reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek przyrostów beta hcg

Calineczka1407

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2023
Postów
709
Witajcie. Proszę o pomoc w interpretacji bo niedługo oszaleje.
Pierwszy pozytywny test ciążowy 11 dpo 27.03, oczywiście od razu beta, potem robiłam przyrosty
27.03 beta 29,7
29.03 beta 74,19 - przyrost 155%
31.03 beta 129 - przyrost 74%
Drugi przyrost niby mieści się w normie (powyżej 66%) ale jest dużo niższy niż poprzedni. Czy to oznacza ze przyrosty będą już coraz niższe i mam nie robić sobie nadzieji? Czy beta powinna jednak się podwoić w 48h?
Martwię się strasznie, tak długo czekaliśmy… czy komuś w takiej sytuacji się jednak udało utrzymać ciąże?
 
reklama
Hej,
Witajcie. Proszę o pomoc w interpretacji bo niedługo oszaleje.
Pierwszy pozytywny test ciążowy 11 dpo 27.03, oczywiście od razu beta, potem robiłam przyrosty
27.03 beta 29,7
29.03 beta 74,19 - przyrost 155%
31.03 beta 129 - przyrost 74%
Drugi przyrost niby mieści się w normie (powyżej 66%) ale jest dużo niższy niż poprzedni. Czy to oznacza ze przyrosty będą już coraz niższe i mam nie robić sobie nadzieji? Czy beta powinna jednak się podwoić w 48h?
Martwię się strasznie, tak długo czekaliśmy… czy komuś w takiej sytuacji się jednak udało utrzymać ciąże?
Dlatego zaleca się w sumie raz sprawdzać ten przyrost :), jak jest w normie to jest w normie. Nie martw się :)
 
Witajcie. Proszę o pomoc w interpretacji bo niedługo oszaleje.
Pierwszy pozytywny test ciążowy 11 dpo 27.03, oczywiście od razu beta, potem robiłam przyrosty
27.03 beta 29,7
29.03 beta 74,19 - przyrost 155%
31.03 beta 129 - przyrost 74%
Drugi przyrost niby mieści się w normie (powyżej 66%) ale jest dużo niższy niż poprzedni. Czy to oznacza ze przyrosty będą już coraz niższe i mam nie robić sobie nadzieji? Czy beta powinna jednak się podwoić w 48h?
Martwię się strasznie, tak długo czekaliśmy… czy komuś w takiej sytuacji się jednak udało utrzymać ciąże?
Kochana ale na spokojnie, póki co nie masz żadnych powodów do obaw. Beta jest skokowa i to, ze teraz przyrost był na poziomie 74% ( a to jest zupełnie w normie ! ) nie oznacza ze kolejny nie będzie miał znowu 100 ileś %.
U mnie jedna beta na początku była nawet ze złym przyrostem bo tylko 40%. Płakałam dzień i noc, wszystko przekreśliłam a kilka dni później zobaczyłam na ekranie pęcherzyk w macicy, na kolejnej wizycie serduszko a dziś jest 8+3 i wszystko póki co dobrze, także głowa do góry !
 
Ale to żaden spadek.
Beta rośnie prawidłowo. Nie zawsze bedzie rosła 100%. Póki jest powyżej 66% jest dobrze. Zrób jeszcze jeden przyrost i prawdopodobnie będzie podobny albo nawet wyżej. Beta jest wydzielana skokowo. Jednej rośnie 300%, i nie zawsze będzie tak samo.

Póki co u Ciebie przyrost jest w normie.
 
Witajcie. Proszę o pomoc w interpretacji bo niedługo oszaleje.
Pierwszy pozytywny test ciążowy 11 dpo 27.03, oczywiście od razu beta, potem robiłam przyrosty
27.03 beta 29,7
29.03 beta 74,19 - przyrost 155%
31.03 beta 129 - przyrost 74%
Drugi przyrost niby mieści się w normie (powyżej 66%) ale jest dużo niższy niż poprzedni. Czy to oznacza ze przyrosty będą już coraz niższe i mam nie robić sobie nadzieji? Czy beta powinna jednak się podwoić w 48h?
Martwię się strasznie, tak długo czekaliśmy… czy komuś w takiej sytuacji się jednak udało utrzymać ciąże?
Trzeba było zrobić tylko te 2 pierwsze, bo teraz się martwisz. Jak dziewczyny napisały beta rośnie skokowo. Jest nadal wzrost. Jesli dobrze wnioskuje jestes teraz blisko terminu @? Myślę, że musisz myśleć pozytywnie. U mnie 11 dpo beta była 22,68 po 72h beta wynosiła 80,98 i byłam dwa dni przed @. Serduszko pięknie biło już w 7 tygodniu. Trzymam kciuki.
 
Ostatnia edycja:
Trzeba było zrobić tylko te 2 pierwsze, bo teraz się martwisz. Jak dziewczyny napisały beta rośnie skokowo. Jest nadal wzrost. Jesli dobrze wnioskuje jestes teraz blisko terminu @? Myślę, że musisz myśleć pozytywnie. U mnie 11 dpo beta była 22,68 po 72h beta wynosiła 80,98 i byłam dwa dni przed @. Serduszko pięknie biło już w 7 tygodniu. Trzymam kciuki.
Wczoraj był dzień po terminie miesiączki.
Dziękuje dziewczyny, nie wiedziałam ze beta rośnie skokowo. Teraz będę trochę spokojniej czekać na czwartkowe usg :)
 
Wczoraj był dzień po terminie miesiączki.
Dziękuje dziewczyny, nie wiedziałam ze beta rośnie skokowo. Teraz będę trochę spokojniej czekać na czwartkowe usg :)
tylko nie bądź zawiedzona, bo do czwartku możesz jeszcze nic nie zobaczyć na usg i może Cię zaprosić tydzien/dwa tygodnie później :)
 
reklama
Do góry