reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Witam. Jestem w 31 tyg. Ciąży na usg wyszło podejrzenie stópki szpotawej u synka. Przeczytałam całe internety i oswoilam się z tą wiadomością. Teraz staram się najlepiej przygotować do tego jeśli diagnoza się potwierdzi po porodzie. Jesteśmy z Białegostoku nie znalazłam żadnych informacji na temat ewentualnego leczenia dziecka tutaj. Wiem że Poznań (bardzo daleko) ewentualnie Łódź. Może ktoś jest z moich okołoc potrafi doradzić odnośnie lekarzy tutaj. Nie wykluczam konstacji u ww. Specjalistów ale nie ukrywam że co tydzień takie odległości z noworodkiem to byłaby meczarnia. Dziękuję za wszelkie rady.
 
reklama
Witam. Jestem w 31 tyg. Ciąży na usg wyszło podejrzenie stópki szpotawej u synka. Przeczytałam całe internety i oswoilam się z tą wiadomością. Teraz staram się najlepiej przygotować do tego jeśli diagnoza się potwierdzi po porodzie. Jesteśmy z Białegostoku nie znalazłam żadnych informacji na temat ewentualnego leczenia dziecka tutaj. Wiem że Poznań (bardzo daleko) ewentualnie Łódź. Może ktoś jest z moich okołoc potrafi doradzić odnośnie lekarzy tutaj. Nie wykluczam konstacji u ww. Specjalistów ale nie ukrywam że co tydzień takie odległości z noworodkiem to byłaby meczarnia. Dziękuję za wszelkie rady.
Szpotawa czy konsko szpotawa ? Jak tak pozno wykryta to moze byc ulozeniowa. Na facebooku grupq clubfoot support polska czy cos takiego. Tam jest wszystko
 
Lekarzowi nie podobała się stópka. Konkretnej diagnozy mi nie postawił. Powiedział że odbiega od fizjologii. Może być szpotawa. Z taką informacją mnie zostawił. Stronę na fb już znam. Dziękuję za odpowiedź.
 
Cześć dziewczyny. Mój synek ma 11 miesięcy i też borykamy się ze stopami końsko-szpotawymi. Jesteśmy już długo po gipsach i aktualnie szyna na noc. Mam pytanie do mam naszych wyjądkowych smyków czy któraś z was starała się o świadczenie pielęgnacyjne i z jakim skutkiem? Bo zastanawiam się czy w ogóle ryzykować i się starać.
 
Cześć dziewczyny. Mój synek ma 11 miesięcy i też borykamy się ze stopami końsko-szpotawymi. Jesteśmy już długo po gipsach i aktualnie szyna na noc. Mam pytanie do mam naszych wyjądkowych smyków czy któraś z was starała się o świadczenie pielęgnacyjne i z jakim skutkiem? Bo zastanawiam się czy w ogóle ryzykować i się starać.
Składaj śmiało ;)
 
Hej Mamusie 😊
Być może gdzieś to się już przewinelo, ale na przejrzenie 244str troszkę brak czasu 😔
Mój syncio też ma jedną stópkę już po korekcji gipsami i zabiegu przecięcia ścięgna. Za parę dni kończy 6 m-cy i pod koniec czerwca minie 3 m-ce jak nosi szynę Mitchella non stop. Mieszkamy w Niemczech i tu leczymy naszego Szkraba, nasz ortopeda twierdzi, ze po tych 3 m-cach wystarczy jak będziemy zakładać szynę tylko na noc, to znaczy minimum 12godz + do każdej drzemki, ale z tego co się zorientowałam i wyczytałam też tutaj, schemat noszenia jest inny - to znaczy godziny noszenia szyny powinny być redukowane z miesiąca na miesiąc. Czy ktoś się spotkał i stosował takie leczenie jak zaproponowali nam tutaj i stopki nie miały nawrotów?
Ja już od pół roku godzę się i oswajam z tym, ze szyna pozostanie z nami do 4 roku życia, ale do dzisiaj mam łzy w oczach, jak patrzę jak nasz Maluszek śpi i nie może swobodnie leżeć na boczku, tylko ta jedna stopka musi być w powietrzu 😔 eh, uściski dla wszystkich 🤗
 
Takie skracanie nie jest zgodne z protokołem leczenia, to indywidualny wymysł lekarza. Wejdź na grupę facebookową, tam jest wszystko dokładnie opisane, niewykluczone nawet, że ktoś też leczył w Niemczech u tego samego lekarza. Możesz wrzucić zdjęcia stópek przed leczeniem, gipsów itd. - to w ogóle pomoże ocenić trafność diagnozy lekarza.

 
reklama
Witam wszystkich!!
wlasnie szperam w Internecie na temat SKS,wczoraj urodzil nam sie synek z wada jednej nozki.., i poniewaz wszyscy pisza ze leczenie zaczac jak najszybciej szukam jakiegos specjalisty na terenie woj. opolskiego,slaskiego..poniewaz mieszkamy w Kedzierzynie-Kozlu...moze ktos mogl by doradzic..bylbym bardzo wdzieczny...pozdrawiam
Polecam Poznań i prof. Napiontka. Leczyliśmy tam swojego syna. Obecnie ma 6 lat i zapomnieliśmy o SKS-ie
 
Do góry