reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sok z żurawiny w ciąży

Laura315

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2020
Postów
26
Dzień dobry :)
Czy któraś z Pań piła bądź pije sok z żurawiny (z apteki) w ciąży? Słyszałam o jego pozytywnych właściwościach i również bym chciała, jestem w 36 tygodniu :)
Chodzi mi o dawkowanie czyli ile pić tego soku? 😜
 
reklama
Rozwiązanie
Ja gdzieś czytałam, że powinno się pić max pół szklanki dziennie i sama też tak pije jakoś chyba od 16tyg bo mi się pojawiły leukocyty w moczu 😊 no i też rozcienczam 😉
Pamiętaj że żurawina działa moczopędnie ☺️ ja piłam ze względu na kamicę nerkową a nic innego w ciąży nie mogłam brać, to był kieliszek dziennie tuż przed posiłkiem. Nie wiem jak Ty ale ja i bez żurawiny chodziłam do toalety milion razy na końcówce ciąży a po wypiciu tego soku to już prawie tam zamieszkałam 🤣
 
Pamiętaj że żurawina działa moczopędnie ☺ ja piłam ze względu na kamicę nerkową a nic innego w ciąży nie mogłam brać, to był kieliszek dziennie tuż przed posiłkiem. Nie wiem jak Ty ale ja i bez żurawiny chodziłam do toalety milion razy na końcówce ciąży a po wypiciu tego soku to już prawie tam zamieszkałam 🤣
Ja bardziej na żelazo go od wczoraj zaczęłam pić i chodzi mi o zbicie białka w moczu bo miałam 1,0 lecz nie wiem czy to z infekcji czy coś poważnego. Opuchlizna ze stóp sama zeszła odkąd zaczęłam leżeć/spać z nogami do góry a ciśnienie mam niby ok - bo czytałam ze ten sok dziala zdrowotnie i niby nogi przestaną puchnąć oraz na cisnienie pomoze i zelazo podniesie i wgl 😉 wczoraj wypiłam 5ml a dzis rano 10ml bo niby mozna 25ml rano i 25ml wieczorem tylko nie wiem ile mozna w ciazy 😜
 
Ja pije 2 kieliszki 100ml dziennie a czasem i 3 :) oczywiście rozcieńczam z wodą bo jest cierpka :D ale uwielbiam ❤ zaczęłam pić bo trochę szczypała mnie cewka :) teraz jest ok ale nadal pije
 
Ja gdzieś czytałam, że powinno się pić max pół szklanki dziennie i sama też tak pije jakoś chyba od 16tyg bo mi się pojawiły leukocyty w moczu 😊 no i też rozcienczam 😉
 
Rozwiązanie
Cześć, widzę ze temat stary, ale czy któraś z Was piła może sok żurawinowy sprzedawany w Netto marki dr Juice? Na etykiecie jest napisane, że to 100% soku z żurawiny (bez dodatku cukru), bezpośrednio tłoczonego, nie z koncentratu. Sok jest jednak podejrzanie słodki i dosyć tani - nie wiem, co o nim myśleć ;)
 
Cześć, widzę ze temat stary, ale czy któraś z Was piła może sok żurawinowy sprzedawany w Netto marki dr Juice? Na etykiecie jest napisane, że to 100% soku z żurawiny (bez dodatku cukru), bezpośrednio tłoczonego, nie z koncentratu. Sok jest jednak podejrzanie słodki i dosyć tani - nie wiem, co o nim myśleć ;)
Hmmm dziwne… osobiście za litrową butelkę soku 100% żurawiny płacę ok 18 zł , ze słodkim smakiem to on nie ma nic wspólnego 😜 cierpkie to i kwaśne okrutnie 😉

Na twoim miejscu poszukałabym chyba czegoś innego 😉
 
Do góry