reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słoiczek a picie

Napisałam Ci jak dawać pić, szkoda, że czytasz wybiórczo. Jedne dziecko załapie szybciej kubeczek inne bboxa, bo każde jest inne. Nie wiem co tu więcej filozofować.
 
reklama
Musisz też pamiętać, że ten słoiczek czyli zupka to też woda. Więc jeżeli dziecko nie chce pić w trakcie czy po to po prostu odpuść. Podaj po pół godzinie lub godzinie. Dziecko się nie odwodni.
 
Napisałam Ci jak dawać pić, szkoda, że czytasz wybiórczo. Jedne dziecko załapie szybciej kubeczek inne bboxa, bo każde jest inne. Nie wiem co tu więcej filozofować.
Spokojnie czytalam cały wpis i rady o wodę są ok. Chodzi mi o to, że nie potrzebowałam wykładu o diecie. Są matki, które dają posilki dzieciom 3 miesięcznym(co jest chore), a moja ciocia karmiła dziecko tylo piersią i gdzieś koło 9 miesiąca mała miała anemię. Każde dziecko jest indywidualne, wg mnie rozszerzenie powinno się konsultować z lekarzem. Natomiast sposoby na niektóre rzeczy najlepiej mają opracowane osoby które to przerabiały i warto zapytać. Tyle w temacie. Miłego dnia
 
Ja bym tym lekarzom tak do końca nie ufała ;-) Zwłaszcza jak są to starsze osoby i wiedzę mają sprzed dekady, bo nie chce im się wiedzy pogłębiać 8-)

A reasumując - ja bym odpuściła podawanie picia, jeśli dziecko nie chce. Zaproponować, ale nie zmuszać ;-)
 
Musisz też pamiętać, że ten słoiczek czyli zupka to też woda. Więc jeżeli dziecko nie chce pić w trakcie czy po to po prostu odpuść. Podaj po pół godzinie lub godzinie. Dziecko się nie odwodni.
Tak juz mam taki pomysł, żeby wlac do butelki 150 wody i cały dzień łyżeczka mu dawać żeby wyrównać. Zobaczymy dziś czy mi to wyjdzie. Idzie lato i trzeba wrzucić pojenie dziecka w nawyk 😉
 
Ja bym tym lekarzom tak do końca nie ufała ;-) Zwłaszcza jak są to starsze osoby i wiedzę mają sprzed dekady, bo nie chce im się wiedzy pogłębiać 8-)

A reasumując - ja bym odpuściła podawanie picia, jeśli dziecko nie chce. Zaproponować, ale nie zmuszać ;-)
Moja pani doktor jest przed 40😉
 
reklama
Spokojnie czytalam cały wpis i rady o wodę są ok. Chodzi mi o to, że nie potrzebowałam wykładu o diecie. Są matki, które dają posilki dzieciom 3 miesięcznym(co jest chore), a moja ciocia karmiła dziecko tylo piersią i gdzieś koło 9 miesiąca mała miała anemię. Każde dziecko jest indywidualne, wg mnie rozszerzenie powinno się konsultować z lekarzem. Natomiast sposoby na niektóre rzeczy najlepiej mają opracowane osoby które to przerabiały i warto zapytać. Tyle w temacie. Miłego dnia
W moim wpisie nie ma ani słowa o tym, żeby dawać obiadki 3 miesięcznemu dziecku, ani żeby trzymać na tylko na piersi do 9 miesiąca, więc nie wiem skąd te porównania. Pytałaś jak uzupełnić plyny po porcji mleka, której młody nie zjada bo dostaje słoik , więc napisałam Ci, żeby może nie rezygnować z mleka i w ten sposób nie masz problemu z mniejszą ilością płynów. Jeśli to jest dla Ciebie odpowiedź nie na temat to cóż 🤷‍♀️
Wyczytałaś z mojego posta zupełnie co innego niż jest tam napisane.
Gdybyś poczytała o rozszerzaniu diety to byś wyczytałaś również jak, kiedy, ile i w jaki sposób podawać wodę, bo tam te wszystkie informacje są.
I tak jak napisała witch84 wiedza lekarzy na ten temat często jest przestarzała, za przykład wystarczy wypowiedź koleżanki powyżej, której położna kazała dawać dziecku herbatkę, żeby nie miało zaparć.
Tyle z mojej strony.
 
Do góry