reklama

Sprawy socjalne-becikowe i inne co w tym dziale miescic sie moga ;]

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2012' rozpoczęty przez Kasiurek1983, 18 Listopad 2011.

1. Kasiurek1983

Kasiurek1983 Fanka BB :)

Witam ;]

Postanowiłam załozyc nowy wątek dotyczacy spraw bytowo socjalnych !
    Myśle ze dla zapracowanych mam sie przyda jak i tych co sie ucza ;]

proponuje zamieszczać linki do róznych stron gdzie :
    obliczac można urlop macierzysnki
    gdzie sa wzory podac o urlop macierzyński
    Jak wykombinować zeby nas nie zowlniono (tu chodzi o to zeby zmienic godizny pracy z 8/8 na np 7/8 i juz szef przez pare miesiecy nie moze nas tknąc)

Także zapraszam :]

Kalkulator urlopu macierzyńskiego - Kalkulator ciąży - Ciążowy.pl kalulator urlopu macierzyńskiego

Kalkulator powrotu do pracy / Bebilon no i drugi ;]

dokładam :

becikowe http://www.becikowe.com/

Ostatnia edycja: 18 Listopad 2011
  2. Kasiurek1983

i teraz moje pytanie ?
    czy ktoras wie jak sie oblicza lata pracy ?
    czy umowy lecenie z odprowadzanymi skladkami zus i chorobowymi wlicza sie do lat pracy ?

edit :wiem ze umowa zlecenie z odprowadzanymi skladkami sie w licza w lata pracy ale nie w wysokosc urlopu wypoczynkowo

Ostatnia edycja: 18 Listopad 2011
  3. reklama
  4. atomowka

atomowka Fanka BB :)

A słyszałyście o tym,że rząd "kochanego " Tuska chce zlikwidować becikowe? Mamy mega mega długi i szanowny pan k..a Tusk uważa,ze becikowe nie odniosło pożądanego skutku, a ponadto " Państwo ma tylko pomagać, a nie wychowywać dzieci"
    Czy on jest normalny? Za 1000 zł chce dzieciaka wychować?
    Mam nadzieję,że PiSowcy nie dadzą się tak łatwo

5. Kasiurek1983

na ogolnym juz sie dowiedzielismy ze becikowego nie dostana osobe kotre maja przychod powyzej 85 tysiecy na rok ;]
    oraz ze wszytskie ulgi na dzieci jelsi o podatki chodzi zostaja ! i powyzej 3 dziecka sa ulgi ;]

6. Amandla

Amandla Fanka BB :)

a ja mam nadzieję, ze nie uchwalą tego w tym roku, przecież to program na 4 lata rządów i becikowe dostaniemy:)

7. atomowka

Amandla to miało wejść od stycznia
    Ale Tusk całe szczęście dziś jednak wygłosił,że jednak becikowe zostaje ufffff

8. Amandla

atomówka jak to zostaje, przecież z tego co czytam, ma być tylko dla rodzin z przychodem do 85 000 rocznie?

9. atomowka

No tak w sumie ale ale mieli wycofać w ogóle, tylko dla rodzin powyżej trójki dzieci miało być
    My z Piotrkiem i tak się mieścimy w tym przedziale do 85 tys rocznie bo tylko on pracuje więc ja mam becikowe pewne

Ponadto wydaje mi się,że na początku tych dochodów nie będą jakoś bardzo sprawdzali, bo w styczniu wejdzie ustawa a my w marcu rodzimy
    Później może być faktycznie trudniej

10. reklama
  11. Amandla

wydaje mi się, że nie wejdzie od stycznia, bo nie uchwalą tych zmian w grudniu,a jeszcze vacatio legis, więc myślę, ze o marzec nie zahaczą:D

12. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

To, że straszyli likwidacją wszystkich ulg dla rodzin jak zawsze po to, żeby zamęt siać. Dlatego pisałam wcześniej, żeby poczekac do expose ;-)
    Mi podobnie jak Amaldzie wydaje się, że nas póki co te zmiany nie zdążą złapać.

Amandla a co do granicy dochodu, do której można sę o becikowe ubiegac - jakby nasza rodzina miała powyżej 85 tys. rocznego dochodu, to olałabym tego tysiaka becikowego :sorry:

Poleć forum