reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek wzrostu bety w 6 tc

Dołączył(a)
13 Czerwiec 2020
Postów
4
Witam,
moze ktos byl w podobnej sytuacji..?
21. 05 miałam kriotransfer dwóch sześciodniowych blastocyst. Moja beta hcg:
29.05 - 22 - 8dpt
02.06 - 378,96 - 12dpt
04.06 - 1068 - 14dpt
Dr w klinice stwierdził, ze super i w poniedziałek 15.06 mam przyjść na usg.
Jednak wlasciwie tylko z ciekawosci 10.06 poszłam do ginekologa : na usg widac bylo jeden pecherzyk i beta tego dnia:
10.06 - 4151 - 20dpt
12.06 - 4880 - 22dpt
Liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiączki to 12.06 jest 5tc i 3 dzień.
Pomyslalam, ze moze na poczatku dwa zarodki sie zagniezdzily i ta beta tak super wystsrtowala a teraz jeden obumarl i dlatego taki slaby przyrost. Ale juz nie wiem co myslec:( dzis sobota a usg w klinice mam w poniedzialek i chyba zwariujr fo tego czasu choc to juz pojutrze:(
Czy ktoś miał podobna sytuacje?
Bede bardzo wdzięczna za wasze opinie.
 
reklama
Rozwiązanie
Moja beta 04.06 to 1068 a 15.06 -5900. Mialam podane dwie piekne blastocysty i na poczatku beta rosla :29.05-22, 02.06-378, 04.06-1068.
04.06 to był 14dpt.
Na usg 15.06 pęcherzyk ciązowy z ciałkiem żółtym.
Chciałabym dosac, ze mozliwe jest, ze na początku zagniezdziły się dwa zarodki i dlatego beta wysoka a potem jeden się wchłonął lub obumarł i pozostał jeden pęcherzyk.
Czy przy takim spowolnieniu przyrostu bety w 6 tygodniu jest szansa na prawidłowy rozwó ciązy i zdrowe dziecko?
Rzeczywiście przyrost trochę mały. Nawet ten między 4 a 10 zwolnił trochę za mocno. Czekaj na usg bo w tej chwili i tak nic nie możesz zrobić. Ale na Twoim miejscu przygotowałabym się na najgorsze. A jakiej klasy zarodki? I czemu czekali do 6 doby? Słabo rokowały?
 
Dwie blastocysty bardzo ładne, byly zamrozone 5 go dnia i teraz rozmrożone i podane następnego dnia, czyli miały 6 dni.. sama tak wyliczy lam.
W klinice robilam tylko te bety 2.06 i 4.06, ktore byly super. Natomiast te dwie ostatnie byly w innym laboratorium, nie wiem czy to ma jakies znaczenie.. mozliwe jest ze na poczatku dwa sie zagniezdzily i beta byla duza a teraz po prostu jeden obumarl i zostal jeden zarodek i dlatego beta mniejsza? Bo logicznie to ta beta od tego co obumarł musi zniknąć przecież...
 
Miałam dzis usg, w srode 10.06 byl widoczny tylko pusty pęcherzyk a dzis jest juz ciałko żółte, pomimo tego ze hcg w srode 10.06 bylo 4151 a dwa dni pozniej 12.06 4880 (wiec przyrost mały) to jednak od srody do dzisiaj w pustym jaju pojawiło się to ciałko żółte i nie jestem pewna czy zarodek tez.. wiem tylko ze jeszcze nie bylo dzis serduszka. Dzis znow oddałam krew na bete hcg i wynik bede miała jutro. Co myślicie? Czy przy takim słabym przyroscie mogł rozwinąc się zarodek z ciałkiem żółtym? Na początku moja beta byla super i przyrastala ponad 100% ale podane mialam dwie blastocysty wiec ja to sobie tłumaczę, ze może obie się zagnieżdziły i beta szybko rosła a teraz jeden się wchłonął i pozostał jeden..jest jeszcze widoczny krwiak pod pęcherzykiem, ale to może od ASS i dzid dr kazała mi odstawić. Czy ktoś miał podoby przypadek? By w 6 tzgofniu ciaży beta zwolniła z powodu obumarcia lub wchłonięcia się jednego z zarodków? Albo czy w ogóle jest możliwe by beta na tym etapie na chwile zwolniła a pitem znów ładnie przyrastała?
 
Moja beta 04.06 to 1068 a 15.06 -5900. Mialam podane dwie piekne blastocysty i na poczatku beta rosla :29.05-22, 02.06-378, 04.06-1068.
04.06 to był 14dpt.
Na usg 15.06 pęcherzyk ciązowy z ciałkiem żółtym.
Chciałabym dosac, ze mozliwe jest, ze na początku zagniezdziły się dwa zarodki i dlatego beta wysoka a potem jeden się wchłonął lub obumarł i pozostał jeden pęcherzyk.
Czy przy takim spowolnieniu przyrostu bety w 6 tygodniu jest szansa na prawidłowy rozwó ciązy i zdrowe dziecko?
 
Rozwiązanie
Do góry