reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

reklama
Ja tez chce walczyc. Pamietam jeszcze jak slyszalam bicie serca malenstwa. Wszystko szlo w miare dobrze choc mialam plamienia ale lekarz mowil ze okolo miesiaczki moga wystepowac dostalam Luteine. USG wyszlo pomyslnie. Nastepne mialam w 11tc ale wtedy juz serduszko nie bilo i Aniolek sie nie rozwinal od 9tc. Byl to dla nas straszny szok myslalam ze umre. Pozniej szpital tabletka i poronienie. Obedzie sie chyba bez lyzeczkowania mam nadzieje. Bardzo chce znow probowac. Czeka mnie miesiac lub dwa powrotu do siebie fizycznie. A wy jaka jest wasza historia i jak szybko zaczelyscie znow sie starac? Dziekuje za odpowiedz.
Kochana bylam u 3 roznych lekarzy i to co powiedzieli baardzo mi pomoglo: w wiekszosci poronien przyczyna jest gleboka wada letalna tzn przy polaczeniu plemnika z komorka pojawil sie nieprawidlowy hromosom i dzidzia miala powazna wade genetyczna z niektorymi wadami genetycznymi dzieci nigdy jeszcze sie nie urodzily lub zmarly okoloporodowo drugie poronienie zdarza sie bardzo rzadko wiec popros gin o badanie przeciwcial na nfz jesli wyjda w ciazy dostajesz zastrzyk w brzuch przeciwko nim i bedzie wszystko dobrze!!! Wyplacz sie i zapytaj gin jak da zielone swiatelko ja distalam po 3 cyklu dzialaj ten aniolek wroci do Ciebie szybciej niz myslisz !!:):)
 
@Abi A. witaj, przykro mi z powodu Twojej straty... Dobrze trafiłaś, tu można się wygadać i dziewczyny są mega wspierające :) ja jestem po 3 stratach-dwie wczesne (ciąże biochemiczne) i jedna w 16tc. Po ostatniej miałam łyżeczkowanie, wstępnie mieliśmy czekać 3 miesiące ze staraniami o kolejną ciążę, ale ostatecznie po 2 dostaliśmy od lekarza zielone światło. Zaszłam w ciążę po pół roku, urodziłam zdrową córkę która za miesiąc kończy 2 lata. Obecnie jestem w następnej ciąży, już coraz bliżej końcówki :) także nie wolno tracić nadziei i trzeba walczyć do końca :) strach będzie już zawsze, ale można nauczyć się z nim radzić i jakoś z nim żyć :)
Co do badań-po pierwszej stracie nie dostaniesz niestety skierowania na NFZ, ewentualnie można robić prywatnie... W Polsce badania są refundowane dopiero po 2 poronieniach :(

@InezkaK to u Ciebie dzień pełen wrażeń :) ja dziś też z córcią byłam na dniach miasta ale zaraz na samym początku :) i coś mi się zdaje że skoro jesteśmy z podobnych okolic to bardzo prawdopodobne że były to dni tego samego miasta hehe ;) miłej zabawy :)
 
@AnetaManiak Tak tez slyszalam ze nie daja i boje sie moj gin powie mi zebym o tym nie myslala ze tak ze zdarza. Ale ja sie drecze mysla ze cos przeoczylam. Wiem ze mamy oboje z mezem grupe Rh+ wiec konfilktu nie ma. Poniedzialek to dopiero 4 dni po :-( Wiem ze to wczesnie ja wciaz rozpaczam ale staram sie wychodzic z tego zeby znow odzyskac nadzieje bo wiem ze w takim stanie psychicznym nigdy ponownie nie zajde w ciaze. Jak przetrwalyscie miesiac po? Co robilyscie zeby zlagodzic bol bo zapomniec sie nie da?
Jak czytam co piszesz widze siebie w marcu tego roku :( wiesz co mi pomoglo? Zaczelam sie codziennie modlic do Matki Bozej nawet tylko chwilke i Ona bardzo mi pomogla po drugie plan ze jak tylko gin pozwoli staramy sie przeciez nic nie tracisz !!! Po trzecie kochana ja jeden raz poronilam i dostalam od razu na nfz przeciwciala krzepliwisc krwi tj ddimery i uprosilam chociaz nie chciala o antykoagulant tocznia plus zbadalam prywatnie tarczyce 90 zl wizyta usg 70 zl tyle! Powodzenia aha nic wiecej nie moglas zrobic bo nawet najlepszy lekarz nie ma na to wplywu trzymaj sie!!! :*:*:*
 
@Abi witaj i bardzo mi przykro z powodu twojej straty[emoji25] i nawet jak braknie ci sił i zwatpisz to zawsze zajrzyj tutaj dziewczyny sa cudowne mozesz sie wyplakac wyzalic i pytać o wszystko ...

Dziewczyny ja na imprezie z mężem tak sie wyluzowalam ;) swietnie sie bawilismy i nawet napiłam się [emoji12] wkoncu czas do toy toi bo impreza plenerowa i szok ...@ nagle przyszła radość odromna ze wkoncu jest ...
Dziewczyny nigdy sie tak z @ nie ucieszylam [emoji12][emoji12]

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Abi witaj i bardzo mi przykro z powodu twojej straty[emoji25] i nawet jak braknie ci sił i zwatpisz to zawsze zajrzyj tutaj dziewczyny sa cudowne mozesz sie wyplakac wyzalic i pytać o wszystko ...

Dziewczyny ja na imprezie z mężem tak sie wyluzowalam ;) swietnie sie bawilismy i nawet napiłam się [emoji12] wkoncu czas do toy toi bo impreza plenerowa i szok ...@ nagle przyszła radość odromna ze wkoncu jest ...
Dziewczyny nigdy sie tak z @ nie ucieszylam [emoji12][emoji12]

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Doskonale rozumiem, też się doczekać niemogłam, a po Twoich przejściach to już wogóle radość. No ale minmo wszystko niech ta ostatnia będzie ;)
 
@AnetaManiak i @aga_agi Dziewczyny dziekuje wam za wszystkie te slowa. To znaczy dla mnie wiele.
Niema za co... i nie zadreczaj się pytaniami czy mogłaś coś zrobić, czy coś przeoczyłaś, bo nie mogłaś. Tego nie da się przewidzieć i nie można się na pewno obwiniać... Ja sobie tak powiedziałam, natura wie co robi i mimo, że to cholernie boli to poddaję się tej decyzji...
 
reklama
@Abi A przykro mi ze musialas do nas dołączyć [emoji35].
Ja poroniłam wczesną ciąże, nie miałam zabiegu tylko poroniłam famakologicznie.Nie czekałam ze staraniami zaczęłam od razu.Lekarz mi zalecił co najmniej 3 cykle odczekać.Aktualnie zaczęłam 5 cykl po stracie.
Mam nadzieję ,że pobyt u nas podniesie Cię na duchu.
@InezkaK dobrze ,ze @ wreszcie przyszła [emoji4] szybciej zaczniecie działać [emoji3]. Po 12 też wróciłam z dni miasta [emoji23][emoji23][emoji23].
@AnetaManiak szybko Cię te mdłości męczą, ale może to dobry znak ,ze ciaza rozwija się prawidłowo.


Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry