reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy L4

Dołączył(a)
20 Maj 2021
Postów
3
Hej.
Sprawa wygląda tak że od miesiąca jestem na L4. W tym miesiącu kończy mi się umowa o pracę i niestety nie będę mieć jej przedłużonej. Jesteśmy w trakcie starania się o dziecko.
Czy jeśli po zakończeniu umowy znajdę w ciążę będąc na L4 to przechodzi ono na ciążowe czy wygasa?
 
reklama
Wygasa. Zwolnienie musi mieć tą samą podstawę.
Ewentualnie jest 14 dni po ustaniu zatrudnienia, by móc skorzystać z zasiłku chorobowego.

Poza tym - ZUS nie wypłaci zasiłku jeśli okaże się, że jest pani uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych 🤷‍♀️
 
Współczuję przyszłemu pracodawcy jeśli Twoim zamiarem jest podpisanie umowy i od razu zajście w ciążę.
Nigdzie nie napisałam że chce od razu zajść w ciążę gdy pójdę do pracy. Skoro nie ma możliwości z L4 to znajdę pracę i będę pracować. Nie o tym był temat.
 
Mhm. Szkoda, trzeba szukać pracy :)
Z tej wypowiedzi raczej wynika, że pracować Ci się nie chce. Więc nie dziw się, że dostałaś taka a nie inną odpowiedź. Nawet nie jesteś jeszcze w ciąży, a już założyłaś, że od pierwszych dni będziesz na zwolnieniu. A przecież w ciąży pracować można o ile zdrowie na to pozwala.
 
reklama
Do góry