reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

reklama
Olcia ciesz się,że ci tyle płaci mój szanowny eks nic nie płaci i niestety nic nie moge na to poradzić,chyba,że go zmkną a w kryminale dadzą prace.Powiem ci,że i tak jesteś w dobrej sytuacji i alimenty masz spore...
 
wiem ze mam wyskokie alimenty,ale to tylko dlatego ze moj ex ma dochod do ich placenia,a w sadzie tak krecil ze sedzina specialnie dala mu wiecej niz jego wymarzone 200zl:))
uznal ze za to spokojnie mam utrzymac corke...
 
mi sie wydaje,ze zasilek dla samotnej matki jest gdy:
1.ojciec nieznany
2.ojciec nie zyje
3.nie bylo malzenstwa,sa przysadzone alimenty ktore nie placic wtedy dostaje sie 160 zl,ale to jest moim zdaniem :wściekła/y: nieporozumieni.

moim zdaniem,kazda matka czy samotna czy po rozwodzie powinna dostawac taki zasilek co miesisac

a z mops aby miec pomoc nie mozna przekraczac na osobe chyba okolo 300 zl.ale tak kiedys mi sie obilo w internecie o uszy
 
mi sie wydaje,ze zasilek dla samotnej matki jest gdy:
1.ojciec nieznany
2.ojciec nie zyje
3.nie bylo malzenstwa,sa przysadzone alimenty ktore nie placic wtedy dostaje sie 160 zl,ale to jest moim zdaniem :wściekła/y: nieporozumieni.

moim zdaniem,kazda matka czy samotna czy po rozwodzie powinna dostawac taki zasilek co miesisac

a z mops aby miec pomoc nie mozna przekraczac na osobe chyba okolo 300 zl.ale tak kiedys mi sie obilo w internecie o uszy
ja tez uwazam ze ten zasilek powinien nalezec sie kazdej samonej matce,niezaleznie od jej dochodu.
 
ja tez uwazam ze ten zasilek powinien nalezec sie kazdej samonej matce,niezaleznie od jej dochodu.

Najbardziej się wkurzyłam, jak przeczytałam dlaczego zmienili przepisy, co do dodatku dla samotnych matek. Mianowicie niektóre kobiety nie brały slubu, żeby go otzrymywać. No tak lepiej zabrać wszystkim. Moja bratowa natrafiła gdzieś w necie, że mają ten dodatek przywrócić znowu dla wszystkich samtnych matek, którym przysługuje zasiłek rodzinny, gdyż jest to wbrew przepisom o pomocy społ. UE. Mam nadzieje , że to prawda, bo wszystkim nam by się przydało dostawać ponad 200zł, a nie 48.
 
reklama
Każdej z nas przydałoby się te pare złotych,ale niestety są przepisy,których nikt nie chce i nie może przegiąć i wiecie kto dobrze kombinuje ten zawsze jakiś grosz wydrze a w takich wypadkach ja np.mój to niestety mimo,że tatuś nie płaci to moje dzieci i tak nie dostają od państwa ani grosza nawet rodzinne im się nie należy bo biorą dochód L. mimo,że nie mamy ślubu.I gdzie tu sprawiedliwóść.Biologiczny ojciec żyje,nie płaci,komornik nic nie robi w tej sprawie bo nie ma z czego ściągnąć bo tak sprytnie załatwia te sprawy a moje dzieci są na utrzymaniu moim i L. i gdzie tu sprawiedliwość.
 
Do góry