reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

słabsze ruchy dziecka

dominika92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2017
Postów
38
Witam, jestem w 28 tygodniu ciąży. Od kilku dni dziecko słabiej się rusza niż wcześniej. Wcześniej były takie mocniejsze kopniaki a teraz czuję tylko takie delikatne albo przez długi czas nic. Byłam u lekarza, zrobili mi ktg, usg i zbadali na fotelu i wszytsko wyszło ok, ja jednak trochę się martwię bo nadal rusza się słabiej niż wcześniej. Miał ktoś podobnie? Powinnam się obawiać?
 
reklama
Skoro bylas u lekarza to znaczy ze wszystko dobrze :-)
Moze spi ..dziecko nie rusza sie caly czas bo spi
Moj synek tez tak mial czasem ze myślałam go budzic bo długo spał
I ma coraz mniej miejsca dzidzius.:-)
Ja sie tez czkawka uspokajalam czesto mial :-)
 
Witam, jestem w 28 tygodniu ciąży. Od kilku dni dziecko słabiej się rusza niż wcześniej. Wcześniej były takie mocniejsze kopniaki a teraz czuję tylko takie delikatne albo przez długi czas nic. Byłam u lekarza, zrobili mi ktg, usg i zbadali na fotelu i wszytsko wyszło ok, ja jednak trochę się martwię bo nadal rusza się słabiej niż wcześniej. Miał ktoś podobnie? Powinnam się obawiać?


Ja także uważam,że jeśli byłaś u lekarza i ten stwierdził,że jest O.K to nie ma powodów do niepokoju. Głowa do góry :) Ostatnio czytałam artykuł o ruchach dziecka i wyczytałam,że w około 29-30 tyg ruchy płodu będą Mniej wyczuwalne niz dotychczas z powodu braku miejsca juz w brzuszku. Pamiętaj, że Twój dzidziuś już jest coraz większy i masz prawo nie czuć tych jego fikołków w brzuszku z powodu właśnie braku miejsca do "szaleństw" :)
 
Poza zrobieniem ktg, usg, wysluchaniem tętna detektorem za wiele nie mozesz zrobic. Tylko zjesc cos slodkiego i polozyc sie na chwile czekajac na kopniaka... Pociesze Cie, ze ja ruchow prawie w ogole nie czulam. Pierwsze ruchy zanotowalam w 29. Teraz natomiast corka ma chyba adhd.
 
@dominika92 mój ginekolog zawsze mówił, że jeśli kobietę w ciąży coś niepokoi to warto to sprawdzić. Najczęściej nie dzieje się nic, ale zawsze jest przynajmniej jedna korzyść, czyli spokój przyszłej mamy. Jeżeli czujesz niepokój - podjedź na IP lub skontaktuj się z lekarzem. Tu masz kompendium wiedzy o ruchach dziecka, może wiadomości eksperckie trochę Cię uspokoją, jednak nadal namawiam - sprawdź:)
 
Do góry