reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaba mowa u 4-latka

kaskap

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2008
Postów
24
Miasto
Łabiszyn
Mam poważny problem z synkiem.W sierpniu skończy 4 lata.a nie potrafi dokładnie mówic.Wszystko rozumie i nie jest cofniety w rozwoju.Potrafi dużo rzeczy,szczególnie podoba mu się pomoc w domu-mycie naczyń itp.Wielokrotnie byłam u lekarza z tym problemem,lecz usłyszłam tylko,że mam mu dużo czytac.I tak też robię,ale podczas czytania Kuba w ogóle mnie nie słucha tylko sie kręci.Mam wrażenie,że totalnie mnie olewa!!!:-(To samo jest jak mówię do niego żeby coś za mna powtórzył,wtedy sie smieje i robi swoje,a na siłe do niczego ni dojdę.Niestety do logopedy nie mam szans sie dostac,bo trzeba miec skierowanie z przedzkola,a w przdedszkolu jest takie zaludnienie dzieci,ze nie przyjmują.Proszę pomóżcie!!!Może ktoś też ma lub miał taki problem.
 

Załączniki

  • PIC_0278.JPG
    PIC_0278.JPG
    120,4 KB · Wyświetleń: 621
reklama
A byłaś z nim u laryngologa?

Rodzice czasem nie zdają sobie sprawy z tego,że może to być problem ze słuchem.Może nam się wydawać,że nasze dzieci słyszą wszystko i tylko udają,że nie słuchają.A one tak naprawde nie słyszą dokładnie.
Tak było z moim synkiem.Tylko,że ja poszłam z nim do laryngologa jak tylko skończył 2 latka.
Okazało się,że zebrał mu się płyn po ostatnim zapaleniu ucha i miał dużo woskowiny. Dostał lekarstwa,uszy zostały przeczyszczone a moje dziecko rozgadało się.
Zaznacze też,że przed lekarzem potrafił mówić tylko podstawowe słowa "mama,papa,tata,baba"
Teraz młody łączy już słowa i buduje zdania.A to wszystko w zaledwie pół roku.
Polecam wizyte u dobrego dziecięcego laryngologa łącznie z badaniem słuchu.
Aaa i prosze pamiętać,że nadmiar woskowiny w uszach dziecka to nie zaniedbanie higieny.Po prostu w domowych warunkach nieda się idelanie wyczyścić dziecku uszu.
Powodzenia
 
Dziękuje za poradę:)ale już miał badanie słuchu i leki.Jeśli chodzi o zdania to łączy je dośc dobrzeale nie poprawnie np.dlaczego mamuś był tam,Kuba chce jeśc itp z tym,że nie potrafi wymawiac wiekszosci wyrazów np.zamiast dowidzenia to powie aścienia .
 
Moja coreczka w wieku 3 lat kiedy szla do przedszkola miala bardzo ubogie slownictwo i bardzo przekrecala wyrazy. W przedszkolu skierowano ja do logopedy przedszkolnego. Stwierdzono u Jasminki Dyslalie Wieloraka Zlozona tj. Jednoczesnie wystepuje kilka wad wymowy. Jasminka w wieku 3 lat zaczela chodzic do logopedy raz w tygodniu po 20 minut w przedszkolu. Pozniej poprosilam pediatre o skierowanie do Poradni wad sluchu i Mowy. Skierowanie dostalam odrazu na wizyte czekalam miesiac. Stwierdzono ze sluch jest w porzadku. Teraz jest juz lepiej ale nadal coreczka zamiast liter K i G wymawia T, zamiast R wymawia L, i oczywiscie dla ulatwienia sobie zycia opuszcza niektore gloski w wyrazach :tak::rofl2:.
Wiem jedno zajecia z logopeda naprawde bardzo duzo pomogly Jasmince.
Zycze duzo cierpliwosci i powodzenia
pozdrawiam
 
Odswiezam post;)
Ja równiez dostałam skierowanie do logopedy od lekarza rodzinnego
Takze Kaskap idz do swojego lekarza,powiedz mu o tym co Cie martwi i wypisze Ci od reki;)
 
Witam ! Moja córka tez miała problem z mową, albo raczej z jej brakiem. U nas w mieście jest poradnia psychologiczna i logopedyczna dla dzieci i młodzieży. Poszłam tam bez żadnego skierowania,( przed 3 urodzinkami) co prawda na pierwszą wizytę musiałam poczekać ponad miesiąc, ale potem moja córka była przebadana przez logopedów i psychologów. Potem miała zajęcia po godzine co 2 tygodnie.I oczywiście prace domowe. Były też rożne spotkania w wiekszych grupach na ciekawe tematy.Po poł roku moja logopedka poleciła mi postaranie się o logopede w pewnym przedszkolu. Tam mialaby zajecia nawet kilka razy w tygodniu. Olka musiała przejść kolejne testy , bo potrzebna była opinia od psychologa, logopedy i laryngologa. Niedawno udało mi się zapisać ja do tego przedszkola a że nowa logopedka jest cudowna kobietą to jak ma wolną chwile to bierze córke do siebie i znią ćwiczy. Moja córka ma juz ponad 4 lata. Gada jak nakręcona, nie ma dnia żebym jej nie prosiła żeby już skończyła paplać;-):-DAle im szybciej mówi tym bardziej słowa przekręca, wiec cały czas utrwalamy poprawną wymowe. Bo ona nigdy nie miałą jakiś wad wymowy i wogóle to niby nic jej nie było i nie jest. Poprostu swój język stworzyła chyba:sorry:
W każdym razie, jeśli ktos ma problem z mową to warto byłoby się rozejrzeć po mieście, może tez bedzie taka poradnia, albo jakieś przedszkole prowadzi poradnie logopedyczną? Aha, to wszystko oczywiście nic mnie nigdy nie kosztowało:tak:
 
reklama
Witam, mój synek ma 4,5 latka i ma problemy z wymową. Mówi dużo ale bardzo niewyraźnie, zmiekcza nieketóre wyrazy. Zamiast R mówi L, zamiast "źrebak" wychodzi mu "jebak". Bardzo chciałam żeby poszedł do przedszkola ale miemożemy się tam dostac odkąd skończył 3 lata, a niestety na prywatne (900zł) poprostu mnie niestac. Zgłosiłam się do logopedy ale pierwszeństwo mają dzieci z przedszkoli i szkół. Niestety my musimy czekac bardzo długo na jakiś wolny termin. :crazy:
 
Do góry