reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smog a spacery?

reklama
maseczki... hmmmm. Nie do końca mnie przekonują - są w miarę drogie, dziwnie się w nich wygląda. Poza tym, trzeba by je ciągle nosić, w domu jak wietrzysz to przecież też powietrze wpada. Ja jestem zwolenniczką wietrzenia mieszkania oporowo... Nie wyobrażam sobie pójść spać bez wywietrzenia. Więc dla mnie osobiście okna antysmogowe to jest lepsze rozwiązanie. Ostatnio wyskoczyła mi reklama takich okien z fakro, i weszłam na ich stronę. Opis wygląda zachęcająco- chyba to lepsza inwestycja niż noszenie tych dziwnych masek :p
 
A najgorsze jest to, że w Polsce te normy już są wyśrubowane i to co u nas uchodzi za "czyste" powietrze, w innych krajach już jest poważnie zanieczyszczone :/
Co do samego pytania też bym nie wychodziła.


Co do masek:
Przecież w nich chodzi się na zewnątrz, nie w domu... więc wcale to nie jest lepsza alternatywa. Poza tym są oczyszczacze powietrza w domu. Coraz popularniejsze się robią. Na przykład takie Link do: DeLonghi AC 150 - Oczyszczacze powietrza - Sklep internetowy - al.to. Poza tym wg mnie te maski są czadowe, a w zimie dodatkowo grzeją twarz, dzięki czemu nie są mi już straszne spierzchnięte usta ani popękana skóra na nosie.
Mam taką i widzę różnicę, choćby po tym, że powietrze mi tak nie śmierdzi jak wychodzę z domu a po filtrze widać ile to syfu z powietrza zbiera, które tak to trafiło by do płuc.
activated-carbon-anti-dust-half-face-pollution-mask-0092-black-1451279943-8466282-1.jpg
Rzeczywiście czadowe- szczególnie dla małego dziecka albo dla jego rodzica. Moja córka ucieka od dziadków jak któryś z nich ma czapkę na głowie (a ma juz 2 lata) a co dopiero jakbym miała taką maskę na sobie :p ale może ja juz nie wiem co to znaczy "czadowe" :D
 
Trzeba przede wszystkim rozwijać transport publiczny i sadzić drzewa - czyli odwrotnie niż robi rząd (zresztą poprzedni też nie był lepszy).
 
Osobiście zdecydowanie odradzam spacery w okresie grzewczym a szczególnie po godzinie 18 kiedy sam pyl PM2,5 opada. Ogólnie naczytałam się tonę artykułów o smogu i przyznam szczerze że temat bardzo przerażający. Od informacji że będąc w ciąży dziecko może urodzić się o znacznie niższej wadzie po informacje że spacerując z dzieckiem może się ono nabawić astmy. Dla zainteresowanych tutaj możecie poczytać czym jest smog. Najlepszym sposobem radzenia sobie ze smogiem w domu to oczyszczacz powietrza. Tutaj jednak nie bardzo pomogę w wyborze modelu bo jeszcze sama nie zakupiłam.
 
reklama
Posiadam oczyszczacz philipiak i bardzo sobie chwalę. Oczyszczacz kosztował wprawdzie sporo, ale efekty najszybciej zauważyłam na swoim 6 letnim synu, który rano nie kataru :) Co również ciekawe, do niedawna miałam problem z wysychającymi śluzówkami oczu, a teraz o dziwo, nie mam :)
 
Do góry