reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy formalne

reklama
Pani doktor, która jest moim lekarzem rodzinnym jest również moim byłym pediatrą :) Chciałabym zapisać synka również to tej pani doktor ponieważ mam do niej ogromne zaufanie. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów. Muszę się chyba przejsc i popytać :D

Dziękuję, że poruszyłyście ten temat :)
 
Położna środowiskowa wcale nie musi być z tej samej przychodni, w której rejestrujemy dziecko bo położną wybiera sobie mama i to jej się ją "podczepia". Ja teoretycznie mam wybraną położną w Lublinie :-) dla dziecka wybiera się pielęgniarkę środowiskową na późniejszy okres.
W każdym razie ja jak poczytałam jak wyglądają te wizyty patronażowe to bardzo dziękuję i nie skorzystam. Na szczęście nie będę sama po porodzie ...

Aaa i jeszcze padło tu coś o szczepieniach - sama zastanawiałam się nad szczepieniami dziecka jeszcze w szpitalu, ale dowiedziałam się, że PL jeżeli nie zaszczepi się dziecka na gruźlicę w szpitalu to później już nie ma takiej możliwości bo teraz nie ma doszczepiania, prób tuberkulinowych etc. jeszcze potwierdzę to z neonatolożką, ale jeżeli tak jest w istocie to zaszczepię (ale można się umówić, żeby to nie była 1 doba ale np 2) ...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a u mnie z ta położna jest tak że jeżeli sama sobie nie wybrałam położnej o czym poinformuje w szpitalu przy narodzinach to oni po miejscu zamieszkania sami mi ja przydzielaja ( z najblizszej przychodni)
 
I przypomniało mi się jeszcze jedno - położną środowiskową można sobie wybrać w dowolnym momencie i jak się chce to pierwszą wizytę można mieć jeszcze przed porodem.
 
My jutro lecimy do wybranego przez nas pediatry, neonatologa - podobno rewelacyjnego żeby się zapoznać. Mam nadzieję, że o[inie okażą się być prawdą!
 
dziewczyny, która się może orientuje: Urlop wychowawczy czy ZAWSZE jest bezpłatny?
Bo dziś gdzieś tam usłyszałam, że może być płatny,.
Znacie może warunki kiedy może być płatny? i jakie to jest świadczenie?
 
Jola - urlop wychowawczy może być jakoś minimalnie płatny przy bardzo małych dochodach na osobę (tzn dostaje się wtedy zasiłek wychowawczy)... szczegółów nie znam...
 
reklama
Wychowawczy jest bezpłatny, do emerytury liczy się jako nieskładkowy, ciągłość stażu pracy zachowana. Żeby jakeś pieniążki dostawać można składać do MOPS-u GOPS-u czy jakoś tak o zasiłek, czy dodatek, ale wtedy przeliczają dochód na 1os w rodzine i od tego zależy ile. Moja siostra przy 1szej ciązy dostała 58zł, a teraz przy 2 - 180zł miesiącznie. Tyle wiem
 
Do góry