reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy formalne

Ja jestem po 3 cesarkach,ostatnia 7 miesiecy temu wiec od 1 marca jestem na zwolnieniu. W ciąże nie zachodzimy co rok.
 
reklama
Jestem na zwolnieniu od początku ciąży. Mam już za sobą jedno poronienie. Moja praca stanowiłaby zagrożenie dla ciąży. Nie ukrywam, że już mi tej pracy brakuje. Nie wiem jak wytrzymam tyle czasu w domu. Współpracownicy i przełożeni pewnie już wiedzą. Część poinformowałam sama, ale znając życie reszta się domyśliła.
 
A dlaczego ktoś wrzucił mój temat "Praca czy zwolnienie" do "Spraw formalnych"? Przecież to są oddzielne tematy i w obu rozmowa była o czym innym...
 
A dlaczego ktoś wrzucił mój temat "Praca czy zwolnienie" do "Spraw formalnych"? Przecież to są oddzielne tematy i w obu rozmowa była o czym innym...

Zostało to połączone przed moderatora. Wątki podobne, bo praca i L4 to też "formalność" więc pewnie dlatego.
I pewnie każdy by się wypowiedział i wątek by wymarł...a tutaj można rozmawiać i o zwolnieniach i o innych sprawach związanych z tematem.
 
Dziewczyny ja zapytam o cos całkiem innego, mimo że do tego jeszcze daleko. gdzie melduje się dziecko? Tam gdzie jest zameldowana matka czy ojciec może zameldować dziecko po porodzie gdzie mu sie podoba??
 
Dziewczyny ja zapytam o cos całkiem innego, mimo że do tego jeszcze daleko. gdzie melduje się dziecko? Tam gdzie jest zameldowana matka czy ojciec może zameldować dziecko po porodzie gdzie mu sie podoba??

Podstawową sprawą jest to, czy ojciec dziecka jest mężem jego matki czy też nie.
Jeśli nie, nie ma możliwości dokonania żadnych czynności urzędowych w sprawie dziecka bez obecności jego matki. Tzn. nie może ani go zarejestrować, że się urodziło, ani zameldować, nic.
Jeśli tak, dziecko jest automatycznie meldowane pod adresem swoich rodziców. W przypadku dwóch meldunków, nadrzędnym jest meldunek matki. Jeśli ojciec chce zameldować dziecko pod innym adresem, konieczna jest zgoda matki wyrażona na piśmie.
 
Uf troszkę mnie uspokoiłaś. Rozumiem, że mąż nie może dziecka zameldować pod swoim adresem zameldowania i będzie musiałam pod moim adresem :-) Super! :) Osobiście wole rozwiać takie wątpliwości przed porodem.
A czy, któraś z Was mogłaby mi powiedzieć jak jest z macierzyńskim w momencie kończenia się umowy o pracę? Tzn mam umowe do końca grudnia ale od początku grudnia jestem na macierzyńskim i czy w takich okolicznościach szef może mi nieprzeduzyc umowy ??
 
Wydaje mi się, że jedynie to umowa musi być Ci przedłużona do dnia porodu, a może wygasnąć w okresie urlopu macierzyńskiego ... a zasiłek macierzyński i tak dostajesz z ZUS

A czy jest jakiś czas na zarejestrowanie Maleństwa?
no bo w moim przypadku ja też będę się musiała stawić w urzędzie i na pewno nie będzie mi się tak szybko chciało po porodzie :-)
 
reklama
Do góry