reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Ael widziałam! No no no... Wiktorek rozwija się w fantastycznym tempie! Kochany jest! :-)


Żoneczko jak tam u ciebie??


Lamiav to gratuluję sukcesu z opieką! A co Twojej ze tak wymiotuję... moze ma grypę żołądkowa? Teraz podobno jest epidemia... :no: To te pneumokoki wywołują...
 
reklama
Ale słodziak:-*
a i boli mnie jeszcze kość łonowa,tak to sie chyba nazywa
Dzisiaj moja teściowa ma "dzień dobroci" dla synowej przyniosła mi sałatkę jarzynową i truskawki;-)
Ale mała dzisiaj bryka
 
u mnie po staremu od wczoraj luta poszła w obroty potem czekam na @ i od czerwca działam potajemnie z Clo i zapisuje się prywatnie na podgląd czy wszystko ok ;]



Uciekam obiadek robić ;-)
 
Ostatnia edycja:
witam ja na chwilke wszystkoo oki po szczepieniu dzisiaj chodzi jak spioch ale sie szybko budzi ale zdazylam zjesc obiadek i posegregowac zamale ciuszki z komody ;-) juz mam caly worek ciuszkow zamalych przeszlismy na 62 ;-) i czapeczki co mialam pelno okazaly sie zamale duzo wiec z 5 zostalo si ;-) a mialam ich z 20 ;-)

miq i gocha sliczne brzuszki ;-)
hej pyscek smacznego obiadku ;-)
fifka smacznego ;-)wspolczuje ze malego brzuszek bolal...

ael wiktorek zdolniacha ;-)

natkusia sliczne literki

magdalenko gratuluje 4 miesiaca bartusia ;-)!!!

lamiav wszystkiego naj najlepszego ;-)

iwasku uu co za wredne robactwo gryziee... wry a sio od Igorka !!!

a i sorki jesli kogos pominelam....


nie zebym sie wtracala ale czy moze mi ktos powiedziec jak sie zalatwia przedluzenie macierzynskiego o miesiac ? bo wiem ze mozna bo tak mi w szpitalu powiedziala..
i jak chce ten zasilek do wychowawczego to gdzie to zalatwia sie i jakie papiery trzeba miec dokladnie ? i jak dlugo ci przysluguje ten zasilek ? przez rok ? czy dluzej ?
jesli chodzi o zarobki to maz moj wczoraj wszystko poplacil i zostalo nam 350zl na caly miesiac.. a mieszkamy u tesciow bo inaczej na mieszkanie nas niestac niewiem czy kiedys bede miec 2 dziecko bo niestac nas.. ale chcielibysmy.. czekam za moim zusem bo chociaz przezyjemy miesiac bo inaczej bylo by ciezko a jak zaczelam mu wczoraj mowic zo trzeba kupic a tu powoli pusta lodowka.. wiec nic nie mowie.. ciezko jest..

dlatego sie pytalam o ten zasilek i o pracowanie wiec mysle ze mozna przeciez na czarno pracowac kto ci to udowodni ?/w takim przypadku zasze wyciagne moze ten tysiac by zyc...
 
Atan no chyba ze na czarno... Bo inaczej nie ma szans na ten zasiłek... a co do jak to załatwiać to niesie się podanie do swojej pracy o te 4 tygodnie dłuższy macierzyński. Piszesz na kartce datę, swoje dane itp tak jak na zwykłych podaniach i piszesz coś w stylu: Proszę o udzielenie mi dodatkowych 4 tygodni macierzyńskiego po ukończeniu podstawowego urlopu
9można podać date od kiedy)
i zostawiasz to u swojego szefa.

A o zasiłek na wychowawczym chyba składa się podanie w Zusie... ale nie jestem pewna... i należy się on przez 2 lata.



Pyscek to życzę ci zebyś jeszcze przed CLO zaciążyła! Albo jeśli nie to żeby moje tabletki ci szczęście przyniosły! :tak:


Miq też bym skakała jakbym dostała truskawki... :cool2:więc co się dziwisz ze mała harcuję?



Ja już po obiedzie! Zabieram mojego śpiocha na spacerek (on dalej śpi...) jest ładna pogoda! Niech troszkę pooddycha świeżym powietrzem! :-)
 
od początku ciąży ciągnie mnie do truskawek, nie ma szans, że przejdę obok nich obojętnie w sklepie he he
ja mam dzisiaj gołąbki na obiad, już mi w brzuchu burczy a męża nie widać
 
slepy witamy ;-) tesknilismy ;-)

cytuje magente
bylam znow w szpitalu wypytac co i jak i kaza mi sie zglosic w sobote niedziele i poloza mnie i beda wywolywac jak sie akcja nie rozpocznie do tego czasu masakra ... musze grzecznie czekqc wiec troche juz zdarzyla po przenosic sobie maluszka..pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam drogie Panie :)

Atan ja składam w pracy takie podanie napisane przez mnie, że prosze o udzielenie dodatkowego urlopu macierzńskiego w wymiarze 4 tyg. dokładnie jak Fifka napisała i składałam to u siebie w kadrach, musiałam mieć eszcze podpis przełożonego.

A co do zasiłku to jakaś farsa w tej Polsce, jak piszecie ile macie na życie to sie włos jeży. Ja też nie wiem czy wrócę, bo jak opłacimy kredy, mieszkanie i żłobek Amelci to nic nie zostanie na życie, a tu dostaję co miesiąc 88 euro na dziecko, nie ważne ile zarabiam, żłobek prywatny kosztuje 200 euro, a ceny pieluch są takie jak w PL. W Polsce w ogóle nie ma socjanego zaplecza.

Ael obejrzałam parę filmików Wiktorka, i mam wrażenie, że On się nadzwyczaj szybko rozwija??? Nie znam się, ale bystrzacha z niego pierwsza klasa i jaki śliczny i jak się uruczo śmieje :)

A ja walczę z Amelcią i Jej snem, teraz zasnęła na brzuszku śpi ponad godzinę, ale ile się z Nią namęczyłam..., biedulka zmęczona jest a coś ją rozparasza. W ogóle mam wrażenie, że po powrocie z Polski Ona się ciągle czegoś boi, nie mogę spuścić jej z oka na chwilę :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sleepy oczywiście ze tęskniłyśmy! :-) opowiadaj jak tam Filipek :-D no i jak wrażenia po porodze :*


Donia nie dziwie sie ze nie chcesz wracać... a może te płacze to skok rozwojowy? Mój dwa tygodnie temu przechodził... masakra... :no:


Magenta czekamy na kolejnego maluszka :-)


A ja właśnie zawiązałam mojego małego w "kołyskę" w chuście! Nakarmiłam (od dzisiaj uwielbiam tak karmić!!) i cały zasnął :-) Ale dziko się z elastycznej na tkaną chustę przestawić... Jest bardzo wygodna ale się zupełnie inaczej wiąże...
 
Ostatnia edycja:
Do góry