuowałam.

Sama mocno bym to rozważała np po dodatnim nifty (ja robię od razu NIPT w 10 tyg, tzn robiłam i zrobię znów) bo powiedzmy szczerze ta diagnoza jest niemal pewna.
Ja tak samo, niestety :/ również od razu po 10 tygodniu robię nipt w przyszłej ciąży
 
Do góry