reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania

Kasiam13161

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Listopad 2019
Postów
469
Witam jestem tu nowa. Kochane poradzcie jestem z Kielc staramy się z mężem o dziecko ale nie wychodzi mam policystyczne jajniki, byłam u jednej ginekolog miałam tabletki na owolacje ale nie zaszłam po nich i dostałam skierowanie do poradni leczenia niepłodności tam doktor skierował mnie na badania hormonalne ale się na nie dostać masakra jakaś. Chciałabym się może skonsultować z jakim innym lekarzem ale nie mam pojęcia gdzie się udać.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Też o tym myślałam żeby zrobić prywatnie no ale w szpitalu to już zrobią mi wszystko co potrzebne, A tak to nawet nie wiem co dokładnie miałabym zrobić
Inny lekarz pewnie również skieruje Cię na badania, więc lepiej zapisać się od razu, a nie zwlekać. Zapisując się na nie, możesz także zapisać się do innego lekarza i już jemu wtedy pokażesz wyniki.

Choć nie rozumiem czemu nie możesz zrobić badań hormonalnych w zwykłym laboratorium? Może chodziło Ci jednak o badania np. genetyczne, bo hormonalne możesz zrobić w każdej diagnostyce itp.

Starania o dziecko nie są łatwe. To długa i ciężka droga pełna wyrzeczeń i przeszkód, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niektórym udaje się od razu, inni muszą poczekać. Na pewno warto zadbać o właściwą dietę, suplementować kwas foliowy i przestać się stresować. Warto zainwestować w testy owulacyjne i obserwować swoje ciało, aby poznać swój cykl.

Powinnaś również zrobić kilka monitoringów cyklu, w razie czego rozważyć inseminację. Jeden zastrzyk „na owulację” to zdecydowanie za mało, więc może powinnaś zmienić swoją ginekolog skoro od razu wysłała Cię do kliniki leczenia niepłodności nie wykonując żadnych badań i po jednym zastrzyku?

Przy Twojej chorobie niestety jest trudniej, ale to nie znaczy, że się nie da. Trzeba walczyć i się nie poddawać mimo tego, że droga nie jest i nie będzie usłana różami. W dni płodne najlepiej kochać się codziennie, a nie co dwa dni, aby mieć pewność, że jak najwięcej plemników ma szansę dotrzeć do komórki jajowej. Nie stresuj się, nie wywieraj presji na swoje ciało tylko uzbrój się w cierpliwość i zrób wszystkie badania. Czasem wystarczy niewiele zmienić, aby się udało.
 
Witam jestem tu nowa. Kochane poradzcie jestem z Kielc staramy się z mężem o dziecko ale nie wychodzi mam policystyczne jajniki, byłam u jednej ginekolog miałam tabletki na owolacje ale nie zaszłam po nich i dostałam skierowanie do poradni leczenia niepłodności tam doktor skierował mnie na badania hormonalne ale się na nie dostać masakra jakaś. Chciałabym się może skonsultować z jakim innym lekarzem ale nie mam pojęcia gdzie się udać.
Karol Bielasik
Znakomity ginekolog

Specjalista od badan prenatalnych genetycznych i w leczeniu niepłodności
Wiem ze przyjmuje w całej Polsce w roznych terminach.Ja jestem pod jego opieką
Poszukaj na necie
Pozdrawiam
Ps...czesto do dobrego lekarza trzeba jechac gdzies dalej
 
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Też o tym myślałam żeby zrobić prywatnie no ale w szpitalu to już zrobią mi wszystko co potrzebne, A tak to nawet nie wiem co dokładnie miałabym zrobić
 
Rozwiązanie
Do góry