reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Strach przed porodem

@Arma11 Niestety nie wszyscy lekarze uznają takie zaświadczenie uznając to za fanaberię. Życzę byś dobrze trafiła i nie musiała się martwić. Bywają też sytuacje, że na cc jest za późno.
W takim układzie nie było by sensu w ogóle brać takich zaświadczeń, a kobiety nadal biorą. Jeśli lekarz powie mi, że to moja fanaberia, to ja wejdę na odpowiednią drogę prawną żeby coś z tym zrobić. Choruję na nerwicę lękową o wielu lat. Jeśli mój lekarz psychiatra zdecyduje, że poród naturalny dla mojej psychiki to za dużo, to nie widzę podstaw, żeby w szpitalu mieli mi odmówić. Zresztą do tej pory nie spotkałam się z przypadkiem, żeby komukolwiek z tokofobią odmówili cc u nas w szpitalu rejonowym.
 
reklama
No to mam nadzieję, że i tak będzie w Twoim przypadku. Prawda jest taka, że ostateczna decyzja należy do położnika - w końcu to on odpowiada za Ciebie w trakcie porodu. Ale to, że w Twoim szpitalu nie odmawiają, to nie znaczy że i u autorki posta również.

PS. Ja nie znam nikogo komu by odmówili, ale też nie znam żadnej, która by miała takie zaświadczenie ;-)
 
Do góry