reklama

Ślub nieletniej.

Temat na forum 'Młodziutkie mamy' rozpoczęty przez Asheara, 29 Kwiecień 2009.

1. Asheara

Asheara I can't get no sleep.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiec drogie młode mamy. Mam pytanie odnośnie slubu nieletniej czyli w przypadku kiedy kobieta ma ukonczone 16 lat, a jej partner 18. Moze jest tu ktos, kto sam przechodzil przez ta procedure, albo zna kogos kto to robil i wie cos o tym? Bede składać wniosek do sądu rodzinnego, za 2 tyg. i jestem ciekawa tego, czy ja i moj partner, bedziemy przesluchiwani tylko przez psychologa a potem dostaniemy zezwolenie/badz nie :s, czy w takich sprawach przeprowadza sie rozprawy sadowe? Jesli ktos wie cos o tym, bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz.

2. KingaMZ

KingaMZ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    generalnie to mezczyzna musi miec 21 lat ukonczonych a kobieta 18 aby wziac slub, wiec oboje bedziecie musieli miec zgode rodzicow i sadu rodzinnego...ale jaka dokladnie jest procedura to niestety nie wiem. Rozprawa musi sie odbyc.
    Nie pozwolilabym 16letniej corce wziac slubu ;P

3. reklama
  4. BlackWizard

BlackWizard Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja mam 18 lat co prawda skończone i jestem 11 dni po ślubie, ale wiem jak wyglądają procedury, bo ślub miałam wziąć pół roku temu i zwątpiłam, stwierdziłam, że wolę poczekać. A więc rozprawa w sądzie rodzinnym musi być, jeśli chcecie wziąć ślub kościelny potrzebna jest jeszcze dyspensa od wieku wydana przez biskupa, ale z tym zazwyczaj nie ma problemu jeśli jest już sądowa zgoda, na którą możecie czekać naprawdę bardzo długo.

5. kolia

kolia Młoda mama Mikołajka :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hym tez bym raczej nie pozwolila ale tylko dlatego ze bymnie wziela odpowiedzialnosci takiej na siebie balam bym sie ze mi wypomni kiedys jak cos nie wyjdzie. .

6. KingaMZ

KingaMZ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kolia...no tez raczej o to mi chodzilo...80% malzenstw takich sie pozniej konczy rozwodem...a skoro by sie kochali to spokojnie mogliby poczekac kilka lat i pozniej wziac slub...w koncu po co od razu? lepiej byc pewnym niz pozniej zalowac... a to tylko papier :)

7. abundzu

abundzu Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja myślę ,że po to jest z tym tyle komplikacji i problemów żeby dać czas młodym się namyśleć :-p

8. Asheara

Asheara I can't get no sleep.

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nieaktualna ustawa [odnosnie wieku mezczyzny, wystarczy miec 18 lat]...

9. Maziajka

Maziajka Moderator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    9
    gdy załatwisz te wszystkie urzędowe sprawy to już będziesz miała 18,lepiej poczekać masz dopiero 16 lat,ślubny kobierzec nie zając nie ucieknie.Owszem chłopak nie musi mieć 21 lat.Poza tym z tego co wiem ,potrzebna jest zgoda rodziców.

10. reklama
  11. Paulaa

Paulaa PaździernikowaMama09' :))

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak.. Chłopak musi mieć skończone 18 lat, dziewczyna nieletnia musi posiadać zgodę rodziców. Na rozprawę czeka się długo.. Zależy też gdzie. U mnie babka powiedziała, że gdybym złożyła wniosek, rozprawa byłaby w czerwcu, później trzeba czekać, a więc sam ślub około września.. A czy to TYLKO papier? Raczej nie, bo nie posiadając praw do dziecka (a mieć ich nie będę, ponieważ jestem nieletnia. Z tego też powodu mój chłopak praw nie dostanie i o prawa starać będą musieli moi rodzice) nic bez rodziców NIE zrobie. U mnie sytuacja jest o tyle w miarę dobra, że termin mam na październik, a 18 urodziny na początku roku..

12. abundzu

abundzu Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Paulaa, ja urodziłam w sierpniu a 18 urodziny miałam w marcu następnego roku i mimo ,że 'oficjalnie' nie miałam praw, to moi rodzice też nie mieli praw ,bo bez sensu się o to starać. I tak nikt na to nie patrzy ,a potem są tylko zbędne formalności z przechodzeniem praw na ciebie. No, a co za problem, troche poczekać. O ile układy miedzy toba a chłopakiem sa dobre to pare miesiecy nikogo nie zbawi.

Poleć forum